Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant multiMATIC VRC 700 + ambiSENSE - jak to razem ustawić?

09 Wrz 2019 18:12 312 1
  • Poziom 2  
    Witam

Wymienilem piec na Vaillant 843 iq (dwufunkcyjny) połączony został z modułem dostępu do internetu VR 920 oraz kontrolerem VRC 700/5
    via eBus. VRC 700 /5 zostal umieszczony w korytarzu na dole i ustawiony w tryb pracy jako termostat pokojowy. Do tego momentu wszystko funkcjonowalo zgodnie z planem - mogłem kontrolować system zdalnie poprzez aplikację VRC700.
    W następnym kroku dodałem regulatory TRV ambiSENSE do grzejników w sypialniach na piętrze i po zainsalowaniu ich w aplikacji pojaił się problem - nie mam już kontroli nad multiMATIC VRC 700/5 poprzez aplikację ( nie pojawia się już w aplikacji) a jak zmienię żądaną temp bezpośrednio na sterowniku vrc 700/5 to po kilku minutach żądana temp. zmienia się automatycznie na tą ustwioną na TRV ambiSENSE, wiec w zasadzie nie mam kontroli nad temperatura na parterze. Grzejniki są ciepłe tylko jeśli któryś z TRV ambiSENSE żąda ciepła od pieca.

Pytanie jest takie - czy da się to jakoś skonfigurować by działało to razem ?
    ( nie przeszkadza mi, żę część grzejników na dole będzie ciepła gdy TRV na górze woła o ciepło)
    Pewnie mogę kupić jeszcze jeden TRV ambiSENSE, rzucić go gdzieś na dole bez zakładania na grzejnik, ale może jest lepsza opcja...

pozdrawiam i dzieki za pomysly

Pawel
  • Poziom 11  
    Witaj,
    czy udało CI się rozwiązać problem ponieważ mam to samo ?