Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie sześciu akumulatorków 3,6V 10A 3200mAh (21V, 10A, 19200mAh)

09 Wrz 2019 18:50 90 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    A mianowicie mam 6 akumulatorków.
    Dla jednej sztuki przypada:
    U = 3,6V
    I = 10A
    Pojemność = 3200mAh = 3,2Ah

I teraz gdy je połącze ze sobą (bo potrzebuje), to uzyskam
    U = 3,6V * 6 = (w przybliżeniu) 21V
    I = 10A
    Pojemność = 3200mAh * 6 = 19200mAh = 19,2Ah

I jak by mogło wyglądać ładowanie takich akumulatorków? Mogę je podłączyc bezpośrednio pod ładowarkę 5V 2A? Bez żadnego układu ładującego czy też nie. A jak nie to jak by miało to wyglądać. Proszę o pomoc. Bo pomysł miałem właśnie taki, żeby ładować te akumulatorki zwykłą 5V ładowarką co do telefonu.

O jakie akumulatorki mi chodzi można zobaczyć poniżej.

Ładowanie sześciu akumulatorków 3,6V 10A 3200mAh (21V, 10A, 19200mAh)

Za pomoc bardzo dziękuję.
  • Poziom 34  
    Zdecyduj się jak chcesz połączyć te ogniwa. Szeregowo czy równolegle.
    Jak połączysz szeregowo to uzyskasz większe napięcie ale pojemność całego zestawu będzie taka jak pojedynczego ogniwa.
    Jak połączysz równolegle to uzyskasz większą pojemność ale napięcie będzie takie jak pojedyncze ogniwo.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Przy szeregowym połączeniu ogniw ich pojemność się nie sumuje-będzie taka,jak pojedyńczego ogniwa. Te ogniwa ze zdjęcia są litowo-jonowe-ładuje się je specjalnymi ładowarkami.Przy większej ilości ogniw potrzebny jest specjalny układ-tzw balanser,który kontroluje ładowanie ogniw.
    Raczej bym nie kombinował ze zwykłymi ładowarkami,bo możesz spowodować nawet pożar.
  • Poziom 2  
    Czyli teraz muszę pomyśleć jak to chce połączyć w jaki sposób i kupić o odpowiednich parametrach balanser?
    A jakbym połączył szeregowo wtedy miałbym napięcie około 21V 10A 3200mah to jakich parametrach musiałbym mieć balanser, a o jakich jakbym połączył równolegle 3,6V 10A 19 200mah?

A czy mógłbym zrobić tak, żeby połączyć równolegle wtedy wzrośnie pojemność i takim małym czymś (nie pamiętam nazwy) zrobić wzrost napięcia z 3,6V do minimum 12V

Ewentualnie (nie wiem czy tak można, wiec się zapytam), mogę połączyć te 6 akumulatorki w jeden zestaw równolegle, wtedy otrzymam 19Ah i potem tę całość (zestaw), jako jedno ogniwo połączyć szeregowo z 3 kolejnymi takimi akumulatorkami i ostatecznie otrzymam 19Ah i 14.4V. Ale pytanie czy tak można?

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź