Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wentylator dmuchawy wymiana silnika

05 Wrz 2019 13:26 129 6
  • Poziom 5  
    Witam.
    Padła mi dmuchawa w mercedesie 310 z 1993 roku, Kaczce, T1, udało mi się ją wyciągnąć i teraz mam dwie opcje, wymiana kompletnej dmuchawy lub wymiana silnika. Czy ktoś kiedyś wymieniał sam silnik elektryczny i wie jak zdemontować stary silnik?
    Próbowałem go nakłonić do wyjścia uderzając młotkiem w jego oś, wcześniej opierając plastikowy wirnik na klockach drewnianych i nic. Fajnie by było, bo po co plastik wymieniać który jest dobry a to już drugi taki który w ostatnim pół roku wymieniam a różnica w kasie jest prawie 100% (poprzedni wymieniałem w mercu 309)
    będę wdzięczny za pomoc, rady, opinię, bo wydaje mi się, że trzeba mieć na to sposób
  • Poziom 5  
    W jaki sposób go podgrzać? Gorącą wodą? Palnikiem z bezpiecznej odległości? Jakieś konkretne propozycję?
    Ewentualnie czy jest możliwość naprawy tego silnika? zepsute są szczotki reszta wygląda ok
    to jest nr części: Bosch 0130007027
    Czy jest dostępny sam szczotkotrzymacz?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    roadtransport napisał:
    wymiana kompletnego wiatraka / dmuchawy lub wymiana silnika

KOlego najpierw sprawdź .co w tym zepsute. Zapewne szczotki jw. lub komutator. No chyba że kupujesz NOWY to kup.

Wentylatory zawsze wyprasowuje na prasie i tulei trochę większej od silnika.
  • Poziom 5  
    zepsute są szczotki i szczotkotrzymacz - powinno to widać na załączonym zdjęciu
    opcja z podgrzaniem plastiku gorącą wodą i młotkiem nie wypaliła - plastik się zniekształca
    wentylator dmuchawy wymiana silnika wentylator dmuchawy wymiana silnika
  • Poziom 5  
    Niestety opcja z palnikiem też zawiodła, niby trochę poszło, sam trzpień schował się w plastikowej obudowie ale już dalej nie chciał iść i w końcu pękł plastik. Mam wrażenie, że musi być inna opcja jak to wyciągnąć. Mam na szczęście jeszcze jeden taki silnik z wentylatorem wiec mogę próbować dalej