Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

455D FAAC brama caly czas zamknieta

06 Wrz 2019 20:04 189 12
  • Poziom 5  
    Witam,

Brama FAAC 455D.
    Sytuacja jest taka ze brama jest caly czas otwarta.
    Fotki dzialaja.
    Piloty dzialaja.
    Silnik reaguje na przycisk ale tak jakby chcial otwierac brame jeszcze dalej a nie zamykac.

Co robic?

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    MJ84 napisał:
    Silnik reaguje na przycisk ale tak jakby chcial otwierac brame jeszcze dalej a nie zamykac

Nie znam tego napędu, ale jest tak jakby w przekaźniku kierunku obrotów silnika skleiły się styki w poz. otwieranie.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Podaj status świecących się segmentów na wyświetlaczu LED albo zrób fotkę i wstaw w temacie.
  • Poziom 5  
    Na ta chwile sytuacja bez zmian, brama otwarta a fotki jakby sie nie widza. Ogolnie sa dwie fotki, w jednej dioda swieci, w drugiej jest czarna- tak ma byc? Jak sprawdzic, co zmostkowac zeby je na chwile ominac i wykluczyc lub zdiagnozowac problem?
  • Poziom 5  
    Witam,

Pozwierałem jak zalecone, trzy pałki sie pojawiły ale problem pozostał.
    Przestawiłem silnik na manualne sterowanie (tzn. ręczne) i zamknąłem brame.
    Przetawiłem znowu na automatyczne i po naciśnięciu pilotki silniczek za kazdym razem jakby otwierał brame na 5cm.
    Tzn. musialbym nacisnąć milion razy zeby otworzyć. W konću jakbym otworzył do odbojinika to jaky brama nie dostawała sygnału ze jest otwarta i dalej chce otwierać. Nie wiem jak to opisać ale silniczek wydaje dzwiek jakby byl na zwarciu.

Kolejna rzecz ze nie sprawdzilem co sie dzieje na drugim skrzydle. Moze w tamtym silniczku jest problem.

Jezeli chodzi o przekaznik to nie mam pojecia ktory to jest?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Przekaźnik RL1 - na samym dole nad listwami zaciskowymi.

Żeby w ogóle zaprogramować czasy - brama musi się dać zamykać z pilota (czyli naprawa elektroniczna). Potem musisz z pilota (a nie ręcznie - rozsprzęglając siłowniki) doprowadzić bramę do zamknięcia - lampa musi przestać mrugać a siłowniki buczeć - i dopiero.wtedy ustawiać czasy.

PS sprawdź w menu podstawowym jaki tryb pracy jest ustawiona pod pozycją LO (Ma być EP - może przypadkiem lub podczas majdrowania przestawiła się na A, B lub C....)
  • Poziom 5  
    Witam.
    Wezwalem speca ....
    Okazalo sie ze jest przestawiony "program".
    Gdy brama przestala dzialac zona ponaciskala wszystko co mozliwe. Mowilem nie przejmuj sie bo bylem pewny ze tylko piloty ewentualnie rozprogramowala. Nie myslalem nawet ze naciskala przyciski od programu.
    Na szczescie specu nie skasowal kokosow wiec gitara. Fakt jest jednak taki ze moglem ogarnac to sam.
    Dziekuje wszystkim za pomoc.

Na ta chwile mam zmostkowane fotki bo nie trybia ze staroci. Jakie fotki moge kupic zeby chodzily na FAACu?

Dzieki