Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P9 Lite 2017 - Martwy po zalaniu

05 Sep 2019 20:16 600 4
  • Level 11  
    Pacjent to Huawei P9 Lite 2017 PRA-LX1. Telefon po utopieniu przestał działać. Standardowa procedura płukania w izopropanolu i ultradźwiękach nie przyniosła efektów. Powtórzona procedura dalej nic. Trzecia procedura z moczeniem przez noc taki sam efekt. Bateria była wyładowana do zera, wymieniłem ją na inną sprawną i naładowaną lecz nie reaguje na włączanie. Pod ładowarką przyjmuje prąd na poziomie 0,04A więc prawie żaden. Co mógłbym jeszcze zrobić aby przywrócić go do życia?
  • Level 5  
    Możesz odkręcić i sprawdzić czy przez to zalanie nie zrobiła się rdza na płycie głównej.
    Ewentualnie jeżeli nie płyta główna jest tutaj problemem, może być też problem modułu ładowania.
    Nic innego się w takim wypadku nie da zrobić, jeżeli masz taką możliwość rozkręć go, tak żeby zobaczyć płytę, pamiętaj o odpowiednim położeniu śrubek żeby ci się nie pogubiły.

Moderated By nutergsm:

Gdybyś przeczytał dokładnie pierwszy post wiedział byś, że musiał go rozebrać.

• Level 14  
    Po takich próbach naprawy, może wygrzanie w piekarniku, poprawi to połączenia lutowane, jednak po zalaniu podejrzewam, że jakiś moduł mogło upalić, nie wiem czy byłoby to wtedy opłacalne w przypadku tego urządzenia.
    Po zalaniu, nawet przy płukaniu izopropanolem tak mała elektronika złapała nawet szczątkową korozję. Po paru miesiącach może korodować dalej.
    Często po płukaniu urządzenia działają przez kilka najbliższych miesięcy. Później korozja robi swoje.
    Moderated By nutergsm:

Do tego potrzebny jest hotair. Piekarnik służy do czegoś innego.

• Level 11  
    Telefon oczywiście był rozkręcony bo inaczej bym płyty głównej nie wypłukał w wanience ultradźwiękowej :D Delikatne ślady korozji były na płycie, została ona gruntownie wyczyszczona. Po płukaniu delikatnie wygrzałem płytę HA (około 150 stopni C). Sam moduł ładowania nie jest w nim istotny bo po podmianie na naładowaną baterię powinien wstać.