Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 1.0 95r - Auto ciężko odpala i nie trzyma obrotów

10 Wrz 2019 06:20 105 1
  • Poziom 4  
    Witajcie, napotkał mnie wczoraj problem z moją polówką, a dokładniej, to...
    Auto paliło zawsze od strzała, podchodziłem 1-2 obroty i śmigał, wczoraj zrobiłem nim wieczorem około 200km przy dość obfitej ulewie, wracając do domu, na leśnej drodze gruntowej wpakowałem się w dość głęboką kałużę, po której auto straciło jakby moc. Mimo osłabienia, dojechałem do domu, po jakiejś godzinie poszedłem do auta chcąc je odpalić, jednak nie miało zbytnio na to chęci, ale po kilku chwilach odpaliło jednak miało bardzo niskie obroty, pojechałem nim do sklepu i drogą powrotną (nadal ulewa i kałuże dookoła [droga gruntowa]) zgasł. Kilka minut się męczyłem jednak odpalił, przejechałem jakiś kilometr i znów zgasł. Męczyłem się z nim z 20min-na próżno. Nie odpalił. Zepchnąłem go na bok, przestał tak noc, i teraz (6 rano) Poszedłem po niego, kilka minut i odpalił, ale:
    -Bardzo ciężko odpala, muszę mu solidnie dać gazu aby się udało (i to też kilka prób musi się odbyć)
    -Jak już odpali obroty ma bardzo niskie (około 500), a dodając gazu gaśnie jeśli zrobię to nieco mocniej. Muszę dodawać delikatnie.
    -W trakcie jazdy jest całkiem ok. OK-Ruszam i jadę, dopóki nie chcę się zatrzymać. gdy zwalniam i wciskam sprzęgło auto często gaśnie, po czym cała sytuacja od nowa, czyli kilka prób odpalenia, delikatnie gaz itd.

Co to może być według mnie (laik 100%, nie znam się kompletnie na tym, tak tylko pomyślałem)? Myślę że mogę mieć gdzieś przebicie na kablach, na które dostała się woda i ucieka mi iskra gdzieś luj wie gdzie. A wy jak myślicie? Wolałbym jednak uniknąć mechaników, bo ten miesiąc kolorowo nie wygląda.
    Pomożecie? :)