Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy

09 Wrz 2019 20:43 1089 35
  • Poziom 3  
    Witam
    Zmywarka przerywa program po 8-10 minutach pracy. Np. :program 50 stopni ( vario speed) 1h:15m. Mija około 10 minut i pojawia się na panelu 0:00, dalej nie dzieje się nic. Macie jakiś pomysł co z tym fantem...?
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Czy jak nastawisz program namaczania (w zimniej wodzie) to też tak jest? Czy ten program przechodzi do końca
  • Poziom 3  
    Przy programie namaczania (15min) słychać, że wypompowuje resztę wody, następnie buczy około minuty po czym chwile natrysku i przy 0:13 przeskakuje na 0:00.
  • Poziom 19  
    Czy w tym czasie zmywa naczynia czy buczy?
  • Poziom 3  
    Dwie minuty buczy, poczym przestaje chwilę puści wodę i koniec.
  • Poziom 19  
    Sprawdź pompę myjąca.
    Prawdopodobnie coś jest w środku i blokuje jej pracę.
  • Poziom 3  
    Gdzie znajduje się pompa myjaca i jak można się do niej dostać?
  • Poziom 19  
    Moderowany przez mrhari:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Połóż zmywarke na plecy i powinna być klapka rewizyjna.
    Zrób zdjęcie spodu.
  • Moderator AGD
    Pompa jest widoczna po ściągnięciu prawej ścianki.
    Autora proszę o podanie poprawnego modelu, tj E-Nr produktu.
  • Poziom 3  
    E-nr 011100263412014255
  • Moderator AGD
    SeBosch napisał:
    E-nr 011100263412014255

Serio?
    Tylko to znalazłeś kolego?
  • Specjalista AGD
    SeBosch napisał:
    E-nr 011100263412014255

Nie ma takiego numeru.

Podaj prawidłowy E-nr sprzętu. Znajdziesz go wygrawerowanego na drzwiach zmywarki po ich otworzeniu.
  • Poziom 3  
    SMS58M98EU/44
    FD 9110
    01425
    Wyczyściłem płaszcz wodny, pojemnik na sól (tylko ten otwarty), program przeszedł w całości, ale tylko 4 razy myjąc bardzo kiepsko. Teraz jak włączę program to, wypompuje wodę, następnie jakby chciała prysnąć wodą, ale tylko na 10 sekund, po czym są około 3 minuty przerwy i zaczyna się buczenie do którego po chwili dołącza płukanie, 2 min i koniec, na zegarze widnieje 0:00.
  • Poziom 19  
    Czy po ściągnięciu prawego boku, jesteś w stanie określić co buczy? Dalej obstawiam pompę myjącą. Albo jest uszkodzona, albo coś w niej jest i blokuje.

Pomimo filtrów, wyciągałem już z pomp pestki, spore kawałki szkła, że o pędzelku do makijażu nie wspomnę, ale jest też możliwe uszkodzenie mechaniczne pompy.
  • Poziom 17  
    qwazarpl napisał:
    Pomimo filtrów, wyciągałem już z pomp pestki, spore kawałki szkła, że o pędzelku do makijażu nie wspomnę, ale jest też możliwe uszkodzenie mechaniczne pompy.

E to jeszcze nic, kolega kiedyś z pompy skarpetkę wyciągnął
  • Poziom 3  
    Dzięki za rady, spróbuję zdemontować pompę od wew. jak się nie uda to na plecy i za nogi, jeszcze małe pytanie są jakieś wskazówki do demontażu pompy?
  • Poziom 19  
    Zrób sobie zdjęcia przed demontażem i samym rozebraniem pompy.
    Potem przy składaniu bardzo się przydadzą.
  • Specjalista AGD
    Stefciu_B napisał:
    UczenEl napisał:

Taaaaa z pompy zmywarki :roll: :lol: :lol:

Nic mnie już nie zdziwi. Raz z pompy zmywarkowej wyciągnąłem patyczek do uszu
  • Poziom 19  
    Robo-technical napisał:
    Stefciu_B napisał:
    UczenEl napisał:

Taaaaa z pompy zmywarki :roll: :lol: :lol:

Nic mnie już nie zdziwi. Raz z pompy zmywarkowej wyciągnąłem patyczek do uszu

I tego nie rozumiem.
    Jak przez filtry takie duże elementy potrafią przejść?
  • Specjalista AGD
    qwazarpl napisał:
    Jak przez filtry takie duże elementy potrafią przejść?

