Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Spartus tig 220p

06 Wrz 2019 11:57 252 4
  • Poziom 11  
    Witam,
    Zastanawiam się nad kupnem spawarki jak w temacie. Co o niej sądzicie. Szukam spawarki do spawania aluminium do 3mm bez podawania drutu. Do tego chcę kupić pedał sterowniczy do regulacji prądu i zastanawiam się jak działa taki pedał nożny czy na wyprowadzeniach jest napięcie które w zależności od nacisku na stopę zmienia swoją wartość czy może na zasadzie impulsów, czy ktoś kto ma pedał sterowniczy mógłby to sprawdzić?
  • Poziom 14  
    Miałem, szybko zajechałem, może pracą w terenie, alu malutko zrobiłem tym, głównie rurki z kwasu.
    Pedał to "dozownik" prądu, ustawiasz sobie zakres i nim manipulujesz nogą, idealnie przy aluminium i stanowisku z krzesełkiem.
    Nigdy nie sprawdzałem co siedzi w pedale, ale jak coś kombinowałem to wydawało mi się, że 0.5 - 4.5V sterowało zakresem.
    Nie dało się pospawać 2 puszek denkami na nim :) a spawam esabem i nie jedną "stereo puszkę" zrobiłem.
    W teren z małą butlą polecam, szczególnie że w opcji był chyba pilot bezprzewodowy, i regulacja kilku ważnych parametrów z pistoletu.
    Na stanowisko do precyzji nie - bardzo.
  • Poziom 14  
    Esab Caddy Tig 2200iw
    Z chłodnicą wodną, coby ręki nie parzyło :)
    Ale polecam to na 2 tiga do alu i kwasa, na 1 polecam przejść, przewieść się po sklepach spawalniczych ze stanowiskiem gdzie sobie można wypróbować to i tamto i coś wybrać, kolegę, warsztat, jest teraz tak dużo tego na rynku że trudno coś polecić, a łatwo się zniechęcić do spawania metodą mając po prostu zbyt tani (nie dorobiony, wadliwy) sprzęt.

Spawarka Spartus tig 220p
  • Poziom 2  
    Potwierdzam, że to dobre urządzenie. Do odpowiedzi kolegi DJ KLIMA należy dodać, że do ESAB 2200 i istnieje oryginalny pedał. Niestety żadnej doróbki się nie da zastosować bo ten pedał komunikuje się z urządzeniem za pomocą magistrali CAN.
    Pozdrawiam
    Wieloletni serwisant ESAB.