Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TP-Link Archer A6 - Odblokowanie portów pod serwer minecraf

06 Wrz 2019 14:18 474 23
  • Poziom 5  
    Witam.

Znudziło mnie korzystanie z hamachi chciałem sobie odblokować porty. Skorzystałem z poradnika (nie jednego) wszedłem na stronę rutera (mam tp-link'a A9) 192.168.1.1 szybko zorientowałem się gdzie mam zakładkę "NAT Forwarding" i "Virtual Servers" będąc w "Virtual Servers" dodałem porty i moje IPv4 także wszystko się zgadza na 99,99%. Dodatkowa wszedłem w zakładkę "DHCP Server" nawet dodałem "Address Reservation" wedle poradnika od tp-link'a (na dole podałem). Po zrobieniu tego wszystkiego sprawdzając w programie "Port Forward Network Utilities" nadal pisze mi ze "Your port is NOT OPEN or not reachable!" sam nie wiem co możne być tego przyczyną nawet CCleaner przeskanowałem i nadal nic. Oczywiście próbuje odblokować porty dla serwera minecraft (25565).

Załącznik:
    https://www.youtube.com/watch?v=2tIUts0fyFk
  • Specjalista Sieci, Internet
    B0JAN napisał:
    wszedłem na stronę rutera (mam tp-link'a A9) 192.168.1.1 szybko zorientowałem się gdzie mam zakładkę "NAT Forwarding" i "Virtual Servers"
    To jeszcze znajdź zakładkę WAN i zobacz, czy tam masz adres publiczny. Bez adresu publicznego nic nie zrobisz.
  • Moderator - Sieci, Internet
    U ciebie to zakładka Internet. Wrzuć też zakładkę Status.
    Mocny jesteś, zakryłeś adres IP i skąd mamy wiedzieć jaki on jest?
    Ja tylko pytałem, czy publiczny. Zamiast odpowiedzieć, dajesz obrazek, z którego nic nie wynika. Bezpiecznie możesz podać pierwsze dwa oktety tego adresu.
    B0JAN napisał:
    Nie zamierzam upubliczniać mojego ip na publicznym forum.

Jak mamy ustalić rodzaj IP skoro sam nie umiesz nam na to pytanie odpowiedzieć?

jprzedworski napisał:
    Bezpiecznie możesz podać pierwsze dwa oktety tego adresu.

Tak jak wyżej.
    Wygląda na adres publiczny.
    A gdzie stoi ten serwer Minecraft? Na jakimś twoim komputerze w domu, czy w sieci? Gdzie jest zainstalowany "Port Forward Network Utilities"?
    Mało informacji podajesz.
    A serwer jest uruchomiony i działa prawidłowo? Nie jest ten port blokowany przez firewall komputera?
  • Poziom 5  
    Serwer działa prawidłowo. Jeżeli chodzi o blokowanie portów przez firewall nie dostaje żadnych komunikatów. Ale to przykuło moją uwagę czy może mnie to coś wspólnego z portami. TP-Link Archer A6 - Odblokowanie portów pod serwer minecraf

Jeszcze próbowałem otwierania portów za pomocą Zapory systemu Windows za pomocą tego poradnika https://www.download.net.pl/jak-odblokowac-port-w-zaporze-windows-7-81-i-10/n/10496/
    B0JAN napisał:
    Serwer działa prawidłowo.
    Sprawdź poleceniem netstat -a. W kolumnie "Adres lokalny" powinien być adres lokalny i :25565 a w ostatniej kolumnie NASŁUCHIWANIE
  • Poziom 8  
    dla testu wyłącz zaporę.

oraz sprawdź czy w server.properties linijka server-ip jest pusta.

jeżeli to nie zadziała a w routerze masz wszystko dobrze oznacza to iż twój dostawca blokuje porty.
  • Poziom 5  
    Niestety sprawdzając port na "https://www.whatsmyip.org" pokazało mi że mam zamknięty. Dzwoniłem do dostawcy i powiedzieli mi "my nie blokujemy portów" więc to odpada. Wpisując netstat -a nigdzie nie mam 25565 i mam w ostatniej kolumnie NASŁUCHIWANIE.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    @B0JAN
    jprzedworski napisał:
    Wygląda na adres publiczny.

A czy ten adres IP jest publiczny stały, czy publiczny zmienny?
    Bo jeśli publiczny zmienny, to mamy dodatkową zabawę w konfigurację DDNS.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    B0JAN napisał:
    Niestety sprawdzając port na "https://www.whatsmyip.org" pokazało mi że mam zamknięty. Dzwoniłem do dostawcy i powiedzieli mi "my nie blokujemy portów" więc to odpada. Wpisując netstat -a nigdzie nie mam 25565 i mam w ostatniej kolumnie NASŁUCHIWANIE.

Ale jak robisz test na tej stronce to masz aktywną aplikację z tego portu korzystającą (włączoną)?
    UPnP włączone?
    Ewentualnie przekierowanie portów z IP zewnętrznych na IP wewnętrzne w TPLinku zrobione?