Wpadają w momencie podnoszenia filtra, bo użytkownik nie widzi, albo nie chce widzieć, że wokół klapy filtra jest tona syfu i uważa, ze wyczyszczenie samego filtra to wszystko.
  • Poziom 3  
    Dostałem się do pompy, gdzie nie znalazłem elementów zapychajacych. Podczas demontażu elementów przy pompie wykrecilem silniczek i bezsensowne zakrecilem plastikowym trybem. Skrecilem wszystko i zmywarka nie wypompowuje wody na początku, nie tryska woda. Ktoś się orientuje jakie musi być wypełnienie szarych dziurek i poza tym co jesze mogę sprawdzić?
    Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy
  • Poziom 19  
    Jak miałeś pompę na zewnątrz, trzeba było podpiąć ją do prądu i sprawdzić jak działa. Miałbyś pewność, że jest sprawna. Jeśli wszystko złożyłeś poprawnie i podłączyłeś wszystkie wtyczki, to zmywarka musi działać. Sprawdź jeszcze raz czy wszystkie wtyczki są wpięte.
  • Specjalista AGD
    SeBosch napisał:
    Ktoś się orientuje jakie musi być wypełnienie szarych dziurek

Że co ? Jakie wypełnienie, jakich dziurek ?

qwazarpl napisał:
    Jak miałeś pompę na zewnątrz, trzeba było podpiąć ją do prądu i sprawdzić jak działa.

Skąd miał wziąć falownik do zasilenia tego silnika ?

qwazarpl napisał:
    Miałbyś pewność, że jest sprawna.

Nie miałby, to, że silnik będzie obracał turbiną nie oznacza, że jest sprawny.
  • Poziom 3  
    Na drugim zdjęciu są dwie dziury (większa, mniejsza) z białym wypelnieniem, których położenie można zmieniać, demontujac silniczek (zdjęci nr 5), zakrecilem plastikowym trybikiem zmieniając położenie białego elementu w tych otworach, moje pytanie brzmi jakie powinno być wypełnienie tych dziur?
  • Specjalista AGD
    Czy te dziury to czasem nie jest turbina pompy? Rozwaliłeś nie potrzebie pompę, rozdzielając komorę hydrauliczną pompy od układu napędowego. Nasuwa się pytanie czy nie doszło do uszkodzenia uszczelnienia dynamicznego (np mechanicznego, grafitowego), nie mylić z tym statycznym typu O-Ring. W przypadku podejrzenia zatkania pompy w zmywarce, należy zdemontować pompę, przyjrzeć się czy nie ma ciała obcego, sprawdzić czy jest swobodny obrót i nie ma luzów. Można wlać wodę i sprawdzić czy jest drożność, można ją nawet "zalać". Jeśli powyższe nie wzbudza wątpliwości to trzeba sprawdzić okablowanie i styki. Jeśli i to jest ok to problem leży w module.

A teraz życzę powodzenia w składaniu tego wszystkiego i UZYSKANIU PRAWIDŁOWEJ szczelności. Może złośliwe ale myślę że reszta serwisantów ma podobne zdanie po przeczytaniu i obejrzeniu zdjęć z rozbiórki
  • Poziom 19  
    Te dziury, to mieszacz.
    Odpowiada za podawanie wody na górne lub dolne śmigło.
    Jeśli rozłożył pompę i da radę ja złożyć, to będzie ok.
    Nie jest to łatwe, ale się da.
  • Poziom 3  
    Zmywarka Bosch SD6P1B - przerywa program po 8-10 minutach pracy
    W jakiej pozycji ma być biały element widoczny częściowo w otworach na zdjęciu?