Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa rozruchu systemu, Windows Server

Kirgeron 06 Sep 2019 13:07 756 1
    Kirgeron
    Level 9  
    Mam problem, otóż namieszałem coś podczas „naprawiania”.

W firmie znajduje się serwer WORTMANN AG TERRA SERVER System 1100914. Były tam włożone 2 dyski HGST 1TB i zrobiona macierz RAID 1. Zainstalowany system to Windows Server 2012 R2 (wersja niemiecka).

System nie chciał się uruchamiać, sypało błędami RAID, przestawiałem bootowanie pomiędzy UEFI/Legacy, potem zamiana kieszeniami w macierzy, jakoś w końcu udało się uruchomić system.

Dysk był podzielony na 2 partycje C (system), D (jakieś inne dane). Co się okazało – mam starą wersję danych z partycji C i D, z przed roku. Nie wiem, czy klonowanie dysku nie działało, co było tego powodem, nieistotne – będę dociekał potem. Pewne jest to, że znajduje się teraz na tym "starym" dysku (który klonował dane od właściwego). Dalej – w zarządzaniu dyskami chciałem utworzyć RAID na nowo i coś przekonwertowałem. W ekspolatorze Windows widzę 4 partycje – dwie ze „starego” dysku, dwie z „nowego”.

Jak to wszystko przywrócić? Chodzi mi o to, żeby DISK 0 bootował się, zamiast DISK 1. Jak wyjmę przykładowo „stary” dysk to „nowy” nie chcę się zbootować, tak jakby brakowało tej części rozruchowej. Nie mam możliwości włożenia płyty z Windowsem, czy cokolwiek innego. Czy da się to naprawić z poziomu systemu?

Głównie zależy mi, żeby odpalić system z dobrego dysku, RAID mogę ustawić potem. Drugi dysk mogę wyjąć na razie.
    Wszystko widać na zdjęciach.

Naprawa rozruchu systemu, Windows Server Naprawa rozruchu systemu, Windows Server Naprawa rozruchu systemu, Windows Server
    Łukasz7689
    Level 9  
    Może to i prymitywna metoda, lecz spróbuj linuxem przekopiować te pliki rozruchowe...