Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens simatic s7-200 programowanie

08 Wrz 2019 21:25 303 8
  • Poziom 11  
    Witam posiadam sterownik jak na zdjęciach czy jest darmowy program do programowania na jakiejś stronie instrukcja w języku polskim i czy jest możliwe programowanie przez port rj w ekranie a jak nie gdzie ewentualnie dostanę kabel. Pozdrawiam Siemens simatic s7-200 programowanie Siemens simatic s7-200 programowanie
  • SterControl
  • Poziom 24  
    Cześć program nie jest darmowy ale znajdziesz jakaś wersję demo etc. nazywa się Step7 MICROWIN. S7-200 programujesz przez kabel PPI nie wiem czy uda się przez MPI, w zasadzie jest to RS485.
    OP3 to chyba nietypowy panel jest, nigdy nie miałem z nim do czynienia ale pewnie zaprogramujesz go przewodem jak do sterownika albo tą złączką jak telefoniczną RJ 6 pin.
    Link
  • SterControl
  • Specjalista Automatyk
    elektronikq napisał:
    Cześć program nie jest darmowy ale znajdziesz jakaś wersję demo etc. nazywa się Step7 MICROWIN. S7-200 programujesz przez kabel PPI nie wiem czy uda się przez MPI, w zasadzie jest to RS485.
    OP3 to chyba nietypowy panel jest, nigdy nie miałem z nim do czynienia ale pewnie zaprogramujesz go przewodem jak do sterownika albo tą złączką jak telefoniczną RJ 6 pin.
    Link

Kolego do sterownika S7-200 tylko PPI interface.
    Jeżeli chodzi o panel to oprogramowanie ProTool lub Comtext, a kabel V.24.
    Schemat znajdziesz w sieci.
  • Poziom 24  
    Ja przepraszam że zapytam w tym temacie ale czym różni się ten panel od paneli TD...x?
  • Poziom 26  
    Witam,

Chyba niczym. Stara poczciwa 200.
  • Poziom 27  
    Różnica jest taka że do panelu TD nie potrzebujesz ProToola. Wszystko robisz w microWin
  • Poziom 24  
    a możliwości? Protool to narzędzie siemensa?