Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ŻARTY CENOWE NA RYNKU PRZEDMIOTÓW UŻYWANYCH

katjusska 10 Wrz 2019 09:04 2709 77
    ArturAVS
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    katjusska napisał:
    wróćmy do tematu.

Dokładnie. Bo cały temat zaczyna ocierać się o kosz.
    nomudrek
    Poziom 32  
    Na allegro wiele jest takich aukcji z cenami z kosmosu i co zastanawiające niby są osoby kupujące tak wycenione przedmioty. Na przykład bateria do tabletu Lenovo S8-50 za 777 zł przez niby firmę zajmującą się serwisem gsm.
    https://allegro.pl/oferta/nowa-oryginalna-bateria-lenovo-s8-50l-l13d1p32-7789107436

Czy też dotyk z lcd do mediapada za blisko 12 000 zł.
    https://allegro.pl/oferta/dotyk-matryca-lcd-huawei-mediapad-t3-8-0-kob-l09-7098856938

Rozumiem można się pomylić wprowadzając cenę ale nie aż tyle chyba, że chodzi o sprzedaż hurtową większej ilości.
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    katjusska napisał:

Najbradziej "rozwalają" mi umysł ceny komputerów poleasingowych! Nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie, niby tak mądrzy, niby tak ogarnięci życiowo nagminnie nabierają się na wyzysk!

Cii, ostatnio na facebooku pewna firma w małym mieście reklamowała w taki oto wyniosły sposób ponad 10 letnie laptopy Fujitsu z Core 2 duo i grafiką Intel GMA - uwaga za 500 zł z dyskiem 320GB:

W komentarzu zawrzała dyskusja z osobą która prawdopodobnie jest pracownikiem tej firmy (udostępniała posty z tymi komputerami na swojej osi czasu) ładnie przekalkulowała koszty jakie "niby" ponoszą. Uwaga - koszt pasty termoprzewodzącej na jednego laptopa to 50zł!

Fakt też święty nie jestem, sprzedaję dużo starych podzespołów komputerowych za wysokie kwoty, ale uważam że jest to na ten moment sprzęt kolekcjonerski, lub dla pasjonata retro PC'tów. Nikt też nie zmusza nikogo by zrobić zakupy akurat u mnie - może u kogoś innego uda się znaleźć sprawny i przetestowany sprzęt. Mogą u mnie stać aukcje na allegro i za przeproszeniem co kogo obchodzi ile płacę za wystawienie aukcji.
    ArturAVS
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    sylweksylwina napisał:
    Uwaga - koszt pasty termoprzewodzącej na jednego laptopa to 50zł!

Nie ma tam wzmianki o paście termoprzewodzącej za 50zł.

Więc nie wprowadzaj w błąd. Sprzęt sam się rozkręci, pasta sama się wymieni...... Czas poświęcony na "przegląd" też kosztuje.
    arekb81
    Poziom 25  
    Nawiązując do pierwszego posta w tym temacie.
    Może spróbuję wyjaśnić, skąd się bierze wyższa cena używanego niż nowego w przypadku np. telefonów.

Otóż trafia do sprzedaży najnowszy telefon firmy Y model "Wspaniały FON".
    Napalony klient biegnie więc do jednej z dużych znanych sieci ze sprzętem RTV.
    Kupuje "wspaniałego fona" za 5 tys. zł i do tego jeszcze dodatkową "gwarancję" za 1 tys. zł. w sumie płaci 6 tys. zł.

Mija pół roku. Telefon okazuje się nie taki wspaniały/ znudził się/ nie spełnia oczekiwań.

Cena telefonu poleciała w dół i telefon w sieciówkach kosztuje 3,5 tys. zł.

No trudno, mówi zawiedziony użytkownik. Sprzedam go za pół ceny i wystawia za 3 tys. zł.

Tymczasem ten sam telefon pojawia się już na portalu aukcyjnym i w sklepach internetowych w cenie 2,5 tys. zł. Co prawda z mniej lub bardziej dziwnych dystrybucji, ale nadal to nowy.

