Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 1 1.6 16v 2000r obroty spadaja lub odbija sie

Pawelclauver 07 Sep 2019 17:52 462 9
    Pawelclauver
    Level 4  
    Witam mam problem. Od dwoch tygodni mam zalozona instacje gazowa od tej pory zauwazylem ze obroty silnika gdy wciskam sprzeglo szybko spadaja w dol i na pb i lpg, auto czasem zgasnie a czasem obroty odbija sie. Gazownik twierdzi ze to juz nie wina instalacji ze wszystko jest perfekcyjnie ustawione i sprawne, polecil przeczyszczenie silniczka krokowego, troche lepiej nie gasnie tak czesto ale problem nadal wystepuje, zwlaszcza przy dojezdzaniu do świateł, skrzyzowania itp gdy chce zredukowac bieg wciskam sprzeglo hamulec i obroty leca szybko w dol i gasnie. Co moze byc przyczyna? Pomocy bo nie chce wymieniac wszystkiego po koleji ..
    Fredw
    Level 22  
    Przerabiałem to samo, u mnie była akurat kiepska listwa wtryskowa i źle zestrojona instalacja.
    Oczywiście gazownik twierdził to samo, że wszystko jest super i zero tu jego winy.
    Pawelclauver
    Level 4  
    I jak sie o tym dowiedziales, pojechales do innego gazownika?
    A dodam ze mam instalacje zenit bluebox plus wtryski herkules, z tego co sie dowiadywalem to dobrze pasuje, niby. Ten sam gazownik montowal tez instaulacje mojemu znajomemu w takim samym silniku i wszystko smiga jak nalezy, wiec nie wiem czemu akurat u mnie by mial to zrobic zle. No i tlumaczyl to ze na benzynie tez sa spadki obrotow ale benzyna jest innym paliwem i ma sile sie podniesc, a na gazie juz nie .. nie wiem co robic a za tydzien mam trase 1700 km, a niebezpiecznie sie czuje gdy wiem ze w kazdej chwili moze auto zgasnac. Udac sie do mechanika, czy gazownika gdzie moze tkwic problem?
    Fredw
    Level 22  
    Pawelclauver wrote:
    I jak sie o tym dowiedziales, pojechales do innego gazownika?

Po części wyszło jak przyciśnięty zaczął poprawiać, a finalnie wkurzony zmieniłem fachowca i ten potwierdził swoją robotą partactwo poprzednika.
    Ale to było u mnie i jest jedną z wielu możliwości. No i zakładałem inną instalację (stag, a ten był wtedy składany przez gazowników z dość przeciętnych komponentów, o czym dowiedziałem się "po czasie").

Pawelclauver wrote:
    No i tlumaczyl to ze na benzynie tez sa spadki obrotow ale benzyna jest innym paliwem i ma sile sie podniesc, a na gazie juz nie

Bzdury opowiada (czyt. kit wciska). Jeśli na benzynie było ok (zakładam, że postawiłeś sprawne auto) to tak ma tak dobrać elementy składowe i ustawić gaz, że na nim tez będzie ok.
    Stroił auto w ogóle na drodze czy tylko podpiął komputer przed warsztatem, zrobił autokalibrację i gotowe?
    Pawelclauver
    Level 4  
    Stroil na drodze juz dwa razy u niego bylem i mowi ze nawet nie ma co poprawiac bo wszystko jest idealnie, wiec moze faktycznie nie wina instalacji
    Fredw
    Level 22  
    Stroił na drodze, czyli niby nie partacz totalny.
    Ciężko coś doradzić, bo możliwe jest w zasadzie wszystko.
    Instalacja może być jednak źle zestrojona, zamontowana, mogła gdzieś powstać nieszczelność, mogą być problemy z cewkami lub coś innego co nie przyszło mi teraz do głowy.

Ciężki temat, bo Ty lub inny warsztat w zasadzie niewiele możecie, bo jakakolwiek ingerencja w zamontowaną instalację unieważni gwarancję.
    Zostało chyba tylko zakręcić gaz (to możesz zrobić), wypalić to co jest w rurkach i potem na benzynie szukać np. nieszczelności lub olać gwarancję i dać to do sprawdzenia jeszcze innemu fachowcowi.
    Chyba że jesteś pewien 100% sprawności auta przed montażem to cisnąc gazownika, ale z tego co piszesz to czasu za wiele nie masz.
    piotrek power
    Level 27  
    Miałem podobnie, źle dobrane wtryski do auta, zbyt wolne (Valteki) i za długie węzyki od wtryskiwaczy do kolektora, zmieniłem na inne (AC W03), skróciłem wężyki o połowę i problem nie występuje. A wcześniej jak jechałem z klimatyzacją, a powłączałem wszystkie odbiorniki to za każdym wysprzęgleniu szczególnie po hamowaniu silnikiem to mi gasł. Czasami wystarczyło też dodać gazu na postoju i też gasł.
    maiami
    Level 23  
    Pawelclauver wrote:
    Pawelclauver

po stronie gazu do sprawdzenia reduktor czy nie puszcza podciśnieniem oraz korekty krótko i długo terminowe
    Pawelclauver
    Level 4  
    Wszystko sprawdzone, porobione jak pisaliscie po wyzej, i jest jeszcze gorzej niz bylo .. nie wiem juz co robic
    maiami
    Level 23  
    wrzuć screeny ustawień z programu LPG