Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGN36V04 - chłodziarka nie chłodzi ale zamrażalnik działa

L_Elektroda_ 09 Wrz 2019 01:48 273 0
    L_Elektroda_
    Poziom 1  
    Witam.
    Lodówka Bosch Numer KGN36V04

Wygląda na to, że agregat działa poprawnie, zamrażarka działa, rzeczy są zmrożone, ale chłodziarka nie chłodzi, a dokładniej wygląda na to, że nie załącza się wentylator do rozprowadzania chłodnego powietrza.
    Po otwarciu i zamknięciu drzwi wentylator uruchamia się normalnie, ale z tego co wiem to raz na jakiś czas wentylator powinien załączyć się automatycznie aby schłodzić górną część, natomiast to się nie dzieje.
    Po dłuższym wyłączeniu np. 1h wentylator włącza się nawet na parę godzin, jednakże chłodziarka na poziomie 5 nie osiąga tak niskich temperatur jak wcześniej, a ponadto jak już wspomniałem, wentylator sam się nie uruchamia ponownie.

Podjęte kroki :
    - Rozmrożenie i sprawdzenie czy wentylator nie jest blokowany - jest ok
    - Wyszukałem tematy dotyczących mostkowania na KGV3604, ale kable które w teorii są odpowiedzialne za czujniki NTC u mnie są chyba odpowiedzialne za działanie wentylatora przy otwartych/zamkniętych drzwiach. Dodam, że pomiar rezystancji na przewodach od czujników wykazał wartości zerowe :/
    - czy ktoś wie w jaki sposób działa termostat w tej lodówce? Zdjąłem tylny panel w chłodziarce (ten na którym zamontowane jest pokrętło z cyferkami od 1 do 5), ale ten panel nie jest do niczego podłączony, tzn. nie odchodzą od niego żadne kable do obudowy lodówki i nie bardzo mam pojęcie jak to działa.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc