Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Spartus tig 220p

06 Wrz 2019 11:57 252 4
 • Poziom 11  
  Witam,
  Zastanawiam się nad kupnem spawarki jak w temacie. Co o niej sądzicie. Szukam spawarki do spawania aluminium do 3mm bez podawania drutu. Do tego chcę kupić pedał sterowniczy do regulacji prądu i zastanawiam się jak działa taki pedał nożny czy na wyprowadzeniach jest napięcie które w zależności od nacisku na stopę zmienia swoją wartość czy może na zasadzie impulsów, czy ktoś kto ma pedał sterowniczy mógłby to sprawdzić?
 • Poziom 14  
  Miałem, szybko zajechałem, może pracą w terenie, alu malutko zrobiłem tym, głównie rurki z kwasu.
  Pedał to "dozownik" prądu, ustawiasz sobie zakres i nim manipulujesz nogą, idealnie przy aluminium i stanowisku z krzesełkiem.
  Nigdy nie sprawdzałem co siedzi w pedale, ale jak coś kombinowałem to wydawało mi się, że 0.5 - 4.5V sterowało zakresem.
  Nie dało się pospawać 2 puszek denkami na nim :) a spawam esabem i nie jedną "stereo puszkę" zrobiłem.
  W teren z małą butlą polecam, szczególnie że w opcji był chyba pilot bezprzewodowy, i regulacja kilku ważnych parametrów z pistoletu.
  Na stanowisko do precyzji nie - bardzo.
 • Poziom 14  
  Esab Caddy Tig 2200iw
  Z chłodnicą wodną, coby ręki nie parzyło :)
  Ale polecam to na 2 tiga do alu i kwasa, na 1 polecam przejść, przewieść się po sklepach spawalniczych ze stanowiskiem gdzie sobie można wypróbować to i tamto i coś wybrać, kolegę, warsztat, jest teraz tak dużo tego na rynku że trudno coś polecić, a łatwo się zniechęcić do spawania metodą mając po prostu zbyt tani (nie dorobiony, wadliwy) sprzęt.

  Spawarka Spartus tig 220p
 • Poziom 2  
  Potwierdzam, że to dobre urządzenie. Do odpowiedzi kolegi DJ KLIMA należy dodać, że do ESAB 2200 i istnieje oryginalny pedał. Niestety żadnej doróbki się nie da zastosować bo ten pedał komunikuje się z urządzeniem za pomocą magistrali CAN.
  Pozdrawiam
  Wieloletni serwisant ESAB.