Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technik elektronik czy informatyk

Przyklad134 10 Sep 2019 10:07 336 3
Altium Designer Computer Controls
    Przyklad134
    Level 1  
    Witam na wstępie przepraszam ,że mój post nie jest związany z elektroniką ale lepszego miejsca na jego umieszczenie nie znalazłem.Mianowicie przez pewne zrządzenia losu dostałem się na kierunek technik informatyk.Jednak nie informatyka mnie nie interesuje i chciałbym się przenieść na kierunek technik elektronik.Umien lutować budowac układy elektroniczne ,wiem jak co działa i potrafię czytać schematy. Jednak rodzice mają zgoła odmienne zdanie mówią ,że elektronik to zawód mało płatny i wymierający a jeśli znajdę jakąś pracę to na taśmie prodykcyjnej. Chciałbym abyście powiedzieli mi czy mają rację oraz podali przykłady dobrze płatnych pracy dla elektroników oraz jeśli macie jakieś dobre argumenty. Z góry dziękuję.
  • Altium Designer Computer Controls
    procsa
    Level 30  
    Trochę racji mają, ale jeżeli chodzi Ci po głowie praca w tym co lubisz, oraz dobrze płatna to zainteresuj się maszynami i sterownikami.
  • Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
    japycz321
    Level 26  
    Przyklad134 wrote:
    Jednak rodzice mają zgoła odmienne zdanie mówią ,że elektronik to zawód mało płatny i wymierający a jeśli znajdę jakąś pracę to na taśmie prodykcyjnej.

Twoi rodzicie nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Elektronik to na pewno zawód mniej płatny od informatyka ale w cale nie kiepsko. Do tego mnóstwo możliwości rozwoju (mikro-kontrolery, utrzymanie ruchu, projektowanie płyt PCB, serwis itd). Sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co wolisz. Informatyka to całe życie przed komputerem.