I tym sposobem mamy używany telefon droższy niż nowy.
    katjusska

Poziom 7  
    sylweksylwina napisał:
    Cii, ostatnio na facebooku pewna firma w małym mieście reklamowała w taki oto wyniosły sposób ponad 10 letnie laptopy Fujitsu z Core 2 duo i grafiką Intel GMA
    No właśnie, handlarz czyli ktoś kto się zna i jak widać, celowo wprowadza w błąd! Ten laptop nie jest na mocy odtwarzać filmów z Youtuba chyba że będą w 480p. Karta graficzna z 2008 roku (VC/VC2/MPEG2). No i ta cena. 120€ za wrak? Producent wycofał do niego sterowniki ze swoich stron, to po pierwsze. Po drugie, napisał w specyfikacji:

Operating system optional preinstalled: Microsoft® Windows® 7 Professional 32-bitMicrosoft® Windows vista® business 32-bitMicrosoft® Windows vista® Home basic 32-bittwinload Microsoft® Windows® XP Professional
    Operating system compatible: Microsoft® Windows® XP Professional
    Operating system notesdriver support for: Microsoft® Windows® XP
    Producent nie zapodał sterowników x64 więc oferta z 4GB RAM będzie okrojona.

Moim zdaniem "polityka" powinna zająć się tym tematem. Chodzi o masowe sprowadzanie złomu zza granicy a także brak przepisów nakazujących korporacjom UTYLIZACJI sprzętu wysłużonego w taki sposób aby nie było możliwości powtórnego wprowadzenia na rynek. Winna pojawić się jakaś ustawa mówiąca o tym, jak mocno stary sprzęt można odsprzedać lub złomować. 80% laptopów poleasingowych ma licencje windows pochodzące z krajów Europy zachodniej. Europie super mieć taki śmietnik w Unii jakim jest Polska. Tutaj wszystko sprzeda się. W ubiegłym tygodniu gdy kupowałem swojego Lenovo, odwiedziłem pewną firmę. Na palecie zauważyłem świeżynki, prosto z Francji. Były to HP Probook 6450/6455b. Laptopy z roku 2010 czyli praktycznie 10-cio latki. Wystawiają to za ...
    tyle: https://www.olx.pl/oferta/okazja-na-taniego-l...-win7-pro-fv-gw-CID99-IDrJylW.html#3ff6e911ca

arekb81 napisał:
    Może spróbuję wyjaśnić, skąd się bierze wyższa cena używanego niż nowego w przypadku np. telefonów.
    Ja to rozumiem, lecz nie zmienia to faktu iż sprzedający ma taki niepisany obowiązek zapoznania się z aktualnymi cenami bo inaczej robi z siebie idiotę. Mam tu na myśli tych którzy na przesłaną informację typu: "Panie, w sklepie nowe kosztuje teraz 2999zł a Pan chcesz 3400 za używane" reagują awersją i agresją i odpowiadają frazą typu: "to wy...alaj do sklepu po nowe".

jarrod napisał:
    Myślę że autor tematu powinien spojrzeć na nasze elektrodowe ceny, niektóre są nieźle oderwane od rzeczywistości
    Ja to rozumiem, spokojnie a co do cen w elektrodzie to ostatnio zaproponowano mi 350zł za kadłubek do Lenovo L540.
    vodiczka
    Poziom 43  
    katjusska napisał:
    Przestałem już rozumieć ludzi... i ich mentalność życiowo-twórczą...
    Nie rozumiem, dlaczego chciało ci się napisać ten elaborat ;)
    Teraz, gdy ustrój się zmienił, każdy może kupić lub sprzedać za tyle ile chce o ile dogada się z drugą stroną.
    Ktoś chce sprzedać szybko, ktoś inny ma przyjemność ze sprzedawania jednego przedmiotu przez 2-3 lata.
    katjusska

Poziom 7  
    vodiczka napisał:
    Nie rozumiem, dlaczego chciało ci się napisać ten elaborat
    Ale tu nie chodzi o to że:
    vodiczka napisał:
    każdy może kupić lub sprzedać za tyle ile chce

bo ludzie nie znają się. Za mocno ufają przekrętasom i dobrze o tym wiesz. Uczciwy człowiek wystawi na olx komputer za 200zł a nieuczciwy rzeźbi na tym samym 600zł i taki nieznający się, myśli że jeśli "uczciwy" komis chce za 6455b tyle kasy, znaczyć musi że z tamtym tańszym, prywatnym jest coś nie tak.
    Popatrz na ceny samochodów na zachodzie a u nas, teraz sprowadzenie auta może kosztować nawet i 13000zł, takie są różnice. Pod Wiedniem ten sam wóz za 2500€, w Polsce 23500zł jeszcze na wiedeńskich blachach.

Rynek elektroniki to tylko wierzchołek polskiego zajoba cenowego. Popatrz na ceny mieszkań! Za jakieś skromne M4 w naszej stolicy bez najmniejszego problemu kupujesz dom w Manchesterze! Bez problemu nabedziesz też dom do małego remontu w wielu innych krajach, krajach w których nadal zarabia się 3,4 więcej jak w Polsce.
    arekb81
    Poziom 25  
    Cytat:
    Używany przedmiot jest wart tyle ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić.

