Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S5 - aktualizacja

08 Wrz 2019 11:31 129 15
  • Poziom 24  
    Kilka tygodni temu w telefonie Samsung Galaxy S5 doszło najprawdopodobniej do aktualizacji i teraz mam problem z pobraniem i zainstalowaniem niektórych aplikacji np. bankowych.

Wcześniej na ekranie telefonu była ikonka internetu:

a po aktualizacji:

Czy jest możliwość powrotu do wcześniejszej wersji ?
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 21  
    Jaki komunikat błędu się wyświetla? Sprawdzałeś na innej przeglądarce np. Chrome ?
  • Poziom 24  
    Nie chodzi o komunikat błędu.
    Chodzi o to, że nie mogę pominąć różnych zgód na dostęp do np. lokalizacji, kontaktów, zdjęć itp.
    Jest tylko opcja akceptacji.

W innych telefonach np. S3 z internetem bez tej aktualizacji jest wybór i możliwość pominięcia i instalacji aplikacji.
  • Poziom 21  
    Możesz zrobić roota (jeżeli go nie masz) a następnie usunąć obecną aplikację INTERNET i zainstalować starszą którą miałeś..
  • Poziom 24  
    Nie ma innych możliwości ?
  • Poziom 43  
    Znajdź w aplikacjach Samsung internet i zobacz czy jest możliwość odinstalowana. Jeśli tak, to czy przy próbie odinstalowania informuje, że wróci do wersji fabrycznej. Natomiast nie wiem, co ta przegladarka ma do zgód dla innych aplikacji - instalujesz że sklepu Play (zwykle), zgody są po odpaleniu danej aplikacji, a przy pobieraniu jej nic takiego nie ustawiasz. Zgody możesz też cofnąć w ustawieniach, jeśli nie możesz ich pominąć przy uruchamianiu a aplikacja działa już później bez nich.
  • Poziom 24  
    Po wybraniu aplikacji do zainstalowania i kliknięciu "zainstaluj" pojawa się komunikat:
    Cytat:
    potrzebuje dostępu do:
    - tożsamość, kontakty, lokalizacja, zdjęcia/multimedia/pliki, itp.
  • Poziom 33  
    ekmir napisał:
    Po wybraniu aplikacji do zainstalowania i kliknięciu "zainstaluj" pojawa się komunikat:
    Cytat:
    potrzebuje dostępu do:
    - tożsamość, kontakty, lokalizacja, zdjęcia/multimedia/pliki, itp.

Jakiej aplikacji, skad i jaki to ma zwiazek z przegladarka internetu? Aplikacje pobierasz ze sklepu Play i skoro ma takie wymagania to ma. S5-ka to stary telefon, ale z tego co pamietam na Andoidzie 6 (ostatni dosteny pod ten model) mozna odbierac poszczegolne uprawnienia dla aplikacji juz po ich zainstalowaniu z poziomu ustawien w telefonie.
  • Poziom 24  
    blahfff napisał:
    Jakiej aplikacji, skad i jaki to ma zwiazek z przegladarka internetu? Aplikacje pobierasz ze sklepu Play i skoro ma takie wymagania to ma. S5-ka to stary telefon, ale z tego co pamietam na Andoidzie 6 (ostatni dosteny pod ten model) mozna odbierac poszczegolne uprawnienia dla aplikacji juz po ich zainstalowaniu z poziomu ustawien w telefonie.

Na A6 też bez problemu można było zainstalować aplikację jak już pisałem "bankową" i dotyczy to nie jednego Banku, gdzie przy instalacji żądane jest wyrażenie zgody na dostęp.
    Moim zdaniem problem ten wynika z tego, że zmienił mi się internet na internet Samsung Internet Browser.
  • Poziom 33  
    ekmir napisał:
    Na A6 też bez problemu można było zainstalować aplikację jak już pisałem "bankową" i dotyczy to nie jednego Banku, gdzie przy instalacji żądane jest wyrażenie zgody na dostęp.

Konkretnie, ktora i skad ja pobierasz? Pomysl logicznie, jaki wplyw moze miec przegladarka na to, ze aplikacja ktora instalujesz wymaga jakichkolwiek uprawnien. To jest zalezne od samej aplikacji i systemu, ktory dziala na telefonie. Poprzez przegladarke mozesz co najwyzej taki plik .apk pobrac.

Tak jak pisalem wczesniej, w S5 mozesz ja zainstalowac i dopiero pozniej odebrac uprawnienia do poszczegolnych rzeczy juz z poziom ustawien.

W nowszych wersjach Androida (A6 ma nowszy) aplikacja powinna pytac o zgode podczas uruchomienia.
  • Red. Komputery FAQ
    @ekmir
    Opisz wszystko jeszcze raz na spokojnie, bo niewiele z twoich opisów wiadomo. Nie da się zainstalować tych aplikacji czy proszą o uprawnienia? Jak proszą to trzeba przyznać i tyle.
    S5 to na tyle stary telefon że nie dostał raczej ostatnio żadnego update systemu, a aktualizacja samsungowej przeglądarki internetowej nie ma wpływu na instalację/działanie innych aplikacji.
  • Poziom 24  
    W S5 wybieram sklep Play, a następnie wybieram np. peopay pekao i "zainstaluj". Po kliknięciu w "zainstaluj" pojawia się:

PeoPay
    potrzebuje dostępu do: lokalizacji, kontaktów, zdjęć itp.

i nie ma tu innych możliwości kliknięcia tylko "akceptuję"

ale ja nie chcę wyrażać zgody na dostęp do lokalizacji, kontaktów, zdjęć itp.
  • Red. Komputery FAQ
    Przykro mi instalując TĄ aplikacje na każdym telefonie z androidem musisz wyrazić na to zgodę i już. Możesz nie wyrażać na to zgody i po prostu jej nie instalować. Kliknij akceptuję i kończ temat bo ta dyskusja sensu nie ma. Aplikacja internetu NIC do tego nie ma. Koniec kropka
  • Poziom 33  
    ekmir napisał:
    W S5 wybieram sklep Play, a następnie wybieram np. peopay pekao i "zainstaluj". Po kliknięciu w "zainstaluj" pojawia się:

PeoPay
    potrzebuje dostępu do: lokalizacji, kontaktów, zdjęć itp.

i nie ma tu innych możliwości kliknięcia tylko "akceptuję"

ale ja nie chcę wyrażać zgody na dostęp do lokalizacji, kontaktów, zdjęć itp.

Totez ci napisalem, ze aplikacje najpierw instalujesz, a potem albo zapyta przy pierwszym uruchomieniu o konkretne uprawnienia, albo wejdziesz sobie w ustawienia, aplikacje, znajdziesz te PeoPay i odznaczysz te uprawnienia ktorych nie chcesz dac.

IKO np dziala z zaznaczonym tylko dostepnem do kontakow.

Fakt, ze zaktulizowala sie przegladarka nie ma z tym zadnego zwiazku.
  • Poziom 24  
    W A3 i A6 nie ma tego problemu.
  • Red. Komputery FAQ
    A aplikacja ma te same uprawnienia, widocznie z automatu są przyznawane. Nie rób problemu tam gdzie go nie ma.