Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zostać przy starym routerze czy wybrać któryś z tych dwóch

07 Sep 2019 22:01 303 5
  • Level 3  
    Dzień dobry.
    Jestem posiadaczem internetu stacjonarnego od firmy orange (opcja do 20 Mb) Wraz z usługą otrzymałem modem Funbox 2.0 Sagemcom F@ST 5350. Jednak jestem z niego średnio zadowolony głownie z powodu stosunkowo słabego zasięgu oraz "wieszania" się WiFi przy korzystaniu np z telefonu i laptopa jednocześnie. Wcześniej miałem Funbox 3.0 i wymienione problemy nie występowały. Dodam, że korzystam tylko z internetu(żadnego telefonu ani Telewizji)
    Mam możliwość nabycia dwóch modemów w dość promocyjnej cenie i nie wiem czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Radzilibyście zostać przy starym modemie, wybrać któreś z wymienionych przeze mnie czy może polecacie jakieś inne w granicach 250zł ?
    Oto dwa typy:
    1. TP-LINK Archer VR400
    2. ASUS DSL-AC51 WiFi 2.4/5G AC750

Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of Networks, Internet
    Został bym przy obecnym a dokupił jakiś access point.
  • Level 3  
    jimasek wrote:
    Został bym przy obecnym a dokupił jakiś access point.

Rozumiem. Czy mógłbym prosić o zaproponowanie jakiegoś godnego polecenia Access Pointa w tej kwocie?
  • Moderator of Networks, Internet
    To co bym polecił bo jest sprawdzony u klientów no i sam używam to Ubiquiti Ubifi.
  • Level 3  
    jimasek wrote:
    To co bym polecił bo jest sprawdzony u klientów no i sam używam to Ubiquiti Ubifi.

W kwocie ~250zl znalazłem ten Access Point jednak przenoszą one pasmo tylko 2.4 GHz. Te z opcją 2.4 GHz oraz 5 GHz wykraczają poza 300 zł zatem ponad mój budżet. Czy ten 2.4 GHz okaże się wystarczający czy może jednak próbować dokładać pieniądze lub szukac czegoś innego?
  • Level 3  
    Temat do zamknięcia.