Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Medion Erazer X6821 zawiesza się

08 Wrz 2019 22:46 111 7
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zwracam się do was o pomoc ponieważ nie mam już pomysłu co zrobić. Jakiś czas temu laptop zaczął się zawieszać w trakcie gry, czasami wywalał Blue screen a czasami po prostu się zaciął i nie było innej możliwości jak go wyłączyć z przycisku. Podczas przycięcia w laptopie zaczyna bardzo głośno chodzić wentylator i przestaje po ponownym uruchomieniu. Myślałem że wina leży po stronie karty graficznej od Nvidii, ale komputer po czasie potrafił się przyciąć również na samym pulpicie często chwilę po uruchomieniu.
    Co próbowałem zrobić :
    - wyczyściłem wentylatory
    - postawiłem na nowo system
    - zainstalowałem starsze sterowniki ze strony producenta (wcześniej były najnowsze)
    - sprawdziłem też dysk ( myślałem że z nim może coś być nie tak)
    Było jeszcze coś ale nie pamiętam.

Laptop to MEDION Erazer X6821
    Bebechy :
    Intel i7 - 3610QM 2.3 GHz
    RAM 16Gb ddr3
    Płyta główna: Medion x682x ( nie jestem pewny)
    GTX 670M 1,5Gb + HD graphic 4000
    Dysk Toshiba HDWJ110 1TB

Kod błędu z Blue screena:
    Video tdr failure

Jeśli czegoś nie podałem to przepraszam.

• Poziom 41  
    Odinstaluj sterowniki karty graficznej, odinstaluj wszystkie programy od NVidia z panelu sterowania.

Pokaż SMART dysku.
  • Poziom 2  
    Czemu cud? Pomimo że laptop jest wiekowy i jeśli trochę się go szanuje to będzie długo działać moim zdaniem. Jeśli chodzi o sterowniki to wiesza się tak czy siak niestety "nieregularnie" co utrudnia mi jakąkolwiek diagnozę. Bywają dni że mogę grać w wiedzmina 3 ( tak ten laptop odpali tą grę w przwoitych klatkach) czy tez escape from tarkov, a bywają dni gdzie uruchamiam league od legends i się scina po kilka razy po każdorazowym uruchomieniu. Jeśli chodzi o SMART dysku to dam jutro rano, jednak dysk jest świeży, ma niecały rok więc ja akurat nic tam w nim nie widziałem.
    Liczę że pomożecie mi znaleźć jakieś rozwiązanie. Przypominam że zdarza się przycinka laptopa na samym pulpicie bez uruchomionych programów a wtedy raczej grafika nie jest obciążona.
  • Pomocny post

Poziom 41  
    Wyłącz dedykowaną to się przekonamy.
  • Poziom 2  
    Jutro to sprawdzę, dzięki za podpowiedź. Ale jeśli chodzi o zawieszanie się laptopa po odpaleniu to może być to wina dedykowanej?

• Poziom 41  
    Jeśli nie jest obciążany, to na pulpicie powinien być na integrze...
    Może być problem z dyskiem, ze złączem zasilania, SATA, może płyta główna.
  • Poziom 2  
    No właśnie wtedy działa na zwykłej karcie, jeśli chodzi o płytę główną to jest jakiś no name... Żaden program nie potrafi mi wyświetlić jej nazwy, gdzieś znalazłem nazwe płyty w internacie która podałem w problemie jednak jest ona wątpliwa, jeśli chodzi o zasilanie to nwm jak to sprawdzić i nie posiadam innej ładowarki. A z dyskiem zobaczymy jutro może faktycznie coś z nim jest nie tak ale program określił stan dysku jako "znakomity" czy jakoś tak.

Dodano po 11 [godziny] 27 [minuty]:

Laptop Medion Erazer X6821 zawiesza się

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 11 [godziny] 52 [minuty]:

Jak oceniacie dysk? Coś z nim nie tak?