Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant multiMATIC VRC 700 + ambiSENSE - jak to razem ustawić?

09 Sep 2019 18:12 870 1
  • Level 2  
    Witam

Wymienilem piec na Vaillant 843 iq (dwufunkcyjny) połączony został z modułem dostępu do internetu VR 920 oraz kontrolerem VRC 700/5
    via eBus. VRC 700 /5 zostal umieszczony w korytarzu na dole i ustawiony w tryb pracy jako termostat pokojowy. Do tego momentu wszystko funkcjonowalo zgodnie z planem - mogłem kontrolować system zdalnie poprzez aplikację VRC700.
    W następnym kroku dodałem regulatory TRV ambiSENSE do grzejników w sypialniach na piętrze i po zainsalowaniu ich w aplikacji pojaił się problem - nie mam już kontroli nad multiMATIC VRC 700/5 poprzez aplikację ( nie pojawia się już w aplikacji) a jak zmienię żądaną temp bezpośrednio na sterowniku vrc 700/5 to po kilku minutach żądana temp. zmienia się automatycznie na tą ustwioną na TRV ambiSENSE, wiec w zasadzie nie mam kontroli nad temperatura na parterze. Grzejniki są ciepłe tylko jeśli któryś z TRV ambiSENSE żąda ciepła od pieca.

Pytanie jest takie - czy da się to jakoś skonfigurować by działało to razem ?
    ( nie przeszkadza mi, żę część grzejników na dole będzie ciepła gdy TRV na górze woła o ciepło)
    Pewnie mogę kupić jeszcze jeden TRV ambiSENSE, rzucić go gdzieś na dole bez zakładania na grzejnik, ale może jest lepsza opcja...

pozdrawiam i dzieki za pomysly

Pawel
  • Level 11  
    Witaj,
    czy udało CI się rozwiązać problem ponieważ mam to samo ?