Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E12 - Gdzie znajdę przekaźnik wycieraczek w tym aucie ?

kit666 08 Sep 2019 15:14 3438 11
Relpol
    kit666
    Level 9  
    Witam, dokładnie moje pytanie jak w temacie, gdzie znajdę przekaźnik wycieraczek w tym aucie ?
    Wycieraczki działają, ale w pozycji pierwszej na manetce (jest to pozycja automatyczna) i przy ręcznym uruchomieniu manetką tylko jednorazowego wytarcia nie wracają na swoje miejsce. Podobno jest za to odpowiedzialny przekaźnik wycieraczek.
    Zaznaczam że wycieraczki w pozostałych trybach działają normalnie i zawsze wracają na miejsce.
  • Relpol
    kit666
    Level 9  
    Dzięki, oglądałem już ten filmik wcześniej, ale niestety nie ma tam szukanej informacji.
    carrot
    Moderator of Cars
    szukaj nad nogami kierowcy takiej białej puszki z wielopinowym (>20) złączem
    kit666
    Level 9  
    Wiem jak on wygląda, widziałem na allegro, ale pod nogami kierowcy nie widać go ;)
    Może pod nogami pasażera, ale to już jutro sprawdzę.
    kit666
    Level 9  
    rozkopałem pół auta i kolejno wymieniałem różne rzeczy, a na końcu okazało się że to defekt manetki
    jks123
    Level 5  
    A znalazles ten modul, bo ja 3 raz kopalem i nic
    kit666
    Level 9  
    jks123 wrote:
    A znalazles ten modul, bo ja 3 raz kopalem i nic

moduł znajduje się za radiem na samym końcu, prawie na podszybiu. Dostęp do niego jest bardzo trudny, a żeby go wymontować to już chyba niemożliwe. Ja kupiłem taki używany (zresztą mam go i jest w razie czego do sprzedania) i odłączyłem kostkę od mojego w aucie, a podpiąłem ten nowy. Niestety nic to nie dało, bo uszkodzona była manetka, a do niej dostęp jest prosty. Oczywiście manetka którą kupiłem okazała się inna niż do mojego modelu auta i też ją mam na zbyciu.
    jks123
    Level 5  
    Manetke zmienilem w pierwszej kolejnosci , a i modul kupilem ;))) radio wyciagalem i go nie znalazlem o.O jakis plastik musial go zaslaniac. Wielkie dzieki za info bo juz szukalem chyba wszędzie nawet na zagranicznych stronach i nic. U mnie naraz przestaly dzialac spryskiwacze, tylna szyba i czasowka, a troche glupio na swiatlach wyciagac reke i psikac na szybe z butelki ;)

Dodano po 57 [minuty]:

Niestety za radiem go nie widac, wymacac tez nie moglem :(
    kit666
    Level 9  
    Ja rozbierałem moją starą manetkę i styki były już wypalone tak więc ta kupiona nowa może też być w podobnym stanie
    jks123
    Level 5  
    Ja kupowalem uzywke byla 1:1, wiec siedzi druga, za radiem mialem tylko plastiki od nawiewow, wsadzalem reke grzebalem, ale nawet wiazek nie bylo widac Toyota Corolla E12 - Gdzie znajdę przekaźnik wycieraczek w tym aucie ?