Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic Grill elektryczny

htop9296 10 Wrz 2019 12:35 9750 23
    htop9296
    Poziom 3  
    Witam Serdecznie,

Mam wielka prosbe ktora wam pewnie wyda sie smieszna ale zaznaczam ze pomoc z waszej strony BARDZO ulatwi mi zycie ;)

Szukajac po internecie znalazlem artykul o wiezieniu w ktorym wiezien zrobil prowizorycznego grilla.

Jak zrobic Grill elektryczny

Czy znajdzie sie ktos na tyle uprzejmy aby wyjasnic mi to tak abym mogl zrobic cos takiego sam?

Generalnie to nie wiem jak podlaczyc przewody tak by nagrzewaly metal i czy moglbym zastapic go np folia aluminiowa?
    kpodstawa
    Poziom 31  
    Odradzam takie samoróbki, jeżeli nie znasz się na elektryce. Na więzienno-wojskowych przykładach nie warto się opierać. To, że grzałki do herbaty robione z dwu żyletek nie zrobiły komuś krzywdy lub pożaru... tu kończy się ateizm. Przyjrzyj się fabrycznym grillom elektrycznym i zobacz, jak daleko jesteś bez wiedzy i narzędzi. Jeżeli moderatorzy uznają, że moja odpowiedź nie jest na temat, to nie obrażę się za usunięcie postu. Krzysztof Podstawa
    htop9296
    Poziom 3  
    Nie no sytuacja jest taka ze sam odsiaduje wyrok za granica i choc telefon udalo sie zalatwic za £ to grila nikt nie przemyci wiec jesli ktos moglby..

Dzieki
    kortyleski
    Poziom 42  
    A gotową grzałkę ( bo taka jest na zdjęciu) to skąd weźmiesz? Reszta to puszka po ogórkach i trochę piasku wystarczy. Oczywiście przewód do zasilania.
    Może w ramach resocjalizacji można takie coś legalnie wykonać w więziennych warsztatach o ila są?
    No i jeszcze trzeba miec co grillować
    htop9296
    Poziom 3  
    A takiej grzalki nie mozna zastapic folia aluminiowa?
    Madrik
    Moderator Robotyka
    htop9296 napisał:
    A takiej grzalki nie mozna zastapic folia aluminiowa?

Skoro już sobie internetujesz, to zajrzyj sobie łaskawie w Google czy inną wyszukiwarkę i sprawdź sobie np, temperaturę topnienia aluminium, a temperaturę topnienia stopów kantalowych używanych w przewodach grzejnych.

Sorry - nie, nie może być.

Bez grilla, da się żyć. Ale jak coś pochrzanisz w podłączaniu przewodów elektrycznych, to twój klawisz będzie tłumaczył ze stanu minus jeden, a tobie żaden grill, poza tym krematoryjnym, nie będzie potrzebny.

Jak chcesz grillować, zgłoś się do pomocy w kuchni, to może dostaniesz dostęp do grilla, na tyle by zrobić sobie żeberka ze schabowym na dobrze wypieczone.
    Millaka
    Poziom 15  
    Nie wiem gdzie „siedzisz”, ale sądząc po znaku waluty który podałeś to może być gdzieś w Bangladeszu lub w innym afrykańskim kraju.
    Zamiast budować jakiś grill, na którym będziesz grillował śmierdzące skarpetki to lepiej zareklamuj polski czaj. :D
    Będziesz miał zagwarantowane, że „panienki” z sąsiednich celi będą Cię „oblegały” ;)
    htop9296
    Poziom 3  
    Funty w Afryce serio?
    Dobra widze ze to jest pozbawione sensu

Pozdrawiam ;)
    kortyleski
    Poziom 42  
    Z moich młodych lat to dwa gwoździe wbite w kiełbasę po przeciwnych końcach i do prądu. To w kamaszach było. A swoją drogą. Gdzie ty siedzisz że się grilla zachciewa?
    Można zdobyć kawałki drewna, nauczyć się z tego robić węgiel i do przodu. Nad żarem i na widelcu kiełbasę upieczesz. Aromat będzie na cały więzień, z elektrycznego zresztą też. Wjazd klawisza na celę murowany. I przerąbane.
    zimny8
    Poziom 33  
    Znaczy że masz prąd, puszkę i folię, rozejrzyj się wokół, coś jeszcze?, na gorącej żarówce też "coś" ugrillujesz. Kilka żarówek w puszce a nad nimi rozciągnięta folia, to już grill.
    htop9296
    Poziom 3  
    Dzieki wszystkim kilka fajnych pomyslow juz jest. Najbardziej ciekawy i mozliwy wydaja sie te gwozdzie wbite w kielbase mmm co do pytan to siedze w wiezieniu mamy tutaj w sklepie jedzenie typu kielbaski boczek itp nie mozna isc sb na kuchnie jak pan wczesniej zaproponowal i wgl to nie myslisz ze gdybym mial dostep do kuchni lub czegokolwiek to pisal bym do was?

Dwa gwozdzie kielbaska przewody plus minus to naprawde dziala? Na tym zdjeciu ktore wczesniej przeslalem ktos w Niemczech zrobil dokladnie to czego szukam ale pojecia nie mam jak do tego sie zabrac ani nawet jak podlaczyc plus i minus do metalu tak by nie wybuchla faza.. Kilka talentow tutejszych wczesniej mnie irytowali strasznie wymandrzaniem sie pisaniem jaki to glupi pomysl jest oraz zebym lepiej poszedl sb na kuchnie byla tez wzmianka o grillowaniu skarpetek. Tym panom serdecznie dziekuje za udzielenie interesujacych wypowiedzi.

