Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP7500 - Drukuje rozmazany tekst

05 Wrz 2019 09:38 180 8
  • Poziom 19  
    Problem jak w temacie, maszyna przy wydruku drukuje rozmazany tekst, efekt jest taki jak w drukarkach atramentowych z uszkodzona głowicą co widać na zdjęciach poniżej, miał ktoś może z kolegów podobny problem? Żeby nie było wątpliwości maszyna zagrzewa wydruk

Ricoh MP7500 - Drukuje rozmazany tekst Ricoh MP7500 - Drukuje rozmazany tekst
  • Moderator
    Post bez związku z tematem usunąłem.
  • Poziom 18  
    A jak tam eksploatacja? Bęben listwa deweloper? Toner oryginał czy podróba?
  • Poziom 25  
    Stawiam na bęben. Szczególnie jeśli nie był wymieniany od nowości, czyli ma obecnie powyżej 1.6mln
  • Poziom 18  
    Już nie chce mi się sprawdzać ale jak to ten sam co mp6000 to aż tyle chyba nie da rady, pewnie już drugi się kończy.
    Mnie wygląda na słaby deweloper albo toner podróba.
  • Poziom 19  

To jest kopia z szyby przy otwartej klapie, deweloper widać jest słaby, toner oryginał, historii bębna i dewelopera nie znam
  • Poziom 25  
    Developer słaby, ale nie winiłbym go za powstający efekt. Bęben dość mocno oblepiony tonerem z listwy, stąd te cienkie białe paski w poziomie. B246-9510 - czyli bęben używany w maszynach serii "Martini" od wielu generacji teoretycznie przewidziany jest na 1.2mln, przy czym mam urządzenia, w których spokojnie normę przekracza. Miałem kilkukrotnie dokładnie taki efekt jak na pierwszych zdjęciach, i z tego co pamiętam, zawsze winny był bęben.
  • Poziom 18  
    Dokładnie, bębenisko słabiutkie, ale ja bym bez dewelopera nie ruszał bo później sypie pod wałek magnetyczny i kleksy potrafi robić. I jeszcze oczywiście szczotka bębna.
  • Poziom 25  
    Żeby nie być gołosłownym - akurat przypadek z dzisiaj. Co prawda maszyna kolor, ale problem z bębnem czarnym:

Przed wymianą:

Po wymianie: