Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP-LINK TD-W8970 nie łączy się z internetem.

06 Wrz 2019 09:12 138 4
  • Poziom 17  
    Posiadam router TP-LINK TD-W8970 do którego mam podpięty modem 4G LTE Play . Dzisiaj w nocy zauważyłem że modem świeci na czerwono to znaczy że nie może połączyć się z internetem . Dodam tylko że mieszkam w bloku w tak zwanym z dużej płyty i aby polepszyć siłę sygnału modem z routerem połączyłem kablem USB długości jakieś 3 metry . Gdy zauważyłem że modem świeci na czerwono odłączyłem modem od kabla USB i modem podłączyłem do routera . Po tej zamianie dioda modemu zaczeła mrugać na zielono ale router nie zainicjował połączenia z internetem . Nie wiem gdzie szukać usterki .
    Internet z sieci Orange , modem 4G LTE PLAY Online Huawei E173.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 11  
    Przedłużyłeś kabel USB i przez to modem LTE nie dostaje wystarczającego prądu. Masz prawdopodobnie przedłużacz słabej jakości, tj występuje na nim duży spadek napięcia i o ile nie robiłoby to różnicy dla myszki, klawiatury czy pendrive'a, to modem na tym nie ruszy.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Moderator - Sieci, Internet
    Pomysł W8970 i modemu USB tez nie jest do końca trafiony. To typowy router z modemem ADSL z możliwością backup-u łącza a ten Huawei E173 też nie obsługuje LTE.
  • Poziom 17  
    tcy napisał:
    Przedłużyłeś kabel USB i przez to modem LTE nie dostaje wystarczającego prądu. Masz prawdopodobnie przedłużacz słabej jakości, tj występuje na nim duży spadek napięcia i o ile nie robiłoby to różnicy dla myszki, klawiatury czy pendrive'a, to modem na tym nie ruszy.

Nie do konca masz rację ponieważ na takim połączeniu pracowałem ponad pół roku i wszystko śmigało wyśmienicie .

Dodano po 2 [minuty]:

jimasek napisał:
    Pomysł W8970 i modemu USB tez nie jest do końca trafiony. To typowy router z modemem ADSL z możliwością backup-u łącza a ten Huawei E173 też nie obsługuje LTE.

Nie prawda ten modem pracuje na LTE.
  • Poziom 17  
    jimasek napisał:

Przepraszam mój błąd zasugerowałem się napisem na opakowaniu modemu ale okazało się że opakowanie jest od innego modemu .
    Znalazłem rzeczywistą nazwę mojego modemu i jest to ZTE MF823-1.0.0 .