Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierownica Logitech G25 - brak kalibracji

10 Wrz 2019 09:58 87 2
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z kierownicą Logitech G25, mianowicie niedawno kierownica przestała się kalibrować oraz nie reaguje na ruchy kołem. Kierownicę rozebrałem i nie zauważyłem żadnego zwarcia na płytce, podczas próby uruchomienia sama płytka dość szybko się nagrzewa w górnej części (nie czuć żadnego zapachu spalenizny) a silniczki działają jakby chciały a nie mogły (podczas kręcenia kołem występuje spory opór, który po podłączeniu kierownicy co kilka sekund na ułamek sekundy ustępuje). Macie jakieś pomysły czego to może być wina oraz jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 31  
    Najprawdopodobniej wina encodera który oryginalnie jest z plastiku i po jakimś czasie pęka, w całej serii kierownic Logitech to jest spory problem.

Najlepiej rozkręcić kierownicę i sprawdzić jaki encoder jest zamontowany u Ciebie, było kilka wersji z innymi ilościami otworków
    i kupić metalowy zamiennik, dostępny na alliexpress chociaż ostatnio też widziałem na alledrogo

Kierownica Logitech G25 - brak kalibracji
  • Poziom 27  
    Witam

Miałem podobne zachowanie na Logitechu G27 i okazało się, że rozsypał się profil kierownicy w oprogramowaniu Logitecha. Usunięcie profilu i stworzenie nowego rozwiązało problem.

Pozdrawiam

Krystian