Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADG 931

18 Wrz 2005 14:59 6625 11
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Szukalem tu na forum odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nic nie znalazlem.
    Moze ktos z was spotkal sie juz z takim problemem???
    Ustawiajac dowolny program na programatorze, zmywarka wypompowouje wode a nastepnie pobiera ja. Wszystko do tej pory jest prawidlowo. Nastepnie w momencie przkrecenia sie programatora w kolejny cykl gdzie nastepuje zmywanie nic sie nie dzieje. Zmywarka cicho mruczy, programator sie obraca i nic, zupelna cisza. Potem znow nastepuje wypompowanie wody, pobranie i znow nic. I tak do konca programu. Sprawdzilem, ze wode wypompowuje i pobiera. Nie wiem czy pobiera jej wystarczajaca ilosc bo po otwarciu jest jej tak do dolnej uszczelki drzwiczek. Sprawdzilem wszystki dysze i zawor pobierania wody ale wyglada, ze jest OK. Dodam, ze kontrolka nie mruga i nie podaje zadnego kodu bledu. Nie ma tez zadnych wyciekow wody. Moze macie jakis pomysl co to moze byc??? Bede wdziczny za wskazowki.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    A mozesz mi powiedziec gdzie ta pompa jest i jak sie do nie dostac??? Niestety zmywarke oziedziczylem po porzednich wlascicielach i zadnych instrukcji, schematow do niej nie mam :(
  • Poziom 10  
    Sprawdzilem i wydaje sie, ze to padla pompa choc pewnosci nie mam. Zadzwonilem do serwisu i gosc powiedzial, ze wymiana pompy na nowa to koszt 600 PLN. Czy aby mnie nie kantuje?????
  • Poziom 10  
    i to jest dobre pytanie :) wnioskuje po tym , ze nie pracuje, znaczy, ze nie buczy :) Przepraszam za moje lamerstwo w tej dziedzinie ale coz...tak to bywa. Cos ten gosc mowil. ze mozna taka pompe regenerowac ale zobaczymy co powie jak przyjedzie. Dzieki Bleble za porady i sorki za podnoszenie cisnienia moja niewiedza.
    Pozdr.
  • Poziom 21  
    Dodałeś jeszcze na początku "cicho mruczy". Możliwe, że to jeszcze inna awaria pompy. Kto wie, może urwało się sprzęgło? Z drugiej strony masz pecha, że meiszkasz tak daleko, takie usterki usuwam b. tanio.
  • Poziom 10  
    No szkoda wielka:( i powiem szczerze, ze w Warszawie trudno znalezc dobrego mechaniora....
    No wlasnie tak cicho mruczy...ale jestem zielony jesli chodzi o takie naprawy, potrafie rozkrecic i skrecic ale juz o diagnoze trudno :(
  • Specjalista AGD
    Witam!
    Podmien kondensator na silniku pompy 6µk i wszystko powinnobyc ok.
  • Poziom 10  
    i okazalo sie ze kondensator. Tylko pogratulowac diagnozy na odleglosc:) Gosc zdar ze mnie 80 PLN ale najwazniejsze ze dziala. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc. Nastepnym razem bede wiedzial juz co i jak.
    Pozdrawiam,