Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektronik czy informatyk

10 Wrz 2019 10:07 156 3
  • Poziom 1  
    Witam na wstępie przepraszam ,że mój post nie jest związany z elektroniką ale lepszego miejsca na jego umieszczenie nie znalazłem.Mianowicie przez pewne zrządzenia losu dostałem się na kierunek technik informatyk.Jednak nie informatyka mnie nie interesuje i chciałbym się przenieść na kierunek technik elektronik.Umien lutować budowac układy elektroniczne ,wiem jak co działa i potrafię czytać schematy. Jednak rodzice mają zgoła odmienne zdanie mówią ,że elektronik to zawód mało płatny i wymierający a jeśli znajdę jakąś pracę to na taśmie prodykcyjnej. Chciałbym abyście powiedzieli mi czy mają rację oraz podali przykłady dobrze płatnych pracy dla elektroników oraz jeśli macie jakieś dobre argumenty. Z góry dziękuję.
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Trochę racji mają, ale jeżeli chodzi Ci po głowie praca w tym co lubisz, oraz dobrze płatna to zainteresuj się maszynami i sterownikami.
  • PCBway
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Przyklad134 napisał:
    Jednak rodzice mają zgoła odmienne zdanie mówią ,że elektronik to zawód mało płatny i wymierający a jeśli znajdę jakąś pracę to na taśmie prodykcyjnej.

Twoi rodzicie nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Elektronik to na pewno zawód mniej płatny od informatyka ale w cale nie kiepsko. Do tego mnóstwo możliwości rozwoju (mikro-kontrolery, utrzymanie ruchu, projektowanie płyt PCB, serwis itd). Sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co wolisz. Informatyka to całe życie przed komputerem.