Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fellowes SB-85C - nie wciąga papieru

MAVRIK 07 Wrz 2019 16:21 72 0
    MAVRIK
    Poziom 10  
    Witam, posiadam niszczarkę Fellowes SB-85C która nie wciąga papieru w trybie automatycznym na pozycji I. Jak ustawię w pozycji R czyli rewersyjnym wszystko działa. W moim przypadku okazało się że jest uszkodzony tyrystor Q1 BT137 na 600V 8A, miał zwarcie pomiędzy 1 i 3 nóżkami, nie posiadałem takiego samego więc zastosowałem BT138 na 600V 12A trochę mocniejszy.
    Do tego wymieniłem 2 diody nadawcze IR wymontowałem ze starych pilotów. Niszczarka ożyła i pracuje bezproblemowo.
    Działanie nadawczych diod IR można sprawdzić przy pomocy aparatu w telefonie komórkowym kierują obiektyw na zaokrągloną część diody i wtedy zobaczymy światło emitowane przez diodę co będzie oznaczało że dioda jest sprawna. Dla porównania można sobie przeprowadzić test na sprawnym pilocie od TV lub jakiegokolwiek urządzenia, które posiada pilota z diodą nadawczą IR. Przesyłam zdjęcie ze wskazaniem uszkodzonego tyrystora.
    Fellowes SB-85C - nie wciąga papieru
    Post który napisałem ma służyć rozwiązaniu podobnych problemów z niszczarkami firmy Fellowes SB-85C.