Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] TV 43" -55" do pokoju/sypialni 1500 zl

Azarado 09 Sep 2019 11:38 1419 38
    Azarado
    Level 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 m, zalezy jak upilnuje syna
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać.
    6. Jaki masz obecnie telewizor? LG43LF510V w salonie, LG32LE2R w pokoju docelowym dla nowego TV.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? opcjonalnie smart TV: głównie youtube plus fajnie gdyby aplikacja CDA działała. Pytanie czy lepiej wziąć TV ze Smartem czy dokupic zewnetrzne urządzenie/podłączyć laptopa.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na ten czas nic lub naziemna jeśli cokolwiek złapie na wsi ;)
    10. Jakie urządzenia? X360, PS3, PC/laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 0-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy/seriale
    14. Preferencje co do wielkości? 43-55 cali
    15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50

Witam, chciałbym zakupić nowy TV do pokojo - sypialni jako drugi TV Dlatego im taniej tym lepiej. Mój stary LG32LE2R nie zawsze chce sie uruchomic czasami za 20 razem, czasami po 10 minutach włącz/wyłącz odpuszczam. Koszt naprawy podobno nieopłacalny.

W salonie mam LG43LF510V w odleglosci okolo 3-4m zależnie gdzie kto siedzi, i wydaje mi się, że mógłby być trochę wiekszy, natomiast gdybym go przeniósł do pokoju nie wiem, czy nie byłby za duży dla mnie. Stary LG32 w docelowym pokoju jest jednak trochę za mały, zwłaszcza do gier, filmy ujdą - preferuje za mały TV niż za duży.

Byłem nastawiony na LIN 32, ale postanowiłem, że kupię cos większego, patrząc na kalkulatory odległość:przekątna wychodzi, że z powodzeniem mogę zakupic 50-55 cali, jednak moj 43 wydaje się być za duży. Czy będzie ok przy tej odległości? Zwłaszcza, ze przeskok cenowy między 43 a 50 w tym budżecie jest niewielki. Co do apki CDA to chyba tylko TV z androidem da mi taka mozliwość?
    Generalnie im taniej tym lepiej...

50-55 cali:
    Coś z manty 50 -55 cali - Tanio, jednak w sklepie jakość obrazu nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia na plus Android TV, ale to raczej ostateczność. Wolałbym nie brać, chyba że jakość jest porównywalna z modelami niżej

SKYMASTER 50SU1505
    TCL 50DP600
    TCL 55DP600
    Skymaster 55SUA2525

Ze względu na różnicę w cenie 43' odpuściłem jednak jeśli lepiej zakupić mniejszy TV z lepszymi parametrami w tym przedziale cenowym to jestem na tak.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bumble
    User under supervision
    Szukaj w LG, Samsung Tlc też nie najgorsze.
    Azarado
    Level 9  
    LG 49UK6200, czy taki bedzie lepszy od Skymastera lub TCL?
    bumble
    User under supervision
    Jakiegoś skymastera nie bierz pod uwagę. Podobno w Polsce te tlc się sprzedają. Ja tu w uk nie widziałem tego wynalazku. Osobiście bym nie kupił. LG mam trzy i sobie chwalę mam dwa 43 i 49 modele to lj594v. Fajny smart (nie android!!!) webos. Pracuje z samsungami i też są ok jednak ich menu mi nie podeszło. Sony nie warto płacić za markę i w tej cenie nie wiem czy znajdziesz coś sensownego. Weź LG lub Samsunga.
    Tak ten lg 6200 jest ok.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do lg nie ma problemu z połączeniem direct z laptopem czy innym urządzeniem np komórką.
    User removed account
    Level 1  
    Azarado
    Level 9  
    To już totalnie zawężając temat ( z LG mam złe doświadczenia ale nie chcę rezygnować przez jeden egzemplarz):
    LG 49UK6200
    TCL 55DP600
    Skymaster 55SUA2525
    z tych 3ch, który będzie oferwować przyzwoitą jakość obrazu plus multimedia? Chyba TCL?
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Kolego LOCOLOCO dlaczego ty wszystkim uparcie w każdym poście dotyczącym telewizorów proponujesz TCL, e już nie wspomnę o tym jakimś skymasterze o którym pierwszy raz w życiu słyszę. To że ma samsunga, o ile ma, w środku o niczym nie świadczy. Również nie spotkałem TCL. Nawet nie widziałem ich obrazu.
    Weż kolego Azardo kup znana markę ze starzem a nie chińszczyznę bo będziesz żałował. Ja nie LG to Samsunga albo Sony. Powodzenia i przyjemnego oglądania:)

