Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I '99 - Wymiana baterii w pilocie

06 Wrz 2019 22:12 129 13
  • PCBway
  • Poziom 31  
    mery5 napisał:
    Jakie baterie dedykowane są do tego pilota : jedna CR2032 czy dwie CR2016 czy też może jedna CR2016. Pilot jak na foto

Przeciez wyjales stara to na pewno jest na niej wygrawerowany napis . Nie wytarl sie jak przyciski na pilocie. Jesli jest CR2025 to ma byc taka o napieciu 3V .CR2032 jest grubsza i mozesz nie zlozyc poprawnie a dodatkowo zniszczyc plytke PCB.
  • Poziom 15  
    Jeśli bym wyjął stare to bym nie pytał. Ponawiam prośbę o pomoc!
    Koledze "lotnikowi" wyjaśnię że zamiast jednej CR2032 można włożyć dwie CR2016 i uszkodzić pilot. W odwrotną stronę jest bezpieczniej ale chyba voltów zbraknie.
  • Poziom 31  
    mery5 napisał:
    Jeśli bym wyjął stare to bym nie pytał. Ponawiam prośbę o pomoc!
    Koledze "lotnikowi" wyjaśnię że zamiast jednej CR2032 można włożyć dwie CR2016 i uszkodzić pilot. W odwrotną stronę jest bezpieczniej ale chyba voltów zbraknie.

Przepraszam, ale sugerowalem sie zamieszczonym zdjeciem przez Ciebie . Zmierz srednice gdzie umieszczona jest bateria
    i wyskosc kosza .-2025 to 2,5mm -2032 to3,2mm -2016 to1,6 mm .Zasilanie 3V
  • PCBway
  • Poziom 15  
    zadam64 czy możesz przeczytać ze zrozumieniem!!!
    mery5 napisał:
    wyjaśnię że zamiast jednej CR2032 można włożyć dwie CR2016 i uszkodzić pilot. W odwrotną stronę jest bezpieczniej ale chyba voltów zbraknie do działania pilota
  • Poziom 11  
    Jeśli się dobrze przyjrzysz to masz napisane w środku na pilocie przy grocie rodzaj baterii :D :P
    Wystarczy tylko troszkę się rozejrzeć i zobaczysz napis CR2016 :O
    Dodam jeszcze iż baterie wpinasz w pilota wkładasz + do dołu, czyli - do płytki, co tez jest oznaczone na płytce :)
  • Poziom 31  
    mery5 napisał:
    zadam64 czy możesz przeczytać ze zrozumieniem!!!
    mery5 napisał:
    wyjaśnię że zamiast jednej CR2032 można włożyć dwie CR2016 i uszkodzić pilot. W odwrotną stronę jest bezpieczniej ale chyba voltów zbraknie do działania pilota

nie wiem gdzie widzisz 2x jakas bateria skoro napisalem ze zasilanie to 3V.Jak ktos wspomnial przed pytaniem upewnij sie sam czy nie widnieje jakis grawer na obudowie pilota .
    Wlasciwy portal odnosnie Twego pilota to tutaj http://renault.auto.com.pl/forum/index.php
  • Poziom 15  
    nightdrivers masz pewność że pracuje tam jedna bateria CR2016 bo spokojnie wchodzi CR2032 lub dwie CR2016??
    Napisów brak, obudowa prawdopodobnie po wymianie na chińczyka.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Pisząc słowo" Baterie" jak je zamontować :) miałem na myśli więcej niż jedną :D
    Ale kto pyta ten nie błądzi ;)
    Tak to wygląda w oryginale
  • Poziom 31  
    mery5 napisał:
    nightdrivers masz pewność że pracuje tam jedna bateria CR2016 bo spokojnie wchodzi CR2032 lub dwie CR2016??
    Napisów brak, obudowa prawdopodobnie po wymianie na chińczyka.

To ze wchodzi tam bateria CR2032 nie znaczy ze mozna wcisnac 2x CR2016 . 2x CR 2016 to juz 6V . Podalem link do forum innego bo tam jest wiecej ludzi ukierunkowanych w tym temacie jakim jest Twoj samochod. Wedlug mnie bezpieczniej iest wcisnac 1 x CR2032 niz pozniej zalowac.Nie spotkalem zadnego pilota ZV na inne napiecie niz 3V ktora zapewnia jedna bateria .
  • Poziom 11  
    zadam64 napisał:
    To ze wchodzi tam bateria CR2032 nie znaczy ze mozna wcisnac 2x CR2016 . 2x CR 2016 to juz 6V . Podalem link do forum innego bo tam jest wiecej ludzi ukierunkowanych w tym temacie jakim jest Twoj samochod. Wedlug mnie bezpieczniej iest wcisnac 1 x CR2032 niz pozniej zalowac.Nie spotkalem zadnego pilota ZV na inne napiecie niz 3V ktora zapewnia jedna bateria .

zadam64 czy naprawdę nie dowidzisz na zdjęciu które wstawiłem jaki jest napisany model baterii wewnątrz pilota który powinien to własnie w nim zostać zamontowany :O :O :O ?
  • Poziom 15  
    nightdrivers napisał:

No to poszedłeś po bandzie, robię w tej branży ponad 20 lat i na moje bardzo konkretne pytanie jedna ..32 czy dwie ..16 Ty robisz mi instrukcję montażu baterii w pilocie a później teoria na temat liczby pojedynczej od słowa bateria które to słowo w dopełniaczu którym tu operowałeś nie posiada liczby pojedynczej, podobnie jak słowo drzwi itp.
    Później super tekst, na szczęście z :D, że "...miałem na myśli.." . Jeden taki jest co zna Twoje myśli ale ja mam z nim słaby kontakt. Ale jak mówią kto pomaga zasługuje na wdzięczność i masz to u mnie!!!!!
    Szkoda mi tylko kolegi zadam64 który tak strasznie zakręcił się w tym temacie. W zasadzie mógłby delikatnie przeprosić bo temat powinien zakończyć się jedną odpowiedzią a kolega narobił masę bałaganu. Mimo to pozdrawiamy Hamburg i naszego rodaka.
  • Poziom 11  
    Fajnie że udało się pomóc, ja wspomniałeś mimo całego zamieszania :)
    Dziękuje za wykład z j.polskiego :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    mery5 napisał:
    nightdrivers napisał:

No to poszedłeś po bandzie, robię w tej branży ponad 20 lat i na moje bardzo konkretne pytanie jedna ..32 czy dwie ..16 Ty robisz mi instrukcję montażu baterii w pilocie a później teoria na temat liczby pojedynczej od słowa bateria które to słowo w dopełniaczu którym tu operowałeś nie posiada liczby pojedynczej, podobnie jak słowo drzwi itp.
    Później super tekst, na szczęście z :D, że "...miałem na myśli.." . Jeden taki jest co zna Twoje myśli ale ja mam z nim słaby kontakt. Ale jak mówią kto pomaga zasługuje na wdzięczność i masz to u mnie!!!!!
    Szkoda mi tylko kolegi zadam64 który tak strasznie zakręcił się w tym temacie. W zasadzie mógłby delikatnie przeprosić bo temat powinien zakończyć się jedną odpowiedzią a kolega narobił masę bałaganu. Mimo to pozdrawiamy Hamburg i naszego rodaka.

Dla mnie sprawa jasna wyciągam stara baterie, kupuję nowe, składam i po bólu. I trzymam się tego że bateria ma 3V.
    a po 20 latach pracy "w tej branży" mizernie to wygląda .I zawsze wyrażaj myśli w liczbie pojedynczej ,bo może ktoś inny nie chce mnie pozdrowić .