Widze pomyslow co raz wiecej zarowki bardzo dobry pomysl e tak sie sklada ze mam lampke nocna a nie stety zarowki nawet do niej nie mam.
    zimny8
    Poziom 33  
    To już lepiej gotuj te kiełbasę w wodzie z żyletkami, bo gwoździe w nią wbite zwęglą w niej wąską ścieżkę aż do wywalenia bezpieczników, a wszędzie dookoła pozostanie zimna.
    htop9296
    Poziom 3  
    Ok czyli nieda sie zrobic tego co jest na zdjeciu ani wogle elektrycznego grila NIEDA RADY tak?
    Madrik
    Moderator Robotyka
    htop9296 napisał:
    Ok czyli nieda sie zrobic tego co jest na zdjeciu ani wogle elektrycznego grila NIEDA RADY tak?

Wszystko da radę, jeżeli masz z czego.
    A jak nie masz z czego, to szukasz innych sposobów, które nie wymagają takich środków.

Równie dobrze możesz sobie zorganizować zwykłego "esbita" z paliwkiem turystycznym lub coś ekwiwalentnego i podgrzewać mielonkę w puszce. Też jest grill. Wystarczy ci puszka i paliwko.
    Nie musi być zaraz elektryka i wysokie napięcia.
    htop9296
    Poziom 3  
    Hahaha paliwo XD

Dobra panowie dzieki za opcje temat do zamkniecia pozdro ;)
    Millaka
    Poziom 15  
    Dlaczego do zamknięcia? Mnie to interesuję i z chęcią bym się dowiedział w jaki sposób można grilować w więzieniu :D
    … i jeszcze z dostępem do internetu.
    W jakim kraju odbywasz "karę"?
    ArturAVS
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Marcin125 napisał:
    grzałka z np. czajnika elektrycznego...

Bez wody wytrzyma kilka minut. Nie jest konstrukcyjnie przystosowana do pracy " na sucho ".
    htop9296
    Poziom 3  
    Jestem w Angli co do internetu to oczywiscie nie jest legalny. No wiec co z tym grilem? Glodnieje z dnia na dzien

Ogolnie dostepne sa rozne przewody elementy metalowe aluminiowe hmm jakies nowe pomysly?
    Czajnik no jest i tak bez wody nieda rady

Dodano po 1 [minuty]:

ArturAVS napisał:
    Marcin125 napisał:
    grzałka z np. czajnika elektrycznego...

Bez wody wytrzyma kilka minut. Nie jest konstrukcyjnie przystosowana do pracy " na sucho ".

Przerobic nie mozna?
    ArturAVS
    htop9296 napisał:
    Przerobic nie mozna?

Nie. Jak masz dostęp do drutu oporowego, to możesz sobie zrobić nową.
    htop9296
    Poziom 3  
    ArturAVS napisał:
    htop9296 napisał:
    Przerobic nie mozna?

Nie. Jak masz dostęp do drutu oporowego, to możesz sobie zrobić nową.

Nie moge zastapic go zwyklym miedzianym? Lub innym materialem przewodzacym prad?

Dodano po 3 [minuty]:

Chlopaki robia grzalke do wina z zyletek i to jest na zasadzie dwa przewody plus minus zadnych bezpiecznikow czy cos dziala bez zarzutow calamy nocami
    ArturAVS
    htop9296 napisał:
    hlopaki robia grzalke do wina z zyletek

Działa to na całkiem innej zasadzie, i w innych temperaturach.
    htop9296 napisał:
    Nie moge zastapic go zwyklym miedzianym?

Miedzianym to możesz doprowadzić zasilanie.
    Madrik
    Moderator Robotyka
    htop9296 napisał:

Nie moge zastapic go zwyklym miedzianym? Lub innym materialem przewodzacym prad?

Teoretycznie możesz.

W praktyce, wątpię byś zdołał zastąpić metr czy dwa, drutu oporowego, "kilkoma" kilometrami drutu miedzianego. Taki drut ma ok. 60 Ω/m, miedź ok. 0,000006 Ω/m. Tak więc na metr drutu oporowego, potrzebujesz naprawdę sporo kilometrów drutu miedzianego. Oczywiście możesz spróbować, skombinować skądś te "parę" kilometrów, upchnąć gdzieś te kilka ton miedzi i używać w swoich warunkach. Możesz spróbować, jak cię nakryją - będziesz sławny. Rozmachu nikt ci nie odmówi. ;)

Sugerowałbym natomiast pożyczyć sobie z biblioteki parę podręczników o elektrotechnice. I poszukać bardziej kompromisowego rozwiązania swojego problemu. Jest naprawdę sporo sposobów by uzyskać grill i spróbować zrobić sobie coś pieczonego.

A najprostszy to wystarać się o dostęp do normalnego piecyka. Kuchnię przecież macie, a i pomoc w niej nie jest niczym niezwykłym dla osadzonych.
    Myślę, że zdołałbyś upiec sobie w kuchni plasterek karkówki, jak cię najdzie ochota.

No i pomyśl, co zrobi nadzór, jak po bloku rozejdzie się zapaszek grillowanego mięska.
    Okap elektryczny też chcesz zrobić?