Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różowe paski na nagraniu - SONY DSC-H300

09 Wrz 2019 14:18 108 3
  • Poziom 2  
    Kupiłem aparat z olx'a używany, przy nagrywaniu ciemnego pola wszystko jest okej, gdy zaczne nagrywac miejsca mocno oswietlone przez slonce pojawiaja sie rozowe paski Screenshot z nagrania: Różowe paski na nagraniu - SONY DSC-H300 co jest tego problemem? Gdy zakryje palcem jasne miejsca paski znikają, pojawiają się też przy robieniu zdjęcia na trybie manualnym, ale gdy zrobie zdjecie, znikają. Aparat to SONY DSC-H300 i na obiektywie nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych.
  • Poziom 23  
    Jak nie masz rysek na soczewce obiektywu, to stawiam na to, że ktoś go rozkręcał i pobrudził soczewkę wewnętrzną lub matrycę. Pooglądaj dokładnie korpus, śrubki czy nie były ruszane. Pewnie ktoś się pozbył, bo aparat miał mankament. Jeśli by smugi były w każdym oświetleniu, to by znaczyło,że matryca jest uszkodzona. Widziałem już taki przypadek, lecz smugi były nie zależnie od oświetlenia. Pozdrawiam

A próbowałeś zrobić zdjęcie w tych samych okolicznościach , tylko z obróconym aparatem o 90*. Zrób taki mały teścik i zobaczysz, czy jest różnica pomiędzy fotografowaniem w pionie czy w poziomie.
  • Poziom 2  
    tomtim123 napisał:
    Jak nie masz rysek na soczewce obiektywu, to stawiam na to, że ktoś go rozkręcał i pobrudził soczewkę wewnętrzną lub matrycę. Pooglądaj dokładnie korpus, śrubki czy nie były ruszane. Pewnie ktoś się pozbył, bo aparat miał mankament. Jeśli by smugi były w każdym oświetleniu, to by znaczyło,że matryca jest uszkodzona. Widziałem już taki przypadek, lecz smugi były nie zależnie od oświetlenia. Pozdrawiam

A próbowałeś zrobić zdjęcie w tych samych okolicznościach , tylko z obróconym aparatem o 90*. Zrób taki mały teścik i zobaczysz, czy jest różnica pomiędzy fotografowaniem w pionie czy w poziomie.

Zdjęcia wychodza dobrze. Tylko przy robieniu zdjęcia na ekranie lcd pojawiają się paski, po zrobieniu zdjęcia znikają, a zdjęcie jest bez przebarwień.
    Chodzi mi o to ze gdy nagrywam przebarwienia i paski zostaja na nagraniu, może w serwisie mi coś pomoga, raczej sam nic nie zdziałam.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    No to wbijaj do serwisu, bo faktycznie dziwna sprawa, że zdjęcia są ok, a na filmie widać przebarwienia.
    W takiej sytuacji może być problem z matrycą, bo obraz z matrycy jest przekazywany na LCD.
    Podczas nagrywania może dochodzić do przegrzewania i zakłóceń matrycy, natomiast podczas robienia pojedynczych zdjęć możne nie dochodzić do zakłóceń.
    Lecz najlepiej niech się wypowie serwis. Pozdrawiam