Bzdura powtarzana przez rożnych cwaniaków.
    Jest coś takiego, jak średnia cena rynkowa, poniżej której w normalnej sytuacji żaden sprzedający nie zejdzie, a kupujący może sobie oferować nawet 5 zł za przedmiot warty 100 zł.
    Ta średnia owszem, bierze się z chęci kupujących do zapłaty, ale dopóki są kupujący, czemu cena ma spadać?
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    arekb81 napisał:
    Ta średnia owszem, bierze się z chęci kupujących do zapłaty, ale dopóki są kupujący, czemu cena ma spadać?

Tylko że w pierwszym poście były przykłady właśnie gdzie nie było kupujących :)
    vodiczka
    Poziom 43  
    katjusska napisał:
    bo ludzie nie znają się. Za mocno ufają przekrętasom i dobrze o tym wiesz.
    Wymienione przez ciebie przekręty przy aferach w rodzaju "Amber Gold" to pryszcz.
    katjusska napisał:
    Pod Wiedniem ten sam wóz za 2500€, w Polsce 23500zł jeszcze na wiedeńskich blachach.
    Kto co broni jeździć pod Wiedeń (śladami Sobieskiego ;)) i sprowadzać takie samochody do Polski zarabiając 1000 euro na każdym?
    Zarobisz i uchronisz naiwnych przed przekrętasami.

arekb81 napisał:
    Czyli potwierdzasz to co nazwałeś bzdurą powtarzaną przez cwaniaków: "Używany (nowy też) przedmiot jest wart tyle ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić. Nie chodzi o jednego janusza z 20zł w portfelu a o statystycznego kupującego.

Dotyczy to również jednostkowych egzemplarzy. Możesz wycenić np. swój obraz na 200 000 zł ale gdy na aukcję obrazów przyjdzie kilkadziesiąt osób i żadna go nie kupi to znaczy, że nie jest tyle wart tyle ile za niego chcesz.
    katjusska

Poziom 7  
    Na siłę próbujecie wcisnąć panie kolego frazę "a kto broni", płytkie to, sorry. Wyobrażasz sobie teraz samotną matkę z trójką dzieci bez pomocy rodziców jadącą pod Wiedeń po auto? A może jakiś dziadzio w wieku lat 65-ciu przejedzie się rowerkiem? Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Większość produktów w Polsce kupowana jest z musu bo... nie ma innego wyjścia. No i proszę, nie zmieniajcie panie tematu zasłaniając się brakiem kupujących.
    Listing do Allegro (i złomu), popatrz sam czy kupujących nie ma
    https://allegro.pl/listing?string=laptop&stan...ch=baseline-cl-dict41di-eyesa-bp-ele-1-4-0904
    a tu taki przykład z brzegu:
    https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e6520-core-i7-nvs-8gb-240gb-ssd-8340812556
    Procek z 2011 roku, grafika w procku HD3000 (DX10), matryca śmietnik czyli 1366x768 (tam są kwadraty a nie czcionka przy takim PPI), aż 8 GB RAM 1066/1333 bo procek nie dźwihbię 1600MHz. Tego lapka za aż 1175 złotówek rozwali pierwszy lepszy (nowy) Lenovo budżetowy za sferisowe 1359zł brutto z jakimś tam Ryzenem (niby śmiesznym).
    Kupujących dziesięciu no bo przecie jest tam Nvidia z magiczną nazwą Wiadro z 512MB RAM i 48 potokami.
    Szkoda tylko że ten laptop padaczki dostanie przy pierwszym lepszym filmiku z jutjuba w rozdzielczości lekko wyższej jak 1080p. Kalkulator tak wielki za prawie 300€?
    Przecież filmu nagranego najtańszą kamerką domową w 4K w H265 na tym sprzęcie nie otworzysz i nie pokładaj wiary w kodeki. Nowa budżetówka sklepowa z wyprzedaży za jakieś 1399zł ze sklepu (z jakimś 7020U) kładzie tego złomiastego Della na łopatki.
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    Tylko taki dell pochodzi jeszcze z 10 lat, a co niektóre nowe sprzęty się rozpadną po 3 :)

Ale ty hejtujesz te biznesowe sprzęty. Złom, złom złom. Nawet 1-gen intela da komfort pracy, nikt na tym w gry AAA nie gra. Wielkie mi rzeczy, procesor z 2011 - sam mam w moim głównym komputerze CPU z 2012 roku z OC i nie ma niczego czemu by nie podołał. Ten E6520 jest po za tą matrycą w nie takiej złej konfiguracji. Do tego dają dobrze trzymającą baterię, nowy SSD 240GB, oryginalny zasilacz i ROK Gwarancji - kto by na złom dawał tyle? W zupełności wystarczy do biurowej pracy. Poza tym sam mam w nowym nabytku lenovo 15' i 1366x768 i nie ma tragedii, kąty widzenia słabe, ale na pewno zamiast czcionek nie ma kwadratów.

