Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Acer się wyłącza podczas grania

07 Wrz 2019 21:22 87 8
  • Poziom 3  
    Witam, dzisiaj grając w League of Legends podczas rozgrywki zgasł mi monitor, pojawił się czarny ekran na około 7-9 sekund, po tym czasie znów można grać lecz znowu po 2-3 minutach rozgrywki to samo.
    Mój monitor to: Acer V196HQL 60 Hz 1336x768
    Moja karta graficzna to: NVidia Geforce GTX 1060 wer. 3gb
    Dodam że komputer jest nowy, ma miesiąc.
    Monitora używam od 3 dni.
    Monitor jest do komputera podłączony za pomocą złącza HDMI - DTV, tak pisze w Panelu Sterowania od NVidi
    W takich grach jak Counter Strike również błąd się pojawia, lecz tylko na rozdzielczości 4:3 w wersji 1280x960, po zmianie na 16:9 1336x768 działa poprawnie.
    Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 3  
    Lecz kabel nie jest zepsuty bądź wejście, wszystko jest nowe
  • Poziom 8  
    A sprawdzałeś na innych monitorach ? Czy w nich też występuje taki problem.
    Sterowniki karty graficznej zaktualizowane ? Może przez aktualizację masz taki przypadek i musisz wrócić do poprzedniej wersji sterownika do karty graficznej
  • Poziom 3  
    Sterowniki póki co najnowsze zainstalowane za pomocą programu Nvidia Experience, na starym monitorze (raczej telewizorze 20 cal) takiego problemu nie było, spróbuje zainstalować stary sterownik karty graficznej.
  • Poziom 8  
    Fabian09817 napisał:
    Sterowniki póki co najnowsze zainstalowane za pomocą programu Nvidia Experience, na starym monitorze (raczej telewizorze 20 cal) takiego problemu nie było, spróbuje zainstalować stary sterownik karty graficznej.

Możliwe że coś z monitorem jest nie tak, bo skoro na innym monitorze obraz się pojawiał i nie występował taki problem. To całkiem możliwe że coś z monitorem nie tak
  • Poziom 3  
    Testowałem w programie DXDIAG i wszystko jest okej, lecz monitor jest również nówka sztuka, jak już miałbym na coś postawić to byłaby to przejściówka

Dodano po 39 [minuty]:

Można zamknąć, po prostu przerzuciłem się na stary monitor
    Lecz mam jedno pytanie, na tym monitorze (raczej telewizorze) jest bardzo nie wyraźna rozdzielczosc (1920x1080)
  • Poziom 8  
    Monitor Acer się wyłącza podczas grania

Jaka jest jego natywna rozdzielczość ? Ilu calowy, jaki monitor
  • Poziom 3  
    1920x1080 bodajże 20-max 23 cal