Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewod profibus a uziemienie ekranu

09 Wrz 2019 12:05 165 8
  • SterControl
  • Użytkownik obserwowany
    Oplot jest podłączany we wtyczce lub do specjalnego zacisku nie do uziemienia. Urządzenie jest uziemione. Do czego chcesz podłączyć?
  • SterControl
  • Poziom 21  
    Nie polecam łączenia profibusa przez zwykle złączki zaciskowe, bo jest to proszenie się o kłopoty z funkcjonowaniem instalacji w przyszłości.
    Tylko systemowe wtyczki.
  • Poziom 12  
    Chodzi o to że oryginalnie przewod jest wpuszczony do szafy i bezpośrednio podłączony do modulu wyspy Profibusowej a następnie wychodzi na kolejny moduł w kolejniej szafie. Chcę zrobić pewna modyfikacje sterowania i nie ma szans, aby mi tego przewodu wystarczyło. Muszę go podłączyć przez listy zaciskowe na wejściu w szafie następnie na moduł i znowu na listę. Stąd moje pytanie jak to trzeba zrobić żeby było dobrze.
  • Użytkownik obserwowany
    maly_ZE napisał:
    Muszę go podłączyć przez listy zaciskowe na wejściu w szafie następnie na moduł i znowu na listę. Stąd moje pytanie jak to trzeba zrobić żeby było dobrze.

Kupić nowy przewód o odpowiedniej długości.
  • Poziom 12  
    bumble napisał:
    maly_ZE napisał:
    Muszę go podłączyć przez listy zaciskowe na wejściu w szafie następnie na moduł i znowu na listę. Stąd moje pytanie jak to trzeba zrobić żeby było dobrze.

Kupić nowy przewód o odpowiedniej długości.

Jest to oczywiste, że gdyby była możliwość położeniea nowego przewodu to niezadawalbym takich pytań tutaj, ale niestety nie ma takiej mozliwosci. Jakieś inne pomysły?
  • Specjalista Automatyk
    Witam,

Potwierdzam. Kupić nowy przewód. Ekrany muszą być połączane przy wtyczce musi to być zrobione porządnie!!!. Miałem taką sytuację iż po wymianie
    startych falowników na nowe ekrany były niechlujnie połączone we wtyczkach
    i występowały problemu z komunikacją. Po poprawie wszystkich wtyczek maszyn
    działała jak trzeba.

Pozdrawiam,
  • Użytkownik obserwowany
    Możesz użyć listwy np Wago bez żadnych uziemień po prostu zachowaj ciągłość ekranu. Zobaczysz czy wszystko będzie ok.