Łooo panie a wiesz ile trzeba dać za E6540 z 8 wątkowym CPU i radeonem? Kto to kupuje - ten kto potrzebuje porządnego sprzętu.
    vodiczka
    Poziom 43  
    katjusska napisał:
    Na siłę próbujecie wcisnąć panie kolego frazę "a kto broni", płytkie to, sorry
    Przepraszam ale czy ty jesteś samotną matką z trojgiem dzieci albo 65-letnim staruszkiem? Ja TOBIE proponowałem jechać TAM i sprzedawać TU. Miałbyś niezły zarobek a samotna matka i staruszek kupiliby u ciebie taniej niż u wycwanionych handlarzy ;)
    katjusska napisał:
    Większość produktów w Polsce kupowana jest z musu bo... nie ma innego wyjścia
    Mus na zasadzie, kolega/koleżanka ma to i ja muszę mieć :?: :D

katjusska napisał:
    Popatrz na ceny mieszkań! Za jakieś skromne M4 w naszej stolicy bez najmniejszego problemu kupujesz dom w Manchesterze!
    Zapraszam do Łodzi, tu M4 znacznie tańsze a w Pabianicach jeszcze bardziej :)
    Przywilej mieszkania w STOLYCY kosztuje, można być warszawiakiem z Pruszkowa lub Żyrardowa i będzie taniej
    katjusska

Poziom 7  
    vodiczka napisał:
    Przywilej mieszkania w STOLYCY kosztuje, można być warszawiakiem z Pruszkowa lub Żyrardowa i będzie taniej
    Oczywiście że tak, można też oszczędzić kupę kasy mieszkając w Egerton pod Bolton, przecie to Manchester, prawa? I tym sposobem, znowu kupisz dom do remontu w cenie, tym razem Łodzkiego M3 :D
    vodiczka napisał:
    Mus na zasadzie, kolega/koleżanka ma to i ja muszę mieć
    Chcesz mi wmówić że te wszystkie pseudo pickup'y i suwy (pseudo Jeep'y) śmigające po stolicy na terenowych oponach o szerokości czterech klasycznych są dla wygody????????
    vodiczka napisał:
    Przepraszam ale czy ty jesteś samotną matką z trojgiem dzieci albo 65-letnim staruszkiem?
    Nie, jak pewnie sam już zauważyłeś nie jestem. Jeśli już tyle dostrzegłeś, miej chęć dopatrzenia się także tego, iż taki jak ja to jednostka specyficzna, czyli taka która ma "moc" nie dać się wydymać. Takich jednostek ze względu na wszędobylną pokomunistyczną bidotę jest w Polsce jeszcze bardzo, bardzo mało bo gdyby było inaczej, te Dell'e wspaniałe po 200-300€ byłyby po 50€ i lizali by po jajkach gratis abyś to wziął. Tak jest na zachodzie właśnie, nawet uchodźcy biegają ze smartfonami na poziomie a u nas żniwa robią takowe jak Kiano i czy też Manta. Jechałem ostatnio przez nasz Śląsk. Średnia auta na ulicy lat 14! Taaak, niestety, jeszcze tak. A wiesz czemu? Właśnie dzięki cwaniactwu bo gdyby było inaczej, mielibyśmy 6-7 letni złom (czyli auto uznawane za rodowitego Niemca już za złom).
    sylweksylwina napisał:
    Tylko taki dell pochodzi jeszcze z 10 lat, a co niektóre nowe sprzęty się rozpadną po 3
    Niektóre = bardzo mało, przyznajcie to. Wszystko jest dziś chińskie i w czasach nasyconego rynku nie produkuje się już naprawdę bubli. Takowe jak Lenovo to dobry sprzęt i nie sądzę aby rozpadł się po 2,3latach. To nie tak a prawda jest taka, że jak szanujesz - tak masz. Jakiego sprzętu poleasingowego byś nie kupił, tak on nie udżwignie "wagi" windows 10. Ja się nie wysypie na OpenGL i starym DirectX, tak dostanie po tyłku wąskim gardłem jakim jest dziś sata. Przecież sami wiecie, komisiarze i handlarze muszą zrobić wszystko by ten złom upchać i na szczere pytania typu: czy to będzie dobrze działać zawsze odpowiedzą że oczywiście, jak nie jak tak, tu tez jest najnowszy Windows 10 i to PRO, prawda, no i jest aż 8GB RAM, prawda?
    Komputery składają się z wielu elementów i one wszystkie pracując razem mają przeogromny wpływ na końcową wydajność! Nie wystarczy "wydymać" klienta i zmydlić mu oczęta naklejką Core-i7 bo z tym Intel-Core to tak jak z generacją Mercedesów. Zobaczcie co robią na OLX komisiarze z tym, co ja kupiłem do pracy z tekstem tydzień temu czyli z Lenovo L540. Wstawiają i7-4700MQ i z laptopa za 499-599zł robią laptopa za 2400-2500zł, no mało takich ofert? Ja tego 4700MQ mogłem mieć kilka dni temu za 170zł, wybrałem jednak i5-4300M ze względu na VT-d. Ten sam bajer był ze złomem 1 i 3 generacji, czyli słynne i7-720QM oraz i7-3720QM. Dlaczego handlarz uczciwie nie powie że sata2 to szmelc i że lapek ze sklepu za 1499zł ma już M.2 i to będzie naprawdę rakieta? Demokracja ... hehe
    katjusska

