Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] RuterTP-LINK TL-MR6400+ dekoder CP PYR HD 7000 - połoączenie

07 Wrz 2019 17:16 153 12
  • Poziom 4  
    Kupiłem bezprzewodowy router 4G LTE, standard N, 300Mb/s laptop łączy się bez żadnych problemów i działa ale nie mogę podłączyc go do kablówki cyfrowego polsatu z dekoderem PVR HD 7000 próbowałem po kabli i bezprzewodowo (dostałem do podłączenia TP-LINK The Reliable Choice). Sieć bezprzewodową widzi ale połaczyć sie nie może. Wie ktoś może czy można rozwiązać ten problem? Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Jaki był efekt podłączenia kablem? Czy dekoder uzyskał adres IP?
    Czy tego bezprzewodowego TP-LINKa (tego co masz do dekodera,) już kiedyś próbowałeś konfigurować? Zresetuj go przyciskiem reset do ustawień fabrycznych i wówczas ponów próbę.
  • Poziom 4  
    do ustawień fabrycznych zresetowałem i ruter i dekoder. na kablu wyswietla mi komunikat 22-0403 a przy wi-fi znajduje sieć ale przy łączeniu pojawia sie komunikat BŁĄD POŁĄCZENIA Wystąpił błąd połączenia z wybraną siecią Wi-fi. Sprawdź konkiguracje połączenia i spróbój ponownie. Miałem kiedys podłączony ruter Huawei i wszystko działało ale sie popsuł, A teraz z tym jest problem.
    Pozdrawiam
  • Moderator - Sieci, Internet
    kemot333 napisał:
    PVR HD 7000 próbowałem po kabli i bezprzewodowo (

Jak rozumiem po kablu też miałeś problem z dostępem do internetu na tunerze? Sprawdzałeś konfigurację DHCP na PVR?
  • Poziom 4  
    Sprawdzałeś konfigurację DHCP na PVR?[/quote]
    Nie bardzo wiem jak to zrobić. Dzisiaj udało mi się połączyć ale i tak HBOGO nie działa wświetla się Błąd połączenia siecowego Błąd 22-0103
    Jaką adresację dostaje PVR od routera?
  • Poziom 4  
    szyfrowanie WAP
    ADRES IP 192.168.1.109
    MASKA SIECI 255.255.255.0
    BRAMA DOMYŚLNA 192.168.1.1
    PODSTAWOWY DNS 192.168.1.1
    SZCZEGÓŁY SPRZĘTOWE
    MODEL URZĄDZENIA WIFI TP-LINK TL-WR702N
    WERSJA OPROGRAMOWANIA 4.18.114 Builb 130314
    ADMINISTRACYJNE IP 192.168.254..156
    MAC ADRES D4:6E:0E:39:3E:86
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Podstaw jakieś konkretne DNS-y w konfiguracji PVR
    194.204.159.1
    194.204.152.34
  • Poziom 4  
    Nie znam się na tym zbytnio, ale w tym dekoderz nie ma chyba takich możliwości. Chyba, że zadzwonię do Cyfrowego Polsatu. Wczaraj juz dzwoniłem i miało do trzech godzin coś tam zadziałać i nic sie nie stało.
    kemot333 napisał:
    Nie znam się na tym zbytnio, ale w tym dekoderz nie ma chyba takich możliwości.

Pozostaje zatrudnić fachowca.
  • Poziom 4  
    Wiem, ale dopiero ma czas we wtoryk i dlatego probowałem sam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podstawowe pytanie to czy do połaczenia dekodera stosujesz tego WR-702 ? Jesli połączyłeś go z dekoderem po LAN to możesz łaczyć się z tym MR-6400 tylko po WiFi, skonfigurowałeś na WR-702 AP Clienta ?
    Próbowałeś połaczyć dekoder CP do MR-6400 kablem po LAN? To sa kluczowe pytania. Dekoder ma port RJ45 i moze pracować połaczony kablem z routerem , CP dodaje tego WR-704 aby zastapić t połaczenie kablowe WiFi wykorzystując na WR-702 funkcję AP Client. https://www.tp-link.com/pl/support/faq/395/
  • Poziom 4  
    Pomogła wizyta fachowca