Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką spawarkę MIGOMAT+MMA do 20A zasilania?

07 Wrz 2019 16:55 234 4
  • Poziom 26  
    Zamierzam kupić spawarkę inwertorową ( chyba lepsza od trafo? ) firmy Magnum
    190 II ( cena ) do spawania drutem w osłonie gazu, drutem samoosłonowym ( ale niekoniecznie ) oraz tradycyjnie MMA. W opisach na znanym portalu sprzedawcy podają moc pobierana: 6,1kV, zabezpiecznie zasilania 20A. Jak to jest?, mnie wychodzi, że minimum 26A ale w praktyce okazuje się różnie ...
    Zastosowanie domowe, czy raczej garażowe i to w małym zakresie, potrzeby własne, mam transformatorową ale czasami jest potrzeba spawania cienkiej blachy i przydałby sie Migomat.
    W garażu mam max 20A i dlatego obawiam się trochę o to, czy wystarczy? , może polecicie inny sprzęt do 20A prąd zasilania.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Maksymalnie możesz pobierać 4,6kW.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Ten prąd w trakcie spawania jest uzależniony od średnicy stosowanej elektrody w trakcie spawania.Inny prąd pobierany z sieci przez spawarkę będzie dla spawania elektrodą 2.5 mm a już większy przy spawaniu elektrodą 3.25mm To samo dotyczy spawania tigiem. Takie połączenie MMA z tigiem ma swoje zalety ze względu na to że tigiem nie można spawać w terenie otwartym przy wietrze a tą lukę wypełni spawanie MMA
  • Poziom 26  
    kierbedz4 napisał:
    Ten prąd w trakcie spawania jest uzależniony od średnicy stosowanej elektrody w trakcie spawania

No tak ale należy przyjąć jakieś ekstremum ;) i u mnie zamyka się na poziomie 20A, zresztą i tak już przekroczone, bo właściwie bezpiecznik powinien być max 16A ale jak to w garażach każdy wie o co chodzi...
    Dla mnie MMA najczęściej 2,5mm rzadko kiedy 3,25 mm.

kierbedz4 napisał:
    Takie połączenie MMA z tigiem ma swoje zalety ze względu na to że tigiem nie można spawać w terenie otwartym

Dla mnie spawanie aluminium to Everest możliwości, nawet o tym nie myślę, natomiast jak wcześniej pisałem czasami są cienkie blachy stalowe, które elektroda otulona przepala :( . W kilku tematach koledzy podawali, że migomatem łatają tłumiki itd., chociaż rzekomo układu wydechowego nie powinno się w ogóle naprawiać/spawać ;) .

A co sądzicie o Magnum Mini 160, tutaj tylko 16A bezpiecznik :) , drut od 0,6 do 0,9mm, MMA 4 mm, cały zestaw z butlą, maską, reduktorem itd. niecałe 1200 zł. i raty zero % :) . Na potrzeby własne/garażowe może wystarczy?