Poziom 7  
    W stanach mają inną demokrację :D
    willyvmm
    Poziom 27  
    Widze ze kieruje toba wyzsza sprawa. Mam propozycje. Zaloz firme doradcza dla madek i Januszy. Rozreklamuj sie, udzielaj darmowych porad co gdzie jak i komu kupic.
    vodiczka
    Poziom 43  
    katjusska napisał:
    Jeśli już tyle dostrzegłeś, miej chęć dopatrzenia się także tego, iż taki jak ja to jednostka specyficzna, czyli taka która ma "moc" nie dać się wydymać.
    Jesteś jednostką, która jojczy i jojczy jakby brzuch ją bolał, że nie może kupić tak tanio jak chce.
    katjusska napisał:
    Chcesz mi wmówić że te wszystkie pseudo pickup'y i suwy (pseudo Jeep'y) śmigające po stolicy na terenowych oponach o szerokości czterech klasycznych są dla wygody????????
    Gdzie napisałem słowo o jeepach, suvach i wygodzie?
    Jedni śmigają dla wygody o ile mieszkają w głuszy pod Warszawą lub jeżdżą do takowej na weekend i terenówka lub choćby pseudo terenówka przydaje się do takiej jazdy, pozostali aby nie być gorsi od koleżanek i kolegów czyli dokładnie to co napisałem.
    Albo jesteś zakompleksiałym człowieczkiem albo zrobiłeś sobie jaja zakładając ten temat. Mnie zajedno ;)

Dodano po 2 [minuty]:

willyvmm napisał:
    Widze ze kieruje toba wyzsza sprawa. Mam propozycje. Zaloz firme doradcza dla madek i Januszy. Rozreklamuj sie, udzielaj darmowych porad co gdzie jak i komu kupic.
    Bardzo dobry pomysł, może autor tematu z niego skorzysta. :)
    katjusska

Poziom 7  
    vodiczka napisał:
    Gdzie napisałem słowo o jeepach, suvach i wygodzie?
    Twoje IQ nie pozwoli Ci tego zrozumieć, szkoda gadać i tyle.
    prosiak_wej
    Poziom 28  
    katjusska napisał:
    jak szanujesz - tak masz

Link

Mimo wszystko wolę kilkuletniego, poleasingowego Della lub Thinkpada z Win7 niż plastikowe świecidełka z marketu, które testują cierpliwość użytkownika chociażby samym uruchamianiem przeglądarki internetowej.
    cefaloid
    Poziom 31  
    sylweksylwina napisał:
    Tylko taki dell pochodzi jeszcze z 10 lat, a co niektóre nowe sprzęty się rozpadną po 3 :)

Dużo masz takich 20 letnich komputerów w użyciu??? ( Ma 10 i pochodzi jeszcze z 10 daje razem 20).

Te 10 lat to on juz pochodził a nie pochodzi. Nic już na nim nie ruszy. Zejdź na ziemię.

