Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ferguson ariva 100 cable - brak sygnału na początkowych częstotliwościach

06 Wrz 2019 17:46 219 4
  • Poziom 3  
    Do tej pory tuner działał normalnie, od niedawna nie łapie sygnału na częstotliwościach 266MHz 290MHz
    Zmiana oprogramowania nie załatwia problemu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być, jak do tego podejść, od czego zacząć sprawdzanie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Od tego, czy w ogóle jest sygnał w kablu na tych częstotliwościach, czy ma dobrą jakość i czy nie zmienione zostały parametry transmisji. To telefon do operatora kablówki.

Jeśli z sygnałem wszystko jest OK to jest parę możliwości:

- uszkodzony dekoder
    - uszkodzony kabel od gniazda antenowego do dekodera
    - źle wpisane w dekoder parametry transmisji
    - utrata uprawnień jeśli to transpondery kodowane.
  • Poziom 3  
    Sprawdzałem na innych kablach, gniazdach, sygnał niekodowany, parametry transmisji prawidłowe SR 6900 QAM 256.
    Przelutowałem złącza głowicy od strony wejścia sygnału i wyprowadzenia do płyty, brak efektu.
    Po podgrzaniu suszarką (przy głowicy) sygnał się pojawia i zaraz znika.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Skoro tak, wygląda, że to odbiornik się uszkodził. Jeśli problem tyczy częstotliwości na dole pasma i dodatkowo reaguje na grzanie to wygląda na brak kontaktu na masie lub na torze sygnałowym. Wysokie częstotliwości mogą w takim razie przechodzić, czym wyżej tym lepszy odbiór.

Skoro przelutowałeś luty to może to jakieś mikropęknięcie którejś ze ścieżek sygnałowych lub masy, na tyle małe, że jest w stanie złapać kontakt po silnym podgrzaniu.

Ewentualnie coś ze złączem antenowym - sprawdź czy listki od pinu środkowego w gnieździe antenowym nie są zbyt rozchylone - to się zdarza, że złącza tracą kontakt. Można je zwykle z wyczuciem lekko dogiąć.
  • Poziom 3  
    Dzięki za pomoc, problem rozwiązany. Pierwsze co zrobiłem to podlałem głowicę+peryferia topikiem i wygrzałem hotairem, problem ustąpił na kilka minut, po ostygnięciu dalej to samo.
    Przyjąłem inną metodologie, skoro coś reaguje na ciepło to trzeba sprawdzić co to jest, ustawiłem więc temperaturę z nawiewem na minimum i grzałem partiami, przysłaniając całą resztę radiatorem.

Uszkodzony był kondensator przy samej głowicy 220uF 16V, po wymianie problem ustąpił.