Dodano po 1 [minuty]:

Zresztą LOCOLOCO w twoim awatarze jest "sprzedawca-konsultant" to mówi samo za siebie.
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    TCL z opisów jest obiecujący. Pewnie jak kolega ma uprzedzenie do LG to dobra alternatywa. W dobie technologii tego wieku to jasne że masz racje i trzeba się dokształcać cały czas. Daruj sobie tego skycośtam. Faktycznie jest sporo tcl u mnie w sprzedażny chociaż na Amazonie czy w Argosie. Ja bym nie kupił ale to decyzja kolegi.
    Azarado
    Level 9  
    Nie skreślam 'chinszczyzny', wystarczy zobaczyć co się stało z cenami Xiaomi, jak zaczeto je dystrybuować w Polsce.
    Poszukam, moze jeszcze znajde cos ciekawego. Dzieki za pomoc.
    bumble
    User under supervision
    Xiaomi??? |Cóż miałem przez chwilę telefon znajomego (ja i rodzina mamy iPhone) ale nie działał prawidłowo, zacinał się, był wolny. Może taki egzemplarz. Może chińska podróbka chińskiego telefonu. Cóż. Teraz kolega ma Samsunga i jest mega zadowolony. Nie mówię, że cała chińszczyzna to szajs. Nie, nie.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Z LG bierz modele 50 calowe, bo one są na matrycy VA.
    Ja tradycyjnie polecę 50UK6500 lub 50uk6300
    Dobry kontrast, czerń, pełne 4K a nie RGBW. Dobry i tani telewizor.
    Azarado
    Level 9  
    Dzięki za wszystkie propozycje!
    Sytuacja się zmieniła i max co wejdzie do pokoju to 43" - moje pytanko czy na dzien dzisiejszy oplaca sie kupowac TV bez 4K? Teoretycznie nie mam nawet medium z materialem 4K, ale zakładam, ze za rok 2 może się to zmienić.

TCL 43DP600
    LG 43UK6200
    LG LED 43LK5000
    PHILIPS 43PFS5803
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    LOCOLOCO wrote:
    TCL to sięgaj po 43EP640 jest w specjalnym programie z super ceną !
    Cenę wybierasz sam.

Co to oznacza ? Rozwiń proszę .
    bumble
    User under supervision
    Pomieszczenie 25m odległość 3m i 3 osoby przed. Nie brałbym 43 cale. 49 wzwyż. To rozsądny wybór. Chyba, że będziesz brał nowszy model za rok.
    User removed account
    Level 1  
    Azarado
    Level 9  
    Co do wielkości, niestety nie mogę za wiele dyskutować z moją drugą połówką na temat ustawienia mebli. TV będzie teraz stać w innym miejscu więc odleglość też sie zmieni jakieś 1.5-2m max.

LOCO o co chodzi z tym wyborem cen?
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Tak dokładnie się zgadza. Ja mam przed sobą 49 z 2,5 m i powiem ci ze 55 byłby ok. Sprawdź ten program od kolegi i może faktycznie zobacz TCL co oferują.
    Azarado
    Level 9  
    Znalazlem w promocji 50 cali JVC LED 50VF30K za 880zl zostanie na mi boxa i wyjdzie taniej niz tv ze smart tv.
    Co prawda nie ma 4k i chyba tego nowszego dekodera tv. Warto wziac za te pieniadze?
    User removed account
    Level 1  
    awesomerolnik
    Level 2  
    LOCO tez moglbym prosic o PW z ta promocja na TLC?
    bumble
    User under supervision
    Daruj sobie tego jvc. Weź lg albo tcl
    User removed account
    Level 1  
    adse
    Level 20  
    Jak to jest taka tajemnica że na forum nie wolno ujawniać, to bym uważał czy nie jakieś naciągactwo.
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Jeśli chodzi o matryce czym się kierować? Mam tutaj na myśli nie koniecznie tv. Jakie wady mają jeszcze tn oprócz kiepskich kolorów?
    User removed account
    Level 1