Dodano po 6 [minuty]:

katjusska napisał:
    Jechałem ostatnio przez nasz Śląsk. Średnia auta na ulicy lat 14! Taaak, niestety, jeszcze tak. A wiesz czemu? Właśnie dzięki cwaniactwu bo gdyby było inaczej, mielibyśmy 6-7 letni złom (czyli auto uznawane za rodowitego Niemca już za złom).

http://www.aut.fi/en/statistics/international..._of_passenger_cars_in_some_european_countries

W 2016 r średni wiek auta w Niemczech to było 9.3 lat i ciągle ten wiek rośnie, więc żyjesz chyba stereotypami z lat 80 ubiegłego wieku.
    Nawet zakładając że jakimś cudem mają tam takie rozwarstwienie społeczne, że akurat właśnie ten tzw "rodowity" Niemiec uważa 7 latka za złom a średnią zaniżają imigranci to Twoja teoria wymagałaby żeby średnia dla rodowitych wynosiła 3.5 lat (bo najpóźniej w wieku 7 lat pozbywają się złoma) to dla nierodowitych średnia musiała by wynosić 35lat by razem wyszło 9.3. do obliczeń przyjąłem że rodowici to ok 80%

Dodano po 7 [minuty]:

katjusska napisał:
    Jeśli już tyle dostrzegłeś, miej chęć dopatrzenia się także tego, iż taki jak ja to jednostka specyficzna, czyli taka która ma "moc" nie dać się wydymać. Takich jednostek ze względu na wszędobylną pokomunistyczną bidotę jest w Polsce jeszcze bardzo, bardzo mało bo gdyby było inaczej, te Dell'e wspaniałe po 200-300€ byłyby po 50€ i lizali by po jajkach gratis abyś to wziął.

Odnoszę wrażenie że uwziąłeś się, by kupić jakiś komputer poleasingowy ale w cenie grubo niższej od tej za którą handlarze je bez problemu sprzedają. Niestety handlarz to nie Matka Teresa z Kalkuty i jak może wyrwać od klienta 50zł to wyrwie. I co mu zrobisz?

A za niewiedzę czy lenistwo w porównywaniu ofert się płaci. Takie życie. Ten kto poświęcił mijający bezpowrotnie czas na to, by się znać nie będzie teraz jeleniem dającym za darmo innym którzy w tym czasie pili piwo.

Zawsze możesz kupić tir takich laptopów gdzieś na tym wspaniałym zachodzie i sprzedawać je 4x taniej jak handlarz. W czynie społecznym. Zobaczysz jak na tym wyjdziesz...
    katjusska

Poziom 7  
    cefaloid napisał:
    Dużo masz takich 20 letnich komputerów w sprzedaży???
    Poprawiłem błąd :D
    cefaloid napisał:
    Nic już na nim nie ruszy. Zejdź na ziemię.
    Nie zmuszaj go do tego bo żywota mu zabraknie na wykonanie!
    cefaloid napisał:
    W 2016 r średni wiek auta w Niemczech to było 9.3 lat i ciągle ten wiek rośnie
    Bo rosną napływy ludności spoza Eu, dla których Gulf-IV to to samo co dla nas aktualnie Passat B6. U nas przybysze ze wschodu wykupują masowo wszystkie trupy, do mnie ostatnio po lodówkę na wystawce przyjechał jakiś pan mówiący trochu po naszemu i przyjechał Mondziakiem MK1. Jak widać, u nas średnia też rośnie :D
    cefaloid napisał:
    Odnoszę wrażenie że uwziąłeś się, by kupić jakiś komputer poleasingowy ale w cenie grubo niższej od tej za którą handlarze je bez problemu sprzedają.
    Zonk, nabyć komputer o jakich mowa można w dużym mieście z dniówki, zatem użalać się pod tym względem byłoby głupio. Nie szukaj winy po mojej stronie, mi "dobry" komputer zbędny.
    cefaloid napisał:
    W czynie społecznym.
    Te laptopy skupowane są w cenach recyclingowych, często korpo za granicą dopłacają do tego interesu, prosząc aby ktoś to w końcu zabrał. Groszowe sprawy to są gdy mowa o komputerach które są jeszcze na chodzie ale zauważ, że u nas prym wiedzie 1,2,3 i kawałek 4 generacji intela czyli sporwadza się złom na którym najlepiej się zarabia. Dlaczego w ofertach komisów ciężko znaleźć jest laptopy z lat 2016 czy 2017? Przecież, korpo oddają do odsprzedaży tuż po gwarancji. I co? Nikt sprzętu nie sprowadza tylko zaśmieca rynek badziewiem? Przecież, na czymś takim jak choćby Probook z lat 2010/2011 czy nawet 2012 nie da się już normalnie pracować! Kupujesz ruinę z jakimś przedpotopowym i3/i5 tylko po to aby co? Rozbudować? Bez rozbudowy złom sprowadzany nie ma prawa pracować, no bo jak, z 2/4GB RAM to zrobić?
    prosiak_wej napisał:
    Della lub Thinkpada z Win7
    Tutaj zgoda, ale miej chęć zauważyć iż 99,9% klasycznego zjadacza chleba nie rozumuje różnicy między windows7 a windows10! Ludzie spoza branży wiedzą tylko tyle że Windows to taki programik który uruchamia komputer i na nim można działać różne cuda, bez względu na ilość jakiejś telemetrii i innych defendero-bajerów. Dla ludzi spoza INFORMY komputer musi mieć: bardzo dużo RAM, bardzo dużo GB na dysku (bez pytań typu: TLC/MLC/SLC a co toooo???), ma mieć jedynie słusznego procka jakim jest i5 bądź i7 (bez względu na generację, instrukcje) no bo wszyscy mówią że i5/i7 to bajer a jakieś tam AMD to dziadocho no i windows musi być najnowszy aby jakieś hakery-Janusze się nam nie włamały. Komputer ma być też - ładny :D

