Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subaru forester Sg 2.0 Lpg - Sonda Lambda subaru forester

grisza767 09 Sep 2019 09:10 1095 1
    grisza767
    Level 9  
    Witam, mam pytanko o sonde lambde. Rezystencja wynosi 1.5 oma a napięcie dochodzące do niej ,10V. Mam problem z odpalenirm silnika, za drugim razem kręci i odpala. Trochę dławi sie na wysokich obrotach. Co jakis czas wyskakuje bogata mieszanka paliwa. swiece, cewka, przewody wymienione, filtr powietrza też, nie zalapuje lewego powietrza, wtryski podają jak i benzynowe jak i od lpg. Proszę o podpowiedź, moze to mapsensor, albo stetownik pojazdu ?
    PAWEL892017
    Level 2  
    Witam.
    mam podobny problem, auto 2.0 125 KM(w 2.0 byly dwie wersje 125 i 158,ta mocniejsza na przepławce,przepustnica elektroniczna ,pojedyncze cewki zapłonowe itp...)
    na sterowniku silnika podpinając OBDII pokazuje 10V a mierząc na akumulatorze 14V (nie wiem czy te 10V to nie jakiś problem)
    jeśli masz bogatą mieszankę to proszę sprawdzić czy regulator ciśnienia paliwa nie przepuszcza benzyny do kolektora ssącego po przez wężyk podciśnieniowy.
    u mnie tez ciężko dopala po dłuższym postoju, wystarczy przejechać kawałek i potem odpala od razu(mierzyłem ciśnienie paliwa -było ok3.5 bara na zamkniętej przepustnicy i 4.5 po dodaniu gazu,montowanie zaworu zwrotnego tez nic nie dawało).