Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint Ariston - Skuteczna naprawa Zmywarki Hotpoint Ariston z błędem 5

exik 05 Sep 2019 17:39 3603 1
  • Helpful post
    exik
    Level 25  
    Witajcie,

Jako że udało mi się rozwiązać problem pojawiającego się błędu 5 w zmywarce Hotpoint Ariston, to podzielę się z wami tym rozwiązaniem, zanim zaczniecie wymieniać pompy, presostaty, elektronikę i w ogóle zmywarkę.

Prawdą jest, że błąd 5 spowodowany jest brakiem odpowiedniego ciśnienia z pułapki powietrznej na presostat. Polecano w tym przypadku dmuchać, lub przepłukać rurkę która prowadzi z pułapki powietrznej do presostatu.

Poniekąd to prawda, jednak nie do końca. Dmuchanie w tę rurkę ustami i powietrzem z płuc niestety nic nie da, mimo że powietrze wydaje się przepływać.
    Może to pomóc na jedno, lub dwa uruchomienia zmywarki ale później będzie to samo.

Problem dotyczy zasyfienia samej pułapki powietrznej a nie tejże rurki.
    Ja zrobiłem to w końcu tak:
    do wężyka odpiętego z presostatu podłączyłem dużą nożną pompkę samochodową + pół godziny intensywnego pompowania. Trzeba to po prostu porządnie przepier***** raz za razem.

Efekt - z pułapki powietrznej, wyleciało jakieś 200-300g syfu przypominającego utwardzony tłuszcz, zmieszany z resztkami jedzenia i osadem z kostek do zmywarki. Konsystencja - twarde jak kostka mydła, kawałki o różnych wielkościach, od kilkunastu mm do nawet 2-3cm (tak, takie wielkie kawałki świństwa tam siedzą) po kawałku się kruszą i wylatują z pułapki powietrznej.

Po tym zabiegu zmywarka chodzi jak nowa.

Polecam rozwiązanie! 100% skuteczne!
    User removed account
    Level 1