I tyle kolego! Tyle wiedzą ludzie spoza biznesu, ludzie którzy bardzo często wracają do człowieczeństwa dzięki czemu po prostu ufają. Ufają specjalistom-sprzedawcom. O to w wątku koleszko walka, tylko o to. Nie o cenę Delli, nie o ceny z kosmosu! O nic innego jak tylko uczciwość.
    Do znanego mi komisu przylazł starszy facet, chciał laptopa (najtańszego) tylko i wyłącznie do Google Earth i Google StreetView. Dziadek mówi, mam modem (o taki, pokazuje) od Play i chcę aby to jakoś działało. Potrzebna mi też kamera do skajpa aby z córką zza granicy rozmawiać. I wiesz co? Dosłownie myślałem że sprzedawcę wózkiem rozjadę. Pierwsza sprawa to modem LTE2600. Mój w porywach potrafi i 650mA wybrać z portu! Serio, zwłaszcza w downloadzie i jednoczesnym uploadzie z kilku domen. Jak sprawnie użytkować taki modem w porcie USB2.0 który daje chyba 500mA max?? Druga rzecz, grafika. To sprzedawca kompów/serwisant/informatyk nie wiedział że DirectX9 odchodzi do lamusa i za chwilę GoogleEarth przestanie działać na kartach z takim DX? Dlaczego na siłę pchał dziadkowi złom? Bo sam się nie znał? To po co pracuje w tym segmencie, niech idzie gary zmywać. A za wraka chciał 299zł, jeszcze na XP-ku z "domówieniem" że jak będzie trzeba to rozbudują RAM i wstawią windows7, powinien działać.
    Dziadek wspominał o skajpie, więc, oferta laptopa z kamerą VGA była całkiem na miejscu, demokracja w końcu, on się nie zna a ja chcę sprzedać.
    strucel
    Poziom 29  
    katjusska napisał:
    się zarabia. Dlaczego w ofertach komisów ciężko znaleźć jest laptopy z lat 2016 czy 2017? Przecież, korpo oddają do odsprzedaży tuż po gwarancji. I co? Nikt sprzętu nie sprowadza tylko zaśmieca rynek badziewiem?

A skad przypuszczenie że kupują z konsumencką 2 letnią gwarancją?
    Najcześciej leasing jest na 3 lata i taką (rozszerzoną) gwarancję maja te sprzęty (bardziej się leasingodawcy opłaca wykupić dodatkową gwarancję u producenta niż samemu serwis zapewniać) ale spotkałem się też z dellami z 4letnią gwarancją ,w przypadku della i hp latwo to sprawdzić wpisując service taga na stronie producenta .
    cefaloid
    Poziom 31  
    katjusska napisał:
    cefaloid napisał:
    W 2016 r średni wiek auta w Niemczech to było 9.3 lat i ciągle ten wiek rośnie
    Bo rosną napływy ludności spoza Eu, dla których Gulf-IV to to samo co dla nas aktualnie Passat B6

