Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dietrich City 2.24 ff - zawór napełniający

05 Wrz 2019 21:29 219 6
  • Poziom 2  
    Witam, spadło mi ciśnienie, gdy chciałem uzupełnić, po odkreceniu zaworu zaczęło ciec woda więc postanowilem dokrecic nakrętke pomiędzy zaworami. No i pękło na plastykowym łączeniu. Teraz moje pytanie czy jest możliwość sklejenia tego czymkolwiek lub inna możliwość uzupełnienia wody w kotle? Bo na tą chwilę jest błąd o braku cisnienia i piec nie grzeje wody Dietrich City 2.24 ff - zawór napełniający Dietrich City 2.24 ff - zawór napełniający
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Obawiam się że tego nie sklepisz. Tam cały czas jest ciśnienie, więc po sklejeniu może puścić w najmniej spodziewanym momencie np., gdy będziesz w pracy i nikogo w domu.
    Lepiej kupić nowe z nowymi uszczelkami
    nr części 86665557 na zamienne.dedietrich.pl

• Poziom 21  
    Jest to zawór antyskarzeniowy coś podlazło i zaciął się zaworek zwrotny,czasami da się rozebrać i przerobić by nie ciekł, po zreperowaniu najlepiej zrobić dopuszczanie oddzielne.
  • Poziom 23  
    dobroslaw napisał:
    Jest to zawór antyskarzeniowy coś podlazło i zaciął się zaworek zwrotny,czasami da się rozebrać i przerobić by nie ciekł, po zreperowaniu najlepiej zrobić dopuszczanie oddzielne.

Kolega napisał że pękło przy dokręcaniu, więc - raczej do wymiany.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przy okazji trzeba wymienić wszystkie uszczelki. Przynajmniej tych połączeń, które będą rozpinane, aby wykonać tę wymianę. W przeciwnym razie kolejną naprawą będzie wymiana kotła na nowy. De Dietrich-y w szczególności lubią później popuszczać na tych łączeniach co powoduje, że woda zaczyna się zbierać w wewnątrz obudowy kotła, a na skutek dużej temperatury woda ta odparowuje i wykraplać się na elektronice.
    Po rozkręceniu lub wypięciu złączek (wypinane to te na wcisk w oring z zawleczką) należy dokładnie oczyścić gniazda i rurki z kamienia, przesmarować gniazda, rurki i uszczelki najlepiej smarem teflonowym.
  • Poziom 23  
    Ja stosuje smar silikonowy. Tez działa.
    A to czarnowidztwo odnośnie wymiany kotła na nowy-lekko przesadzone. Akurat to miejsce jest usytuowane pod komorą spalania i odparowywanie zbierającej się wody chyba nie nastąpi. A ogólnie odparowywanie wyciekającej wody wewnątrz komory spalania występuje wszędzie.
    Nie to żebym bronił Dietricha, ale lekko skrzywdziłeś tą firmę takim opisem. Znam marki dużo gorzej wykonane
  • Specjalista - systemy grzewcze
    zales.vip napisał:
    Ja stosuje smar silikonowy. Tez działa.
    A to czarnowidztwo odnośnie wymiany kotła na nowy-lekko przesadzone. Akurat to miejsce jest usytuowane pod komorą spalania i odparowywanie zbierającej się wody chyba nie nastąpi. A ogólnie odparowywanie wyciekającej wody wewnątrz komory spalania występuje wszędzie.
    Nie to żebym bronił Dietricha, ale lekko skrzywdziłeś tą firmę takim opisem. Znam marki dużo gorzej wykonane

Żadne czarnowidztwo. To jest częsty problem, który się pojawia w kotłach, które mają elektronikę w komorze w której znajdują się zespoły wodne.
    Odparowanie jak najbardziej tam nastąpi, ponieważ wewnątrz tej komory jest wysoka temperatura. W razie wycieku wody, elektronika narażona jest nie tylko na podwyższoną temperaturę, ale na bardzo dużą wilgotność sięgającą 100%. Siłą rzeczy takie powietrze w zetknięciu z nieco chłodniejszą powierzchnią elektroniki powoduje, że część pary wodnej musi się wykroplić na płytce.
    Firmy nie skrzywdziłem. Zapytaj serwisantów czy chętnie serwisują kotły tej firmy.

Co do marek gorzej wykonanych - tak są czy też raczej były. Także nazywały się tak bardzo z niemiecka, przechwalały się japońską technologią. Poza dobrym marketingiem nie miały nic do zaoferowania poza najgorszymi kotłami produkowanymi przez Koreańczyków, którzy na swoich produktach naklejali nalepki z nazwami jakie kto chciał.