Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Jupiter ZVC425HT - jak rozebrać silnik?

04 Wrz 2019 12:34 834 3
  • Poziom 11  
    Cześć, przestał mi działać odkurzacz Zelmer Jupiter, nie mam pojęcia jak do tego doszło bo nie było mnie w domu. Rozebrałem go i widzę, że napięcie dochodzi do silnika, wygląda na to że musiała się dostać woda bo jest cały skorodowany. Chciałbym go rozebrać i sprawdzić czy może jakieś połączenie w środku nie zaśniedziało jednak nie wiem jak go rozebrać, po wykręceniu 4 śrub obudowy lekko się odchyla, ale łożysko nie chce zejść z wirnika. Wybiłbym wirnik razem z łożyskiem ale od przodu jest jakaś dziwna nakrętka i nie wiem jak to rozebrać. Prosze o pomoc.
    Zelmer Jupiter ZVC425HT - jak rozebrać silnik? Zelmer Jupiter ZVC425HT - jak rozebrać silnik? Zelmer Jupiter ZVC425HT - jak rozebrać silnik?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Żeby wyjąć wirnik trzeba jeszcze odkręcić te cztery śrubki które są na trzecim zdjęciu widoczne.

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

Tylko najpierw wyjmij sobie szczotki.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Pisałem że po odkręceniu tych śrub nie schodzi. Tak czy inaczej ściągnąłem łożysko ściągaczem i stojan wypadł, żeby wyjąć wirnik to trzeba odkręcić zabezpieczenie pokazane na pierwszym zdjęciu. Nie trzeba ruszać szczotek bo nie są połączone z uzwojeniem, tam są blaszki stykowe. Znalazłem w silniku upalony kabelek, chciałem kawałek dolutować żeby sięgnął do styku ale za nic nie chciał złapać cyny, w końcu chyba przepaliłem drut.
  • Poziom 14  
    Tak masz racje nie doczytałem o tych śrubach.
    Szczotki wyjmuje się po to aby ich nie uszkodzić podczas wyjmowania wirnika ale nieważne poradziłeś sobie super. Co do lutowania to drut nawojowy jest lakierowany, ale zdarza się ze uzwojenie nie jest wykonane drutem miedzianym.