Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocne spadki fpsow w grze Fortnite

06 Wrz 2019 11:18 96 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich na początek podam może specyfikację komputera:
    Procesor i5 4460
    Grafika gtx 1060 6gb
    Ram ddr3 hyperx 8gb w jednej kostce taktowanie 1600 cl9
    Dysk ssd 120gb na nim postawiony system i gra fortnite
    Drugi dysk HDD 9letni staruszek o pojemności 500gb
    Zasilacz Corsair 450w Silver 80
    Teraz przejdźmy do problemu grając w grę Fortnite mam straszne dropy fpsow, a mianowicie ustawione mam stałe 144.
    Objawy są takie przy ruszniu myszą w lobby spadki do 110, przy wyskakiwaniu z busa bądź lecęniu na lotni do 30 to samo w poczekalni na wyspie przed gierka. Przy dynamicznych pojedynkach również spadki z 144 do 60-70. Czy przy takiej specyfikacji to jest normalne, może mam coś źle ustawione.
  • Poziom 28  
    Jaki system? Czy tak było od początku? Sprawdź obciążenie CPU przy tych spadkach.
    Kiedy gra zainstalowana?
    Jeśli masz skoki obciążenia CPU w tych chwilach i Win10 to sprawdź, czy masz zainstalowaną łatkę KB4512941

Spoiler:
    kłopotliwa okazała się opcjonalna aktualizacja systemu o oznaczeniu KB4512941, wydana 30 sierpnia. Miała ona w założeniu poprawić usterki w funkcjonowaniu usługi pulpitu zdalnego, windowsowej piaskownicy oraz kilku innych aspektów systemu. Nieoczekiwanym skutkiem ubocznym uaktualnienia stały się nagłe skoki użycia CPU. Jak się okazuje, ich źródłem stała się... wirtualna asystentka Cortana.
    Nie wiadomo, jak do tego doszło, że to właśnie wirtualna asystentka (która i tak ostatnio została mocno zmarginalizowana) stała się przyczyną uniedogodnień. Portal Windows Latest, który jako pierwszy zidentyfikował problem odnotował, że usługa potrafi wymusić nawet aż 40% obciążenia procesora oraz użycie pamięci na poziomie 200 MB. Jest to o tyle kuriozalne, gdyż po naciśnięciu stosownej ikonki w menu Start, Cortana... nie uruchamia się w ogóle. Do kłopotliwej sytuacji dochodzi po zdezaktywowaniu funkcji wysyłania wyników wyszukiwania lokalnego do Binga (poprzez modyfikację rejestru lub ustawień Edytora Zasad Grupy).
    Głównym winowajcą jest tutaj proces SearchUI.exe, a przynajmniej tak twierdzą niektórzy członkowie forum Reddit. Według nich problemy zniknęły po wyłączeniu tego procesu. Inną skuteczną alternatywą okazało się także odinstalowanie opcjonalnej aktualizacji KB4512941. W innym przypadku trzeba przywrócić usługę BingSearch lub zastąpić folder pamięci podręcznej Cortany.

źródło: Link

No i jeszcze jedno ważne pytanie, jakie ustawienia graficzne?
  • Poziom 23  
    Na jakich ustawieniach grasz, rozdzielczość, detale?
  • Poziom 2  
    System win 10, jest tak odkad go zainstalowałem jakieś 4 miechy temu oczywiście nielegalo xd, wcześniej miałem win7 i tak nie było. Grę wczoraj instalowałem na nowo i robiłem aktualizacje sterowników do grafy nie dało to owocnych rezultatow. No tej łatki na pewno nie pobieralem. Ustawienia graficzne oczywiście wszystko niskie, rozdzielczość 1600x900 synchronizacja pionowa wyłączona.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

haderach napisał:
    Na jakich ustawieniach grasz, rozdzielczość, detale?
    rozdzielczość 1600x900, buforowanie trojlinowe wyłączony, również synchronizacja wyłączona, detale wszystkie najniżej jak się tylko da
  • Poziom 2  
    Odświeżam zrobiłem jeszcze zrzuty z rozgrywki z HWINFO może ktoś się wypowiedzieć czy sytuacja wygląda prawidłowo ?

Mocne spadki fpsow w grze Fortnite Mocne spadki fpsow w grze Fortnite Mocne spadki fpsow w grze Fortnite Mocne spadki fpsow w grze Fortnite
  • Poziom 17  
    Witam!
    Ja na Core i3-4150, 12GB RAM DDR3 i karcie graficznej Radeon RX 570 4GB miałem ponad 70 fps w Fortnite na ustawieniach Epickich w 1080p.GTX 1060 6GB to dobra karta graficzna, dużo lepsza od mojej i nadal trzymająca cenę na rynku wtórnym.
    Coś masz w systemie skopane...
    Sterowniki graficzne kiedyś chociaż aktualizowałeś?
    Pasta pod procesorem pewnie zamieniła się w pył?
    RAM sprawny chociaż?
    Na początek format i od razu antywirus.
    I nie pirać Windowsa, bo taki system to g... wart(miałem taniec z pirackim XP w rocznicę katastrofy w Czarnobylu-w kółko się restartował,w końcu puściły mi nerwy i kupiłem legalny Windows 7 OEM 64-bit).
    A przejrzyj pod lupą płytę główną-może kondensatory spuchły?
    Na moim procesorze to nawet na GT 1030 2 GB DDR5 w Full HD było 60 fps na średnich ustawieniach.