Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - Nieoryginalny Sterownik zamka centralnego - podnoszenie szyb z pi

09 Wrz 2019 23:00 102 3
  • Warunkowo odblokowany
    Witam
    Konkretnie mam sterownik zx600 podpięty pod oryginalny centralny z modułem komfortu: czyli trzymam kluczyk w zamku trochę dłużej jak zamykam i trzymam aż domknie szyby boczne i szyberdach. Nie ma alarmu u mnie.
    Chcę wykorzystać kanał który mi został na pilocie, a jest on od otwierania klapy bagażnika. Mam kabel który wychodzi ze sterownika i wg instrukcji jest sterowanie minusem.
    Wie ktoś jak to ogarnąć żeby po przyciśnięciu (impuls jest na ok. 0,5sek bo sterowanie jest na zamki elektryczne) tego przycisku domknęły się wszystkie szyby?
    Ponoć trzeba jakiegoś układu/ przeróbki centralki żeby to działało.
    Znalazłem jakiś schemat ale nie wiem czy jest dobry żeby uzyskać powyższy efekt.
    Ewentualnie czy to prościej dać pod sygnał zamykania na pilocie?
    Opel Astra G - Nieoryginalny Sterownik zamka centralnego - podnoszenie szyb z pi Opel Astra G - Nieoryginalny Sterownik zamka centralnego - podnoszenie szyb z pi

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    dernel1 napisał:
    (impuls jest na ok. 0,5sek bo sterowanie jest na zamki elektryczne)

dernel1 napisał:
    Ponoć trzeba jakiegoś układu/ przeróbki centralki żeby to działało.

Musisz wydłużyć impuls, tak aby domykał szyby.
    Jaki ma być ten czas w Twoim aucie ? - Sprawdź doświadczalnie przekręcając kluczyk w pozycję zamknij przy otwartych oknach.
    dernel1 napisał:
    Znalazłem jakiś schemat ale nie wiem czy jest dobry

Tutaj masz działający układ z wygodną regulacją czasu trwania impulsu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11508408#11508408
  • Warunkowo odblokowany
    Zmierzyłem całość zamykania wszystkiego i wynosi ok. 6,3 sekundy. To się może zmienić wraz z temperaturą na zewnątrz?

Zasilanie nie 9v a 12v będzie na bezpieczniku tak jak podłączyłem sterownik?
    Uziemienie to do blachy myślę.
    Na wejście 2 przed P1 dać wyjście impulsu ze sterownika?
    Wyjście czyli podpinam pod czerwono żółty przewód z centralki z mniejszej kostki?
    A co z CVolt i THR?
    Nie mam jak sprawdzić od siłownika koloru przewodu, bo mam zaklejone drzwi przez instalacje caraudio
  • Warunkowo odblokowany
    A może kupić za 15zł przekaźnik czasowyv regulowany? Tylko będzie chyba pobierał prąd ciągle?