Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wkrętarka Bosch GSR 1080-2-Li - uszkodzony włącznik

09 Sep 2019 16:54 1593 4
  • Level 14  
    Mam wkrętarkę, która tak naprawdę była niewiele używana. Silnik sprawny, obydwie baterie sprawne. Uszkodzony włącznik ale nie wiem czy jest możliwość naprawy i wszystko wskazuje na uszkodzony mikrokontroler ATMEL 1514D TINY13 bo sprawdziłem drobne elementy czy mają zwarcie bądź niską rezystancję i wyglądają na sprawne, wszystkie rezystory mają odpowiednią rezystancję. Ten tranzystor też jest sprawny. Pod płytką przylutowana jest dioda prostownicza ale ta też jest ok. Może ktoś spotkał się z takim problemem? Model włącznika 2609199958
  • Level 39  
    Witam, po drugiej stronie płytki (PCB) znajduje się potencjometr suwakowy, natomiast przycisk (cyngiel)
    porusza suwakiem, możliwe że tam jest problem.
  • Level 14  
    Rozebrałem to i troszkę podgiąłem te blaszki ale nic to nie dało.
  • Level 39  
    Witam, proszę napisać jakie są objawy; czy wkrętarka przerywa, załącza się pod sam koniec wciśnięcia czy jest
    kompletnie martwa? Pod tą płytką znajdują się styki załączające.
    Przykładowo;

Dodano po 2 [minuty]:

• Level 14  
    Przepraszam, nie sprecyzowałem - jest martwa, rozbierałem włącznik do tych styków ale muszę to obejrzeć jeszcze raz. Ona przestała działać nagle, nie jestem pewien czy w tym czasie szybko nie przełączyłem obrotów lewo-prawo ale czy to było by powodem awarii? Podejrzewam, że coś jest konstrukcyjnie uszkodzone bo jednak te włączniki na allegro się sprzedają.

Tak jak podejrzewałem. Teraz konstruują księgowi. Zobaczcie co się stało. Aż strach pomyśleć co jest w tym miejscu jak ktoś intensywnie używa tego badziewia. Przesuwający się włącznik uszkodził ścieżkę. Nie było tego widać na pierwszy rzut oka ponieważ było tam jeszcze trochę smaru.
    Połączyłem te miejsca z drugiej strony płytki kabelkiem i działa. Pozdrowienia dla "firmy" Bosch. :spoko: