Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie kabli soczewek bi LED przez kostkę męską H4

05 Wrz 2019 19:56 126 8
  • Poziom 5  
    Witam,
    Kupiłem sobie od Chińczyków soczewki bi led do instalacji w miejsce żarówek H4. Z przetwornic idą 4 kable, 2 czarne oznaczone jako masa, jeden czerwony jako plus mijania, 1 niebieski jako plus drogowych. Chcę to przylutować do męskiej kostki H4, taka z trzema bolcami. Pytanie jest takie czy te dwie masy mam przylutować do masy wychodzącej z męskiej kostki czy tak będzie poprawnie?

Podłączenie kabli soczewek bi LED przez kostkę męską H4 Podłączenie kabli soczewek bi LED przez kostkę męską H4 Podłączenie kabli soczewek bi LED przez kostkę męską H4
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    MikeWwa napisał:
    Pytanie jest takie czy te dwie masy mam przylutować do masy wychodzącej z męskiej kostki czy tak będzie poprawnie?

Oczywiście, są to katody odpowiednich świateł.
  • Poziom 5  
    Zrobiłem tak i światła mijania działają ale jak przełączam na drogowe to przesłona przełącza się ale dioda gaśnie. Wygląda tak jakby komputer odcinał prąd na tym bolcu od mijania. Pytanie jak to obejść?
  • Pomocny post
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Jakie auto? Można dołożyć dwie diody prostownicze i będzie ok.
  • Poziom 5  
    Toyota Prius 2008r. Oryginalnie zarowki H4. Pod zasilaczem soczewki zapalają się i przełączają się na drogowe. Mógłbyś rozwinąć myśl. Dwie diody prostownicze? W którym miejscu dołożyć te diody?
  • Pomocny post
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    MikeWwa napisał:
    W którym miejscu dołożyć te diody?

O tak:
    Podłączenie kabli soczewek bi LED przez kostkę męską H4

Nie wiem jaki prąd pobierają lampy, ale diody 1N5408 powinny starczyć. Ewentualnie duodioda z zasilacza AT/ATX z wspólną katodą.
  • Poziom 5  
    Diody w miejscu strzałek? :) Sorry za takie pytania ale nie robię takich rzeczy na co dzień.
    Już przeczytałem jakie mają zadanie te diody, nie musisz odpowiadać :) jutro spróbuje kupić diody i będę działał. Dziękuję za pomoc
  • Poziom 5  
    ArturAVS napisał:
    MikeWwa napisał:

O tak:

Nie wiem jaki prąd pobierają lampy, ale diody 1N5408 powinny starczyć. Ewentualnie duodioda z zasilacza AT/ATX z wspólną katodą.

Kolega bardzo ci dziękuję! Przylutowałem dzisiaj te diody według schematu i wszystko zatrybiło, jestem bardzo szczęśliwy. Jak można ci piwko postawić?
    Jeszcze raz dziękuję!!!
  • Poziom 5  
    ArturAVS napisał:
    MikeWwa napisał:

O tak:

Kolega bardzo ci dziękuję! Przylutowałem dzisiaj te diody według schematu i wszystko zatrybiło, jestem bardzo szczęśliwy. Jak można ci piwko postawić?
    Jeszcze raz dziękuję!!!

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Skorzystałem ze schematu z posta.