Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens TiA Portal WinCC - objekt ''Bar'' i wartość szczytowa

09 Wrz 2019 13:44 129 4
  • Poziom 30  
    Witam.

TiA Portal 15.1 i panel TP900 Comfort

Mam na panelu wizualizację parametrów analogowych w postaci kolejnych słupków.
    Zapamiętuję też wartość szczytową dla każdej z nich.
    Jest jakiś sposób na wyświetlenie na niej np. czerwonego paska z osiągniętą wartością szczytową?
  • SterControl
  • Specjalista Automatyk
    Witam,

Może animacja z warunkiem IF ? Lub skrypt jak panel umożliwia taką opcję.

Pozdrawiam,
  • SterControl

• Specjalista Automatyk
    W Limits/Ranges można zdefiniować kolory i powiązać je z limitami w podłączonej do słupka zmiennej (te limity mogą pochodzić z innych zmiennych, więc mogą być dynamicznie zmieniane). Niestety, jeśli dobrze pamiętam, coś to nie do końca działało prawidłowo i zamiast tego, nałożyłem na wszystko dodatkowy obiekt (linię), która miała animację i się przesuwała.
  • Poziom 30  
    I tak przeglądając możliwości chyba na dodaniu linii ze skryptu się skończy. Sam bar ma tylko właśnie kolorowane limity ale dla aktualnej wartości, a mi się wymyśliło wartość szczytową zapamiętać i wyświetlić.

Pozdrawiam.

• Specjalista Automatyk
    Kolorowanie słupka animacją od wartości to jedno, a Limits/Ranges od zmiennej robi kolorowe tło. Co ciekawe w projekcie (ze stałymi limitami) rysuje ładne, trójkątne znaczniki, a w działaniu nie pokazuje nic, a ze zmiennymi limitami po prostu koloruje tło, a do tego nie zapełnia słupka, tylko przesuwa mniejszy znacznik z wartością.
    Widzę, że w V15.1 się to nie zmieniło i dlatego znaczniki rysowałem osobno. Jest jeszcze opcja, że nie umiem tego używać :)