Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie z centralą Paradoxa

04 Wrz 2019 13:36 147 5
 • Poziom 2  
  Dzień dobry,
  Proszę o pomoc w kwestii ustalenia najtańszej możliwości połączenia oprogramowania BabyWare z centralą Paradoxa.
  Czy konwerter USB na TTL np. CP21002 pozwoli nawiązać połączenie komputera z centralą i umożliwi programowanie za pomocą PC-ta.
  Nie mogę zamieścić linku ale mogę podać że taki konwerter jest na stronie ELTY.pl pod nazwą: Konwerter USB na TTL z układem CP2102 (type A) przewody w zestawie.
  Byłbym wdzięczny za przedstawienie schematu połączeń tego lub innego konwertera w przybliżonym budżecie, który umożliwiłby połączenie z centralą.
  Dodam tylko że czytałem artykuł na portalu, w którym autor wskazywał możliwość wykorzystania interfejsu do centrali Ropam, jednakże szukam możliwie najtańszego rozwiązania.
 • Poziom 21  
  Najtaniej to będziesz miał z klawiatury...
 • Poziom 2  
  Tak oczywiście istnieje możliwość zaprogramowania centrali z poziomu manipulatora, ale pewnie nie muszę Ci tłumaczyć jak bardzo jest to archaiczne w odniesieniu do programowania z poziomu PC-ta.
  Nie wiem czy sprawdzałeś ile kosztuje interfejs do centrali Paradoxa, uwierz mi nie zawracałbym nikomu głowy gdyby to był koszt do 100 zł- tak jak to jest w przypadku Satela.
  Oczywiście widzę że nie ma odpowiedzi na ten temat... no niestety nie jestem elektronikiem i ta wiedza nie jest mi potrzebna żeby dobrze zaprogramować centrale alarmową - podstawy znam i z awariami linii dozorowych dobrze sobie radzę.
  Poruszyłem ten temat ponieważ sporadycznie pojawiają się klienci ukierunkowani na Paradoxa - faktycznie ta centrala ma kilka zalet - i nie chcę ponosić dużych kosztów zakupu interfejsu w sytuacji kiedy nie wiem kiedy i czy w ogóle jeszcze będę miał kontakt z tym producentem.
  Proszę jeżeli jesteś elektronikiem i masz wiedze na temat napięć i sposobu komunikacji pomiędzy CA a PC za pomocą kabla to proszę podpowiedz mi coś.
 • Poziom 21  
  Nie robiłem dużo paradoxa może z 10 central i wszystkie programowalem z klawiatury w tym także 2 centrale evo 48.
 • Poziom 21  
  Nie napisałeś, jaka konkretnie centrala.
  Łączyłem kiedyś Spectrę za pomocą takiego konwerterka - działało.
  Wygoogluj sobie pinout RS-232 Twojej centrali.
  Uważaj - Spectra ma na 4-pinowym złączu RS-232 wyprowadzone 12V - nie dotykaj :D
  Na płycie jest też identyczne złącze - patrz, gdzie się podłączasz.
 • Poziom 2  
  Dziękuje, postaram się znaleźć rozkład pinów dla centrali EVO192 bo z taką miałem styczność.