Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] [Trudny wybór] Sterownik z czujnikiem spalin czy bez? TECH vs. PLUM

08 Wrz 2019 09:03 135 7
  • Poziom 3  
    Po trzech sezonach ręcznej udręki zdecydowałem się na montaż sterownika kominka z elektroniczną przepustnicą. Będzie pracował z kominkiem z PW Bef Aqua 7 (w układzie z piecem Wolf CGB2) i sterował pompą CO (CWU nie jest ogrzewane kominkiem). Przejrzałem milion tematów ale potrzebuję Waszej porady.

Waham się pomiędzy sterownikami (Kratki i Tatarek odpadły):
    - TECH ST-391
    - PLUM ecoKOM 200 CLASSIC

Wybór utrudniają następujące kwestie:

1) TECH ma w zestawie czujnik spalin. Czy funkcja ta rzeczywiście tak znacznie poprawia spalanie?
    2) Czy czujnik spalin mogę bezpiecznie i szczelnie zamontować w rurze SPRIO (tak wyprowadzane są u mnie spaliny) czy to ryzykowne?
    3) Czy TECH może w razie czego działać bez czujnika spalin, czy jest to element obowiązkowy?
    4) TECH reklamuje się oprogramowaniem zPID - czy przewyższa ono pod jakimś względem "zwykłe" oprogramowanie PLUMa?

Jakieś sugestie z Waszej strony?
  • Poziom 28  
    Odprowadzenie spalin z kominka rurą Spiro ? Na głowę upadłeś ??
  • Poziom 3  
    SQ9MEM napisał:
    Odprowadzenie spalin z kominka rurą Spiro ? Na głowę upadłeś ??

No niestety, tak już wykonano instantalację a że firma renomowana to myślałem, że fachowo: (
  • Poziom 18  
    Witam.
    Jest nierdzewna, która z wyglądu przypomina spiro ALU.
    Sprawdź czy twarda czy mięciutka.
  • Poziom 3  
    [Trudny wybór] Sterownik z czujnikiem spalin czy bez? TECH vs. PLUM
    Nargo napisał:
    Witam.
    Jest nierdzewna, która z wyglądu przypomina spiro ALU.
    Sprawdź czy twarda czy mięciutka.

Na chwilę obecną nie mam możliwości - obudowa kominka nie pozwala. Mam jeszcze zdjęcie wykonane przed zabudowaniem ale "na oko" nie wiem, czy to nierdzewka czy zwykłe spiro. Tak, czy inaczej - odprowadzenie spalin na chwilę obecną zostanie (z ew. wymianą przy remoncie) a główny problem pozostaje - czy zamawiać sterownik oparty na temp. wody, czy może spalin?

https://obrazki.elektroda.pl/6769751700_1567969937.jpg
  • Poziom 18  
    Na oko spiro ALU,
    Wymień jeśli tak, bo będzie kiedyś tragedia.

A sterownik wybrałbym Techa, bo Pluma nie lubie :D
  • Poziom 3  
    Rozwiązane. Rura spalinowa jest z nierdzewki. Ostatecznie wjechał plum (bardzo kiepskie opinie o przpustnicy w techu) bez czujnika spalin. Montaż masakra ale obyło się bez niszczenia obudowy.

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Rozwiązane. Rura spalinowa jest z nierdzewki. Ostatecznie wjechał plum (bardzo kiepskie opinie o przpustnicy w techu) bez czujnika spalin. Montaż masakra ale obyło się bez niszczenia obudowy.

Pozdrawiam