Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki budżetowy TV 65'''' z matrycą VA ok 3000 zł do sportu

jaca_pelikan 03 Paź 2019 19:28 1122 39
    gsmfon
    Poziom 8  
    Dokładnie, mnie samsung zrobił w konia z smartem, LG o krok do przodu :)
    Jak kupowałem to OLED 65 cali był jeszcze drogi
    jaca_pelikan
    Poziom 9  
    Ludwik XVI napisał:
    W sklepie nie zobaczysz nic.
    Ostre światło jarzeniowo-ledowe maskuje wszystkie niedskonałości IPSa (czerń emisyjna, słaby kontrast etc)
    Do tego TV ustawione w trybie "sklep".

Jesli w domu masz takie warunki jak w sklepie to ok - no ale jaoglądam głównie wieczorami, a nie w ostrym świetle jarzeniowym ;)

Zakładam, że sklep wyświetla najlepsze co ma na maksymalnych ustawieniach na wszystkich tv. Czerń czernią, ale widoczne piksele na Samsungu odpychają.
    OLED - wiadomo każdy będzie lepszy, ale cena 5000 jest dla mnie za wysoka - może bliżej świąt trochę stanieją ( interesuje mnie zakup wyłącznie w elektromarkecie lub sklepie internetowym).
    Przy okazji natknąłem się na taką opinię w porównywarce o OLED LGB8:
    Cytat:
    Tv kupiłem pod sport i ps4 pro. Gry okej, ale piłka nożna i znikająca piłka pod wpływem True motion. W takim tv to przesada. Radzę dobrze sprawdzić w sklepie. Albo klatkuje albo obraz jest płynny ale piłka znika niczym hologram. Ogólnie tv polecam. Chociaż gdybym wiedział to co wiem teraz to bym się zastanowił. Tymbardziej że ma zagranicznym portalu rtings tv ten wybrał w kategorii sport hdr gry i wielu 9nnnych w 2018 roku, można sprawdzić. A tutaj takie niemiłe zakończenie. Ocena 8/10 ogólnie, soft i obraz. Jeśli chodzi o sport 5/10. A wielu mówi że idealny pod mundial. Dziwne, chyba że ktoś lubi znikającą piłkę. Warto sprawdzić w sklepie na materiale 4k sport, i piłka nożna.

Mógłby ktoś się odnieść? Ja szukam TV głownie do sportu
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    jaca_pelikan napisał:
    Mógłby ktoś się odnieść? Ja szukam TV głownie do sportu

Mam OLEDy od LG od wielu lat - nic takiego nie stwierdziłem.
    Także w przypadku B8 takiego efektu nie widziałem.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Za 3999 zł masz Oleda 55HL9000
    I jest extra !
    jaca_pelikan
    Poziom 9  
    Wybór padł na LG OLED 55. Jakość perfekt. Udało się kupić w bardzo dobrej cenie w pakiecie ze zmywarką w euroagd. Dzięki serdeczne za podpowiedzi!
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Wiadomo - oled to oled - gratulacje.
    Pamiętaj tyko o kalibracji.
    vakant34
    Poziom 10  
    Też uważam, że IPS nie taki straszny. W absolutnej większości przypadków trzeba się przyjrzeć aby dostrzec różnicę - poza tym zwróćcie też uwagę na te kąty. To jednak w codziennym oglądaniu też ma znaczenie, nawet jak ludzie piszą, że siedzą wprost, to nie należy tego rozumieć tego tak dosłownie.
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Wystarczy wieczorem zgasić światło w pokoju i różnice są bardzo duże. IPS przegrywa.
    Kąty widzenia są coraz lepsze w tv, zarówno w IPSach jak i VA. Niby różnice są małe ale jakiś tam postęp z roku na rok widać.
    vakant34
    Poziom 10  
    No właśnie, ale niewiele osób ogląda cokolwiek przy absolutnie zgaszonym świetle. Fakt faktem, IPS jest gorszy, ale tego aż tak mocno nie widać.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Oczywiście , że nie widać.
    Różnice VA i IPS już się zacierają odkąd Samsung zmienia kąty w qledach a LG Czerń w nano cell.