Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo Z50-70 Jak zrobić downgrade z Windows 8.1 do Windows 7?

04 Wrz 2019 17:05 84 8

• Poziom 7  
    Laptop Lenovo Z50-70 i3-4030U z systemem Windows 8.1 Home x64 PL.
    Ktoś na nim zrobił update do Windows 10 x64 Home, mam możliwość powrotu do Windows 8.1 ale chciałbym zrobić legalnie downgrade do Windows 7. Jak to zrobić?
    Klucz do Windows 8.1 mam w biosie, odczytałem go, zainstalowałem Windows 7 x64 Home, chciałem podać klucz Win8.1 ale nie przyjmuje. Nie można też aktywować Windowsa 7 na tym kluczu (przez WindowsUpdate).

• Poziom 41  
    katjusska napisał:
    Nie można też aktywować Windowsa 7 na tym kluczu

Skoro był Win 8 na początku, to nie dziwne, że siódemka nie chce się aktywować.
  • Poziom 24  
    Bo klucz spod Win 8.1 nie podejdzie pod Win 7. Musisz mieć klucz z systemu Win 7.

• Poziom 7  
    Jak zrobić ten downgrade? Wsparciem nie jestem zaintersowany.
  • Poziom 24  
    Nie zrobisz. Tyle w temacie.

• Poziom 41  
    Nie umiesz czytać?
    Był 8, więc 7 się nie aktywuje.

• Poziom 7  
    Koledzy mylili się. Lenovo napisało że należy zdobyć płytę systemu Windows7 w tym samym języku co instalka w recovery (Win8.1). Należy zainstalować system Windows7 bez podawania klucza. Następnie przy aktywacji, należy wpisać klucz Windows8.1 i ręcznie próbować aktywować. Aktywacja online nie przejdzie, następnie trzeba użyć opcji UŻYJ SYSTEMU TELEFONICZNEGO, wygenerować długi KLUCZ i będąc już na linii z Microsoftem - połączyć się nie z automatycznym systemem AKTYWACJI lecz z konsultantem. Całość trwała około 20min z czego połowa to zbędne rozmowy na temat dlaczego chcę przejść do Windows7 (downgrade) zamiast przejśc do Windows10 (update). Powiedziałem że mój laptop jest za słaby na Windows 8.1 i jeszcze słabszy na Windows10.
    Podałem konsultantowi długi klucz aktywacyjny a on wygenerował jakiś inny długi klucz którego powtarzał już nie on tylko AUTOMAT. Po kliknięciu aktywuj system został aktywowany.

Lenovo Z50-70 Jak zrobić downgrade z Windows 8.1 do Windows 7?