Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl FS 131 przestał odpalać. -

06 Wrz 2019 08:54 156 10
  • Poziom 5  
    Witajcie
    Mam problem z kosa spalinowa stihl fs 131. Mianowicie nigdy nie było z nią żadnych problemów, nie gasla, nie pracowała nierówno, wszystko było ok. Pewnego dnia chcąc ja odpalić (około tydzień po koszeniu) kosa po prostu nie odpaliła. Na żadnym z biegów nie chce zapalić, iskra ze świecy jest ale kosa ani na chwilę nie zapaliła.
    Proszę o pomoc, kosa 3 miesiące po gwarancji :)
  • Poziom 31  
    Wlej 1 cm oleju do cylindra i próbuj odpalić. Jak odpali to kompresja poszła spać. Sprawdź klin na wale czy nie przestawiło się magneto a ty samym zapłon. Jeszcze można wstrzyknąć trochę paliwa do dolotu oraz sprawdzić czy uszczelniacze wału szczelne.
  • Poziom 5  
    sigwa18 napisał:
    Wlej 1 cm oleju do cylindra i próbuj odpalić. Jak odpali to kompresja poszła spać. Sprawdź klin na wale czy nie przestawiło się magneto a ty samym zapłon. Jeszcze można wstrzyknąć trochę paliwa do dolotu oraz sprawdzić czy uszczelniacze wału szczelne.

Brzmi fajnie ale nie do końca wiem co jest gdzie bo nie jestem tak obeznany, potrzebował bym pomocy. Mogę napisać priv.
  • Poziom 28  
    W takim razie oddaj do serwisu bo sam możesz jeszcze pogorszyc sprawę.
  • Poziom 31  
    Wykręcasz świecę odmierzasz strzykawką 1 cm3 oleju do 2T wlewasz w otwór po świecy zakręcasz świece (nie za mocno ) i próbujesz odpalić. Jak odpali to kosa do remontu (zmiana cylindra+tłok+ pierścienie i uszczelniacze na wale). Daj zdjęcie kosy bo to już chyba silnik 4T i trzeba co 25h pracy regulować luz zaworowy plus odprężnik automatyczny który lubi się spier.......
    Jak wygląda siła potrzebna do odpalania zmniejszyła się tzn łatwiej się szarpie za sznurek?
  • Poziom 5  
    sigwa18 napisał:
    Wykręcasz świecę odmierzasz strzykawką 1 cm3 oleju do 2T wlewasz w otwór po świecy zakręcasz świece (nie za mocno ) i próbujesz odpalić. Jak odpali to kosa do remontu (zmiana cylindra+tłok+ pierścienie i uszczelniacze na wale). Daj zdjęcie kosy bo to już chyba silnik 4T i trzeba co 25h pracy regulować luz zaworowy plus odprężnik automatyczny który lubi się spier.......
    Jak wygląda siła potrzebna do odpalania zmniejszyła się tzn łatwiej się szarpie za sznurek?

Ciekawe z tym olejem, słyszałem że robi się tak z benzyna ale jeśli tak mówisz.
    Co do siły to wydaje mi się ze jest delikatnie lżej przy szarpaniu.

powyżej zdjęcie kosy po zdjęciu osłon
  • Poziom 5  
    E8600 napisał:
    Zapewne regulacja zaworów potrzebna.

A można wiedzieć w jaki sposób? Tak jak mówiłem nie jestem specem od tego ale myślę, że po objaśnieniu sobie poradzę.
  • Poziom 37  
    Potrzeby jest szczelinomierz.
    Luz zaworowy:
    Zawór ssący: 0,10 mm
    Zawór wydechowy: 0,10 mm
    Więcej znajdziesz w instrukcji.
  • Poziom 5  
    E8600 napisał:
    Potrzeby jest szczelinomierz.
    Luz zaworowy:
    Zawór ssący: 0,10 mm
    Zawór wydechowy: 0,10 mm
    Więcej znajdziesz w instrukcji.

Albo coś przeoczyłem albo nie widzę tam jak to zrobić. Znalazłem filmik na yt ale gdy próbuję przekręcić do 0.1mm już jest opór a nadal jest duża luka. Nie wiem czy to miarodajne ale po wykreceniu świecy i przyłożeniu palca w jej miejsce nie czuć żadnego ciśnienia (ciągnac za sznurek) .
  • Poziom 37  
    grsmagik napisał:
    Znalazłem filmik na yt ale gdy próbuję przekręcić do 0.1mm już jest opór a nadal jest duża luka.

Być może skrzywiony zawór. Duża luka znaczy ile? Kilka mm?
    Te śruby powinny iść ciężko aby się nie luzowały od drgań silnika.

Link