Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Sony STR-DE495 - nie gra pełną mocą

10 Wrz 2019 00:22 84 3
  • Poziom 14  
    Witam

Posiadam od niedawna w/w sprzęcik. Wszystko śmiga jak trzeba za wyjątkiem dźwięku/głośności. Nie zależnie od wybranego źródła wejściowego tj. TV,DVD,TEL czy TUNER mocno głośno robi się gdzieś od poziomu 45-50 na wyświetlaczy a skala jest do 60 (wiem że to nic nie mówi co do głośności) Ale w istocie głośno się robi dopiero od jakiś 70%.
    Poprzedni właściciel twierdzi że sprzęt grał jak trzeba przed wysyłką. Ja po wykryciu usterki zresetowałem amplituner według instrukcji ale nic to nie dało.
    Po męczarniach z ustawieniami siadłem przed kompa poczytałem fora o podobnych usterkach i teraz tak sobie skojarzyłem.
    Sprzęt od kuriera odbierała inna osoba nie ja. Paczka wyglądała na ok. Ale jak sprzęt wyjąłem z kartonu okazało się w lewym boku obudowy jest dość mocne wgniecenie które naruszyło też wewnętrzny metalowy profil i dolną obudowę. Wyrównałem to na szybko obejrzałem wszystko (chyba dokładnie) czy nic nie jest uszkodzone. Odpaliłem sprzęt i ok działa ale już tak drugi tydzień się morduję...
    Po przeanalizowaniu wielu wątków i awaryjności tych i podobnych modeli amplitunerów Sony stwierdziłem że może owe wgniecenie uszkodziło coś na płycie czy powstał zimny lut lub może coś się urwało/zerwało jakieś połączenie lutownicze i stąd owa usterka ale też nie usterka...?

Proszę o poradę czy idę właściwym tokiem myślenia - jutro jak nic nie przeszkodzi sprzęt rozkręcam i przeglądam wszystko raz jeszcze dokładniej pod światło i z lupą w ręku :D

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Jarek 311
  • Poziom 28  
    Tak zachowuje się potencjometr głośności z charakterystyką B (wykładniczą ), zakładam że niema na gałce lub płycie skalowania liniowego jedynie wskazania poziomu głośności na wyświetlaczu.
  • Poziom 14  
    Prawdę mówiąc nie pomyślałem o zrobieniu zdjęcia uszkodzeń, szczególnie po wyjęciu sprzętu z kartonu...
    Poniżej zamieszczam zdjęcia ale to już po tym moim prostowaniu na szybko :)

Kolego Mieszaczwcz ale tam jest potencjometr typu impulsator i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tym ale mogę się mylić.

Amplituner Sony STR-DE495 - nie gra pełną mocą Amplituner Sony STR-DE495 - nie gra pełną mocą Amplituner Sony STR-DE495 - nie gra pełną mocą