Napij się czegoś i jeszcze raz, na spokojnie przeczytaj co wcześniej napisałem:
    Cytat:
    Nawet zakładając że jakimś cudem mają tam takie rozwarstwienie społeczne, że akurat właśnie ten tzw "rodowity" Niemiec uważa 7 latka za złom a średnią zaniżają imigranci to Twoja teoria wymagałaby żeby średnia dla rodowitych wynosiła 3.5 lat (bo najpóźniej w wieku 7 lat pozbywają się złoma) to dla nierodowitych średnia musiała by wynosić 35lat by razem wyszło 9.3. do obliczeń przyjąłem że rodowici to ok 80%

Dotarło, że nie wytłumaczysz tego tylko napływem ludności spoza EU?

katjusska napisał:
    Ufają specjalistom-sprzedawcom. O to w wątku koleszko walka, tylko o to. Nie o cenę Delli, nie o ceny z kosmosu! O nic innego jak tylko uczciwość

Tych Januszy biznesu co sprzedają takie poleasingowe trupy nazywasz specjalistami? A może studentów sprzedawców w markecie RTV co przyszedł dorobić a nie zna się kompletnie nic? A może handlarzy samochodami co sprzedają podpicowane ulepy?

Tak, ludzie byle komu ufają. Byle komu, jeśli tylko sam siebie nazwał specjalistą - i robią błąd. Nic ludzi nie nauczył ani Amber Gold ani kredyty CHF ani żadna inna afera i nadal takim ufają.

Zanim zaufasz takiemu to mówisz "sprawdzam". Czy polonista który nie ma zielonego pojęcia o komputerach nie może na jakimś forum poprosić o poradę, czy dany komputer jest.dla niego ? Ile to kosztuje? Nic! Nie sprawdził. Nie spytał i zaufał jakiemuś Januszowi. To do kogo może mieć pretensje?

Swojego czasu przerażało mnie jak ci sami ludzie potrafili na 10 forach pytać jaki olej wlać do swojego nastoletniego trupa za parę tys zł..... A jak przyszło wziąć kredyt mieszkaniowy na resztę życia to zaufali pierwszej lepszej panience która zapewne skończyła europeistykę a w banku była na stażu....

Dodano po 7 [minuty]:

katjusska napisał:
    Dlaczego w ofertach komisów ciężko znaleźć jest laptopy z lat 2016 czy 2017? Przecież, korpo oddają do odsprzedaży tuż po gwarancji. I co? Nikt sprzętu nie sprowadza tylko zaśmieca rynek badziewiem?

Odpowiem.
    Pracuję już w kolejnym 'korpo' w którym tego typu komputer najpierw dostaje w ofercie pierwokupu pracownik. W takiej cenie że natychmiast odkupuje dla siebie/rodziny.

Poza tym jak ktoś wspomniał w każdym przypadku komputery były wymieniane tak co ok 4 lata i objęte specjalną umową z producentem wraz z 4 letnim wsparciem. Jak ktoś podpisuje umowę na dziesiątki tysięcy komputerów to takie wsparcie z miejsca dostaje.

To jest odpowiedź dla Ciebie dlaczego. Tylko same różne stare ulepy które nie były komuś na stałe przypisane i te poniszczone których nikt nie chce odkupić idą do Janusza na handel.
    DJ_KLIMA
    Poziom 14  
    Do kiedy będą chętni zapłacić - tyle - czasu będą "kuszące" oferty.
    prosiak_wej
    Poziom 28  
    strucel napisał:
    spotkałem się też z dellami z 4letnią gwarancją ,w przypadku della i hp latwo to sprawdzić wpisując service taga na stronie producenta

Oj, miałem w rękach HP TC1100 "stary jak świat" - Pentium M, DDR1, Windows XP. Po wymianie informacji z polskim supportem HP wyszło, że nie ma już gwarancji (nie dziwne), ale nadal jest to wspierany model i wysłali mi nieodpłatnie komplet płyt z oprogramowaniem, włączając w to pełne Recovery.
    strucel
    Poziom 29  
    Bardziej o usługi serwisowe chodziło np hp elitebook 840 g2 z Norwegii których partię do zdjęcia haseł miałem wiosną tego roku,gwarancja jak widać skończyła się parę miesięcy wcześniej:

Rodzaj gwarancjiGwarancja zbiorcza
    Rodzaj usługiHP Bundled Hardware Onsite Support
    Status Wygasła
    Data rozpoczęciaSeptember 06, 2015
    Data wygaśnięciaOctober 05, 2018
    Poziom usługNextAvail TechResource Onsite
    No Specified Repair Time
    Country Coverage
    Next Cov Day Onsite Response
    NextAvail TechResource Remote
    No Restoration
    Std Office Hrs Std Office Days