Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie 89VAC na kablu od sat -

05 Wrz 2019 19:29 156 6
  • Poziom 9  
    Witam Panowie, mam problem z instalacją sat. Mam dekoder z dwoma wejściami sat, ostatnio chciałem zajżeć do satelity, dotykam f-ki stojąc jednocześnie na uziemionej drabinie aluminiowej a tu łaskotanie i to dosyć solidne. Wziąłem miernik i nie wierzę! 89V zmiennego napięcia na końcówce (ekranie). Okazuje się że to sam dekoder daje takie napięcie! Dekoder działa normalnie nie ma z nim problemów, czy to normalne? Bo według mnie tak nie powinno być...Proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 38  
    Pokaż kolego wtyczkę sieciową tego dekodera i gniazdo.
    Jakie jeszcze urządzenia podłączone są do dekodera i telewizora? Czy aby nie jakiś komputer ?

Problem to urządzenie w pierwszej klasie ochronności (wtyczka z "uziemieniem") podłączone do dekodera (być może poprzez telewizor) i gniazdko bez bolca ochronnego(lub z nieczynnym bolcem).
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    piegusek18 napisał:
    Okazuje się że to sam dekoder daje takie napięcie!

To go napraw.
    A może to normalne zjawisko, jest o tym na forum
  • Poziom 9  
    ucy7400 napisał:
    piegusek18 napisał:
    Okazuje się że to sam dekoder daje takie napięcie!

To go napraw.
    A może to normalne zjawisko, jest o tym na forum

Dzięki za błyskotliwość!

Co do poprzedniej odpowiedzi dekoder jest podłączony do listwy przeciwprzepięciowej, w którą wpięte są same urządzenia drugiej klasy ochronności, natomiast listwa faktycznie jest wpięta do gniazdka z nieczynnym bolcem gdyż mam w mieszkaniu instalację starego typu.
  • Poziom 43  
    Oczywiście, że normalne więc poczytaj na forum, zwłaszcza moje posty, bo tego sporo i szkoda czasu na pisanie. Nie ma się czym przejmować.
  • Poziom 38  
    Proszę byś jednak rozwinął temat lub podał linki do swoich wypowiedzi.
    Rozumiem że pomiar multimetrem może dać taki wynik (kondensatory filtra przeciwzakłóceniowego) ale jak już kopie to nie ma rewelacji.