Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać dane dysku hd?

18 Wrz 2005 15:22 1320 4
  • Poziom 13  
    Witam

mam taki problem: na dysku posialdałem 2 partycje C i D. Chciałem sformatować C i zainstalować na nim system...na D miałem ważne dane, które w niechciany sposób usunołem...poprzez kasacje oby dwu partycji z dysku.

Kupiłem czaspopismo Komputer Świat i tam jest program do odzyskiwania danych który:

-odzyskuje skasowane pliki
    -odzyskuje dane ze sformatowanego dysku
    -gdy zaginął dysk

czy moj problem zalicza się do ktorejś z tych opcji???

pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Sory ale o co Ci chodzi??

Jesli masz juz ten program to po prostu go wyprobuj... Dopoki na Twoje dane nie zostanie nic nadpisane to raczej sa do odzyskania... zreszta nawet jak cos zostanie nadpisane to tez mozna je odzyskac ale nie zrobisz tego sam a raczej wogole tego nie zrobisz bo cena jest.. powiedzmy zaporowa....

I jeszcze jedno pytanie dotyczace Twojego postu.... chodzi mi o trzeci myslnik... 'gdy zaginal dysk'... ze ten program go szuka czy jak??:P

Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Możesz odzyskać ustracone dane po skasowaniu partycji. Jeśli ten program z czasopisma ma możliwość zapisywania odzyskanych danych. Załóż takie same partycje, tak jak było poprzednio czyli C: system D: dane tylko na D: nic nie zapisuj żadnych nowych danych wtedy jest szansa, że odzyskasz wszystko. Jaki to program z Komputer Świata ??
  • Poziom 20  
    Witam,
    miałem niedawno podobny problem.
    Znajomy chciał zainstalować jako 2-gi system Win98 na drugiej partycji. Na 1-wszej był XP. Niestety podczas instalacji Win98 zamazał równierz wpisy w MBR i partycja z XP i wszystkimi danymi poszła "do piachu"...
    EasyRecovery PRO v.6 padł na odzysku danych a męczył się z tym około 6h. Rozwiązaniem było użycie Active@ UNDELETEv.5.1.005. Odzyskałem wszystko.
    A przedewszystkim program z 5 lat działalności firmy. (archiwum nie było robione - bo i po co ?)
    J edynym problemem było odzyskiwanie plików zagęszczonych w katalogach z długą nazwą. Program się gubił, i w efekcie dostałem puste pliki, ale gdy odzyskujesz same pliki - bez katalogów działa jak złoto.

Odzyskałem mu pliki skasowane nawet w 2001 roku.

Pozdroofka
    Marek